Legendární Svojšín vykročil do dalšího čtvrtstoletí aneb vyhrát debla je někdy za trest.

4. září
2019

Po úspěšném konání kurzů v předcházejícím čtvrtstoletí se v letošním roce uskutečnil v pořadí již 26. ročník volejbalového kurzu na Svojšíně. Ve středu 4. 9. se v odpoledních hodinách sešlo přes 30 studentů, kteří se rozhodli zahájit letošní školní rok tradičním volejbalovým kurzem. Poté, co pan Boštička úvodním slovem celý kurz zahájil, došlo k losování dvojic do sedmiboje a po úspěšném spárování přišlo na řadu seznamování s nováčky a probírání taktik na další dny. Ranní nástup na kurtech se k překvapení všech obešel bez větších opozdilců,  a tak mohl započít turnaj šesti mixových týmů. Po obědě, kdy většina očekávala menší polední klid, začala nelítostná klání v sedmiboji. Pro nezasvěcené: Sedmiboj není klasický atletický, ale jde o mnohem fyzicky i psychicky náročnější disciplíny – kuličky, kuželky, pétanque, stolní tenis, střelba šestek na basketbalový koš, kop na bránu a především královská  disciplina TAHANÝ DEBL. Počasí nám přálo, a tak se stačilo odehrát velké množství zápasů ve všech disciplínách. Večer opět proběhlo další kolo seznamování, střižby a nočního závodu ,,Nahá míle‘‘ (Vítěz závodu neznámý). Na pátečním ranním nástupu, se již objevilo pár opozdilců, kteří mimo poznámek od pana Boštičky schytali jako bonus službu na celý den. Program dne opět totožný, tudíž ráno mixový turnaj, odpoledne sedmiboj a večer…. Večer jsme jako každý rok podnikli výpravu do svojšínské hospody, kde došlo na křest nováčků v podobě Krvavých zad a volné zábavy. Sobotní ráno nám propršelo a síly jsme si tedy pošetřili na odpoledne, kdy se počasí na chvíli umoudřilo, a tak došlo k dohrání mixového turnaje a většiny disciplín v sedmiboji.

Poslední večer se nesl tradičně v duchu kytar, Čendovo lahodných buřtů (na přání i lehce načernalých), jídla, pití, a především dobré nálady. V neděli dopoledne se dohráli poslední zbývající zápasy sedmiboje a po obědě došlo k vyhlášení výsledků a ukončení kurzu.

Sedmiboj vyhráli zkušená Šárka Tvrdíková s nadějným nováčkem a milovníkem cideru Štěpánem Hlaváčkem, kteří ukázali, že jsou opravdu komplexními sportovci.

Turnaj mixových týmů vyhrál bez jediného zaváhání tým Pán nahrávačů a 2 věže ve složení Kamča Pavlíková, Nikča Pavlíková, Vojta Křempek, Kuba Kraus a Kuba Jarošík, kteří byli v průběhu turnaje korunováni na krále tiebreaků, jelikož čtyři z pěti jejich zápasů vyhráli stylem kočka-myš (povolit – přitahnout) v tiebreaku.

Kurz se dle mého názoru opět povedl na výbornou. Mimo skvělé sportovní výkony došlo k tomu, co je hlavním důvodem pořádání tohoto kurzu. Do našeho volejbalového kolektivu se začlenilo mnoho talentovaných volejbalistů a volejbalistek a především skvělých a pohodových lidí, díky kterým má volejbal na VŠE budoucnost zajištěnou.

Za vítězný tým v deblu.

Kuba Jarošík