Rektorský sportovní den 2015 – Beachvolejbalový turnaj

2015

Při Rektorském sportovním dni 2015 se uskutečnil 4. ročník beachvolejbalového turnaje. Turnaj byl uspořádán za sponzorské podpory partnera VŠE, společnosti EY ve sportovním areálu Beachklub Ládví.

Obdobně jako při předcházejících ročnících byly vypsány dvě výkonnostní kategorie. Kategorie vyšší výkonnosti se zúčastnilo 16 smíšených dvojic a kategorie nižší výkonnosti, s volnými beachvolejbalovými pravidly, tzv. volejbal na písku, byla obsazena osmi smíšenými čtyřčlennými týmy.

Studentům děkujeme za účast a věříme, že i tato sportovní akce naplnila jejich vysokoškolský život.

Poděkování patří společnosti EY, která finančním pokrytím pronájmu areálu umožnila uskutečnění turnaje a úspěšnější účastníky turnaje odměnila věcnými cenami.

J. Boštička – CTVS VŠE

Výsledky beachvolejbalového turnaje – nižší výkonnost
Výsledky beachvolejbalového turnaje – vyšší výkonnost

O turnaji napsali: vítězové vyšší kategorie

V letošním roce pan rektor vyhlásil rektorský den na 22.4.2015. Pro většinu studentů to je den volna navíc, kdy odpočívají a dohání studentské resty. Pro nás volejbalové přiznivce je jasná volba již tradiční Beachvolejbalový turnaj v Beachklubu Ládví za podpory EY.

Turnaje vyšší výkonnosti smíšených družstev se zúčastnilo 16 týmů, které byly rozděleny do 4 skupin. Každý zápas byl důležitý, protože nebylo jisté, kolik lidí ze skupiny postupuje dále (vzhledem k času). Po odehrání skupin se první dva týmy posunuly do finálové skupiny 8 týmů. Třetí týmy ve skupině vytvořily další skupinu a zahrály si tak o 9.-12. místo. A čtvrtí taktéž analogicky o 13.-15. místo. Pro první osmičku se tak potvrdilo tvrzení, že každý zápas ve skupině je důležitý, protože si ze skupin odnesli právě výsledek se společným postupujícím týmem ze skupiny. Zápasy ve skupině se hrály na jeden hraný set do 21bodů a v následných rozřazených skupinách taktéž na jeden hraný set, ale do 25bodů.

Náš tým tvořili dva finalisté z minulého roku, Honza Vojta a Ráďa Bejčková. Hned při zahájení turnaje jsme byli překvapení, že do základní skupiny nám byli jako soupeři nasazeni další dva finalisté z minulého roku, a to Jirka Šabatka a Lenka Hanzalová. Očekával nás tedy tuhý boj hned ve skupině. První dva zápasy jsme zvládli na jedničku, a tak nás čekal právě tuhý boj s „Šábovými“. Tento vypjatý zápas jsme rozhodli v koncovce, a tak jsme spokojeně postoupili do finálové skupiny, navíc s jedním vítězstvím v kapse. Finálová skupina už se převážně hrála venku, kde panovalo již tradiční nádherné prosluněné počasí.

Ve finálové skupině náš tým sbíral jedno vítěství za druhým, avšak musíme vyzdvihnout především krásné zápasy s Veronikou Valkovou a Samuelem Šiškou a také s Suzi Bugisovou a Maťem Haverem, kdy jsme oba zápasy vydřeli v koncovce shodně 26:24. Po osmi vítězstvích v řadě se zdálo, že nám už nestojí nic v cestě k prvnímu místu. Ale to byl omyl, čekal nás poslední zápas proti Davidovi Schweinerovi a Anetce Borovské. Mezitím všichni dohráli, a tak se mohli kochat nad krásnými výměnami, bloky, čapnutými balóny a zalývkami na centrálním kurtu. Tento zápas, který rozhodoval o vítěství jsme prohráli 26:28, a tak se šly počítat body mezi týmy Vojta,Bejčková a Šiška,Valková, kteří shodně nasbírali 8 vítězství a 1 prohru. Nakonec body hovořily v náš prospěch o pouhých 5 bodů, a tak jsme mohli s Ráďou slavit vítězství.

Celý turnaj byl provázen nádherným počasím, přátelskou atmosférou, hrou fair play a sportovním duchem.

Velké díky patří společnosti EY, Beachklubu Ládví, CTVS VŠE a hlavně panu Boštičkovi, že pro nás takovéto akce pořádá a vždy objedná to nejlepší počasí.

Za všechny účastníky turnaje děkujeme,

Ráďa Bejčková FPH a Jan Vojta FPH

O turnaji napsali: vítězové nižší kategorie

Ve středu 22. 4. 2015 se u příležitosti rektorského dne sešlo osm odvážných čtyřčlenných volejbalových týmů nižší výkonnosti na turnaji v krásném prostředí Beachklubu Ládví. Přestože tato kategorie nesla název nižší výkonnost, výměny byly naprosto spektakulární! I přes počáteční kruté podmínky na studeném písku v chladné hale hrály týmy do posledního dechu a předvedly tak neskutečnou podívanou.

Později se turnaj díky velmi příhodně objednanému slunečnému počasí mohl přemístit i ven, kde občasný vítr dodal zápasům ještě více na dramatičnosti.

Ze dvou základních skupin postoupily do finálové čtyřky z každé skupiny dva týmy s nejlepším skóre. Po přehlídce nekompromisně tvrdých smečí, perfektně umístěných podání a obdivuhodné snahy všech týmů nakonec zvítězili Blaníci.

Za perfektní organizaci, velmi příjemné prostředí a hojnou účast moc děkujeme a už teď se těšíme zas na příště!

Kateřina Malická, FMV

Rektorský sportovní den 2015 – Beachvolejbalový turnaj