Rektorský sportovní den 2014 – Beachvolejbalový turnaj

23. dubna
2014

Studijního volna při Rektorském sportovním dni 2014 využila část studentů v účasti na 3. ročníku beachvolejbalového turnaje. Turnaj byl uspořádán za sponzorské podpory partnera VŠE, společnosti EY ve sportovním areálu Beachklub Ládví.

Obdobně jako při předcházejících ročnících byly vypsány dvě kategorie, vyšší výkonnost a po pozitivní zkušenosti z minulých ročníků i nižší výkonnost s volnými beachvolejbalovými pravidly, tzv. volejbal na písku.

Do kategorie vyšší výkonnosti se přihlásilo 24 smíšených dvojic. Mezi hráčkami a hráči byli k vidění jak specialisté beachaři tak i hráčky a hráči vyšších volejbalových soutěží šestkového volejbalu.

Kategorie nižší výkonnosti byla obsazena šesti smíšenými čtyřčlennými týmy. I přes drobné technické volejbalové nedostatky bylo v soupeření týmů systémem každý s každým patrno usilovné zapálení pro hru se snahou o co nejlepší výsledek.

Studentům děkujeme za účast a věříme, že načerpali dostatek sil ke zvládnutí studijních povinností závěru semestru.

Poděkování patří také společnosti EY, která finančním pokrytím pronájmu areálu umožnila uskutečnění tohoto turnaje a úspěšnější účastníky turnaje odměnila věcnými cenami.

J. Boštička – CTVS VŠE

Výsledky beachvolejbalového turnaje – nižší výkonnost
Výsledky beachvolejbalového turnaje – vyšší výkonnost

O turnaji napsali: vítězové vyšší kategorie

Letošní rok padl rektorský den na 23. 4. 2014, který se již pro většinu z nás stal symbolem sportovního dne a tedy příjemného odreagování. Škola nabízí řadu sportovních aktivit, avšak naše volba padla jednoznačně na beachvolejbalový turnaj konaný v Beachklubu Ládví za podpory společnosti EY.

Turnaj vyšší výkonností skupiny byl zcela zaplněn, neboť do boje o vítězství nastoupilo 24 smíšených párů s cílem zahrát si dobrý volejbal a užít si tento sportovní den. Systém turnaje stanovil 4 skupiny po 6 týmech, kde se sehrály zápasy o umístění a následném postupu do pavouků. Hrálo se na jeden set do 25, kde byl důležitý každý balón, neboť úroveň byla velice vyrovnaná. První zápasy se odehrály uvnitř haly, ale většina následujících soubojů se postupně během dopoledne začala přesouvat na venkovní kurty. Rozhodování nebylo těžké, namísto „saunění“ v hale si zkrátka všichni účastníci turnaje raději vybrali „grilování“ na sluníčku. A pravdou jest, že jarní slunce a příjemná teplota dodávaly turnaji tu správnou beachvolejbalovou atmosféru. Po odehrání zápasů v rámci jednotlivých skupin se udělalo pořadí, které rozdělovalo týmy do 3 pavouků. První a druhý tým postoupil do boje o 1. místo, třetí se čtvrtým do boje o 9. místo a pátý se šestým o 18. místo, kde se již hrálo systémem play-off.

Naše dvojka, složená z Rádi Bejčkové a Jirky Šabatky, se probojovala do horního pavouka, po jednom prohraném zápase, z druhého místa. Tento postup pro nás již znamenal velký úspěch a tak jsme se vydali do dalších soubojů ve velice pozitivní náladě. Čtvrtfinále skončilo jen těsným rozdílem, kde jsme po velkém boji zdolali Lucku Petrovou a Honzu Čmelíka. Semifinále proti Zuzce Bugisové a

Martinu Haverovi bylo další velkou výzvou, kterou jsme i přes nepříznivý úvod utkání zvládli. Naše následná účast ve finále byla pak pro nás, a pravděpodobně i pro všechny ostatní účastníky turnaje, velkým překvapením. Ve finálovém zápase jsme se utkali se silnou dvojicí Lenky Hanzalové a Honzy Vojty, kteří turnajem procházeli bez nejmenšího zaváhání a kteří v semifinále vyřadili, nakonec bronzovou, dvojici Martina Bárty a Aničky Štěpánkové. Finále se hrálo na dva vyhrané sety do 21, kde bylo zapotřebí zúročit veškeré zbylé síly. Po velkém boji to nakonec dopadlo v náš prospěch a my se mohli radovat z celkového vítězství.

Celý tento den byl provázen nádherným letním počasím, skvělou a přátelskou atmosférou, sportovním duchem a hlavně respektováním všech pravidel fair play. Obrovské dík za nás všechny patří společnosti EY, Beachklubu Ládví, CTVS VŠE a samozřejmě panu Jaroslavu Boštičkovi.

za všechny spokojené účastníky Ráďa Bejčková, FPH a Jiří „Šába“ Šabatka FPH

O turnaji napsali: vítězové nižší kategorie

Ve středu 23. dubna 2014 se konal na VŠE již několikátý ročník Rektorského sportovního dne, kdy se studenti naší školy mohli zapojit do různých sportovních aktivit pořádané školou.

Již od rána panovala v Beachklubu Ládví dobrá nálada. Vše bylo výborně zorganizováno a zařízeno pod záštitou společnosti EY.

My, jakožto účastníci Rektorského dne prvním rokem, jsme byli hned od rána mile překvapeni. Hřiště na nás čekaly výborně připravené a hned nás to lákalo jak na pořádnou smršť smrtících smečí, tak na nutnou dávku pokusů o vybrání míče rybičkou. Slunečno a bezvětří nám umožnilo využít nejen halu se šesti hřišti, ale i mnoho venkovních kurtů, tudíž turnaj běžel doslova jako o závod. Krátké pauzy mezi zápasy na trošku vytouženého opalování nám zvedly náladu a dodaly více síly na další boj.

Do nižší skupiny se přihlásilo 6 nadupaných týmů s cílem vyhrát, nebo si alespoň zahrát. To byl původně i náš cíl – jít si jen tak zahrát. Někteří z nás se vzpamatovávali po zranění, jiní po flámu, a tak jsme se dohodli, že to nebudeme moc „hrotit“. Turnaj se odehrával nejlepším možným způsobem – a to každý s každým na dva vítězné sety do 15 bodů. Jakožto né moc dobří volejbalisté jsme hráli 2+2 (2 ženy a 2 muži).

Po rozcvičení a protažení začala bitva o každý míč. Hádky o out střídalo povzbuzování fanoušků, v našem případě pouze fanouška, a sem tam nějaké teamové porady. Hra byla tak náročná, že se potil snad úplně každý, i ten kdo nehrál (také asi zapříčiněno horkem co bylo v hale). Tak se šlo po pár zápasech bojovat ven. Co se týče naší hry, tak jsme venku s velkou snahou a ještě větším štěstím vybojovali 4 zbylé zápasy a zjistili něco, co nikdo z nás nečekal. Z ledabylého nápadu jít si jen tak zahrát vzešla výhra, na kterou jsme všichni opravdu pyšní. Musíme říci, že se všechny týmy chovaly přátelsky a férově, myslíme, že jsme se u toho i leckdy pobavili a tím děkujeme za pěkné zpestření všedního dne.

Naše poděkování také patří společnosti EY, Beachklubu Ládví, CTVS VŠE a panu J. Boštičkovi.