Pražská vysokoškolská volejbalová liga 2022/2023

12. května
2023

I v tomto akademickém roce se studentky VŠE, stejně jako v předešlých letech, zúčastnily Pražské vysokoškolské volejbalové ligy. Soupeřky se nám oproti minulému roku téměř nezměnily, opět jimi byl tým VŠCHT a početně zastoupené týmy z UK, a to 1. LF, 2. LF A, 2. LF B a FF. Celá soutěž byla rozdělena na podzimní a jarní část s tím, že jsme s každým týmem měly hrát jednou na domácím hřišti a jednou na soupeřově. Větší část zápasů jsme ale odehrály na našem hřišti kvůli problémům s tělocvičnou týmů z 2. LF.

Podzimní část byla převážně sehrávací, neboť se nám tým oproti minulému roku poměrně obměnil. To se projevilo i v ne příliš pozitivních výsledcích, i když naše forma měla stoupající tendenci.

V jarní části se naše stoupající forma projevila už výrazněji, kdy jsme prohrály pouze jeden zápas. Důležitější, než výsledky zápasů však bylo, že jsme se zvládly každý týden sejít, utužit volejbalovou partu a odreagovat se od studijní zátěže.

Výsledky:

Zimní část:

• VŠE x 2LF A         2:2
  • VŠE x FF               0:4
  • VŠE x VŠCHT       2:2
  • VŠE x 2LF B         1:3
  • VŠE x 1LF             4:0

Letní část:

• VŠE x FF               2:2
  • VŠE x VŠCHT       4:0
  • VŠE x 2LF B         1:3
  • VŠE x 1LF             3:1
  • VŠE x 2LF A         3:1

Celkové umístění:

1. FF (27/13)
  2. VŠCHT (26/14)
  3. 2LFB (23/17)
  4. VŠE (22/18)
  5. 1LF (16/24)
  6. 2LFA (6/34)

Závěrem bychom chtěly velmi poděkovat panu Librovi za vedení a přísun pozitivní energie. A zapomenout nesmíme také na poděkování našim volejbalovým chlapcům, kteří se nezalekli role rozhodčích a zvládli ustát i vypjatější momenty zápasů (samozřejmě stížnosti ze strany soupeřek, ne od nás).

Sestava: Rossí, Faistaverová, Kubátová, Horská, Růžičková, Kubičková, Brnová, Janovská, Šotolová, Murčová, Osvaldová, Vrabcová, Janochová, Marešová, Krausová

Článek sepsaly Niky Faistaverová a Viktorie Rossí

Pražská vysokoškolská volejbalová liga 2022/2023