Rektorský sportovní den 2016 – Beachvolejbalový turnaj

2016

Při Rektorském sportovním dni 2016 se uskutečnil 5. ročník beachvolejbalového turnaje. Turnaj byl uspořádán za sponzorské podpory partnera VŠE, společnosti EY ve sportovním areálu Beachklub Ládví.

Obdobně jako při předcházejících ročnících byly vypsány dvě výkonnostní kategorie. Kategorie vyšší výkonnosti se zúčastnilo 22 smíšených dvojic a kategorie nižší výkonnosti, s volnými beachvolejbalovými pravidly, tzv. volejbal na písku, byla obsazena čtyřmi smíšenými čtyřčlennými týmy.

Studentům děkujeme za účast a věříme, že akce naplnila jejich sportovní zážitek.

Poděkování patří společnosti EY, která finančním pokrytím pronájmu areálu umožnila uskutečnění turnaje a úspěšnější účastníky turnaje odměnila věcnými cenami.

J. Boštička – CTVS VŠE

Výsledky beachvolejbalového turnaje – nižší výkonnost
Výsledky beachvolejbalového turnaje – vyšší výkonnost

O turnaji napsali: vítězové vyšší kategorie

Ve středu 20. 4. 2016 se uskutečnil v rámci Rektorského sportovního dne již 5. ročník turnaje v plážovém volejbale. Jako obvykle se turnaj konal na pražském Ládví. I letos nás turnajem provázelo sluníčko, avšak vzhledem k nízké teplotě se většina zápasů odehrála v hale.

Turnaje se zúčastnilo 22 týmů ve vyšší výkonnosti a 4 týmy ve výkonosti nižší. Ve vyšší výkonosti se všechny týmy rozdělily do 4 skupin. Hrálo se na jeden set do 21bodů. Ze skupiny vždy postupovaly první 4 týmy do vrchního pavouka a zbytek týmů vytvořil vlastní skupinu, ve které se pak rozhodlo o jejich celkovém umístění. V pavoukovi se již hrálo na 2 vítězné sety do 15 s tie-breakem do 8. Nejednou v zápasech rozhodoval právě 3. set a bylo zajímavé sledovat, jak se jednotlivá mužstva s takto krátkou koncovkou vyrovnají. Díky nejspravedlivějšímu systému jedné opravy pro každý tým, který nám pan Boštička přichystal, musely jednotlivé páry projít opravdovým testem fyzické kondice. Většina družstev odehrála dvouciferný počet zápasů a přičteme-li dusno, jež v halách v dubnu bývá a vysokou intenzitu herního zatížení, tak nemůžete být překvapeni, že úsměv na tváři zůstal pouze panu Boštičkovi. Konkurence byla v letošním ročníku opravdu vysoká. Na turnaji se objevili dřívější vítězové, svazový hráči i pravidelní účastníci beachové „Vaší ligy“, což se na kvalitě zápasů zřetelně projevilo.

Našima očima:

Cesta k vítězství byla dlouhá, trvala celých 12 zápasů. Náš prvotní cíl postup ze skupiny nebylo vůbec jednoduché splnit. Na písečných dunách areálu Ládví jsme se měli bít s extraligou ostříleným Danielem Kohlmannem hrajícím s Káťou Kůrkovou, dále s halovým mistrem ČR Dejvem Schweinerem s Dančou Kubizsovou, nevyzpytatelným Vojtou Burketem s Jančou Trojanovou, s beachovými šikuly Honzou Čmelíkem a Míšou Budíkovou a kvalitně hrajícím párem Martin Čihák a Verča Svatoňová. Nebylo tedy divu, že všechny naše zápasy ve skupinách rozhodovaly koncovky a až na jedno klopýtnutí s bezchybně hrajícími Vojtou a Jančou jsme je získali v náš prospěch. Nejnáročnějším a zároveň nejdůležitějším zápasem ve skupině se ukázal boj s Dejvem a Dančou, po kterém na světelné tabuli svítilo skóre 25:23. Po tomto zápase jsme si začali více věřit a bylo to znát i na našich výkonech. Ze skupiny jsme postoupili z druhého místa právě za Dančou a Dejvem, kteří měli lepší bodovou bilanci. V hořejším pavouku opět nebylo o vyrovnané boje nouze a naši cestu vzhůru přerušila až elegantně hrající dvojice Šárka Dostálová s Honzou Vojtou, kteří nás porazili v tie-breaku 8:5 a poslali nás na nekonečnou cestu oprav. Hned v prvním zápase jsme narazili na Ondrova beachového parťáka Martina Bártu s Káťou Pokornou, tudíž se jednalo o velmi prestižní zápas. Navíc v tento moment už se jednalo o K.O. systém a jedna dvojice musela z turnaje pryč. Naštěstí smrtka s kosou vykonala práci na soupeřově straně a my se mohli dál v turnaji potit. Po dalších vítězstvích jsme dostali šanci vrátit porážku dosud neporažené dvojici Šárce s Honzou a to v závěrečném finále. Opět se jednalo o tuhý boj doprovázený perfektní diváckou kulisou, ve kterém pravděpodobně rozhodla naše lepší fyzická kondice a ona sladká pomsta byla vykonána v poměru 15:13 a 15:11.

Velké díky patří společnosti EY, Beachklubu Ládví, CTVS VŠE a hlavně panu Boštičkovi, který tyto skvělé turnaje každoročně pořádá.

Klára Falcmanová FMV a Ondřej Rédl FFU

O turnaji napsali: vítězové nižší kategorie

Během rektorského dne, který letos připadl na středu 20. 4. 2016, jsme mohli strávit den o něco aktivněji, než obvykle. Vybrat jsme si mohli z celé řady sportů. Se spolužáky jsme se rozhodli pro beach volejbal. Dali jsme dohromady čtyřčlenný tým a vzhledem k tomu, že jsme všichni spíš rekreačními volejbalisty, rozhodli jsme se pro nižší výkonnost. Ale ve skutečnosti byly naše výkony neuvěřitelné, nikoliv nízké.

Na hřišti jsme se postupně střetli s dalšími třemi týmy, ale nejúspěšnějším z nás se stal tým „Easy win“, ale jejich cesta za vítězstvím rozhodně tak „easy“ nebyla.

Všichni jsme si užili spoustu legrace a možnost alespoň na jeden den „vypnout“ a nesedět v posluchárně, jsme jistě všichni ocenili. Těšíme se na další!

Tým Alko – Jakub Bezděk, Jakub Wejskrab, Adriana Kundrtová, Lenka Weidlichová

Rektorský sportovní den 2016 – Beachvolejbalový turnaj