Po roce opět kultovní volejbalový maraton

20. dubna
2024

Uplynul rok a měli jsme tu další, tentokrát už dvacátý osmý ročník tradičního volejbalového maratonu. V pátek 19. května v 16 hodin se sešli volejbalisté VŠE v tělocvičně Staré budovy na Žižkově, aby byli svědky tradičního zahajovacího ceremoniálu, a to smeče pana Boštičky. Tímto se na hřišti rozjela utkání, která na sebe musela nepřetržitě navazovat do uběhnutí dvaceti čtyř hodin.

Hráči a hračky byli už klasicky rozděleni do dvou družstev, Sluníček a Hvězdiček. Na hřišti proti sobě pokaždé nastoupily dvě šestice, systémem 3+3, kteří proti sobě odehrály utkání čítající dva sety, než je vystřídali další nedočkavě čekající hráči.

Postupně bylo odehráno sedm utkání, po kterých bylo konto Sluníček a Hvězdiček neuvěřitelně zcela vyrovnané, 7-7 na sety. Obvyklý průběh vystřídal půlnoční souboj mužských a ženských týmů. U mužů bylo rychle vymalováno, kdy po dvou setech 25:21, 25:18 brala jednoznačně výhru Sluníčka. Ženské utkání se naopak vyvíjelo vyrovnaněji prvním setem 25:21 pro Sluníčka a druhým 25:23 pro Hvězdičky. Šlo se tedy do tiebreaku, který vyhrála opět Sluníčka se skórem 15:8. Navzdory těmto dvou porážkám tým Hvězdiček neúnavně bojoval dál, čímž dokázal hru otočit. Po 24 hodinách v součtu celkového skóre vyhrály Hvězdičky nad Sluníčky v poměru 34:30. Během celého maratonu jsme mohli vidět volejbal na vysoké úrovni plný dlouhých výměn.

Ačkoliv se poslední odstavec podrobně věnoval výsledkům, mohu za mě i za zbytek zúčastněných říct, že nejvíce záleží na nezapomenutelných zážitcích z této unikátní události a radosti ze hry ve skvělém studentském volejbalovém kolektivu.

O rostoucím zájmu o maraton i obecně o volejbal na VŠE vypovídá rekordní počet zúčastněných letošního ročníku, 52 hráčů a hráček.

Závěrem vzdávám hold všem zúčastněným za zápal a vytrvalost. Hlavní poděkování patří panu Boštičkovi a organizačnímu týmu ve složení – Václav Parcl, Magda Pavlíková, Vladimír Hynšt a Kateřina Janochová, kteří se postarali o přípravu a hladký průběh celé akce.

Tomáš Palán (FIS)

Po roce opět kultovní volejbalový maraton