Pražská vysokoškolská volejbalová liga 2021/2022

3. května
2022

Studentky VŠE se zúčastnily dalšího ročníku Pražské vysokoškolské volejbalové ligy. Soupeřkami pro tento ročník nám byly studentky VŠCHT, 1. LF UK, 2. a 3. LF UK a FF UK. Většinu zápasu jsme odehrávaly v úterý v čase našeho tělocviku (17:30). Soutěž se rozdělila na podzimní a jarní část, přičemž jsme se utkaly s každým týmem jak v domácím, tak i ve venkovním prostředí. Systém soutěže byl dán na čtyři hrané sety, kdy 25 bod končí. Pro nás trochu nezvyk a někdy jsme zápasy nestíhaly odehrát, takže když se oznámil začátek setu 10:10, byl to trochu šok.

První zápasy v podzimní části pro nás byly spíše poznávací, protože jsme se sešly po většinou prvačky, které spolu ještě nehrály. I tak se nám ale dařilo. Sestavy se nám střídaly, hrály jsme podle toho, kdo zrovna mohl. Žádný zápas jsme neprohrály, takže s podzimní částí jsme byly spokojené.

Výsledky podzimní části:
VŠE x 2. a 3. LF 3:1
VŠE x VŠCHT 3:1
VŠE x FF 3:1
VŠE x 1. LF 2:2

Do jarní části jsme nastoupily zase s jinou sestavou. Někdo nemohl, někdo odjel na Erasmus a někdo zase přišel. I tak jsme se s tím ale zvládly poprat a snažily jsme se o co nejlepší výsledky. K tomu nám měly pomoci i dresy které jsme na první zápas jarní části obdržely. Zápasy se opět nesly v duchu, kdo mohl tak hrál a snažily jsme se s tím poprat, jak nejlépe jsme uměly. V jarní části jsme sice okusily jednu hořkou prohru, na druhou stranu ale i výhru. Všechny určitě můžeme prohlásit, že jsme si zahrály hezký volejbal a příští rok se budeme těšit na další zápasy.

Výsledky jarní části:
VŠE x 2. a 3. LF 4:0
VŠE x VŠCHT 2:2
VŠE x FF 0:4
VŠE x 1. LF 2:2

Celkové umístění (podzimní i jarní část):
1. FF
2. VŠE
3. 2. a 3. LF
4. VŠCHT
5. 1. LF

Sestava: Neumannová, Suchá, Kubičková, Fejtová, Krupauerová, Benekova, Miková, Kubátová, Faistaverová, Špilárová, Lukačovičová, Horská, Osvaldová, Rossí

V závěru bych za všechny holky chtěla poděkovat panu Librovi za pevné nervy a koučování, a Regíně za skvělou organizaci a pískání. A čtenářům bych se chtěla omluvit za pouze jednu pořízenou fotku kde je nás jen zlomek. V příští sezóně to určitě napravíme.

Za celý tým Viktorie Rossí (FPH)

Pražská vysokoškolská volejbalová liga 2021/2022