Rektorský sportovní den VŠE 2022 – Beachvolejbalový turnaj

27. dubna
2022

Jednou ze sportovních aktivit Rektorského sportovního dne VŠE 2022 byl 9. ročník beachvolejbalového turnaje smíšených týmů. Turnaj byl uspořádán ve sportovním areálu Beachklub Ládví. Turnaje kategorie smíšené čtyřky se v letošním ročníku zúčastnilo 9 týmů a kategorie mixů se zúčastnilo 14 týmů. Vyhlášení výsledků s oceněním prvních třech umístěných týmů obou kategorií se uskutečnilo v rámci vyhlašování výsledků všech soutěží Rektorského sportovního dne VŠE za přítomnosti rektora VŠE doc. Ing. P. Dvořáka, Ph.D..

Výsledky beachvolejbalového turnaje – smíšené čtyřky
Výsledky beachvolejbalového turnaje – mixy

O turnaji napsali vítězové kategorie smíšené čtyřky

Jak je dobře známo, volejbal patří mezi nejvyhledávanější aktivity na celé VŠE. To se potvrdilo i na turnaji v beachvolejbale v rámci rektorského sportovního dne, který se konal 27. 4. 2022. I přes to, že početná skupina studentů jela reprezentovat naši školu ve volejbale do belgických Antverp, sešlo se na Ládví přes 50 dalších studentů a studentek, kteří bojovali o co nejlepší umístění na turnaji.

Turnaj byl již tradičně rozdělen do dvou výkonností. Týmy nižší výkonnosti byly poskládány z dvou dívek a dvou chlapců. Naopak týmy ve vyšší výkonnosti hrály klasické mixy, tedy ve složení jedné dívky a jednoho chlapce. V rámci nižší výkonnosti byly týmy rozlosovány do dvou skupin po čtyřech, kde hrály systémem každý s každým. Po odehrání skupinové fáze byl na řadě pavouk, který rozhodl o vítězném týmu.

Pokud se zaměříme na cestu turnajem vítězného týmu nižší výkonnosti, je nutné říct, že první klopýtnutí přišlo hned v úvodním zápase, kdy jsme se s týmem Topinek rozešli smírně remízou. V dalších dvou zápasech ve skupině jsme však vyladili taktiku téměř k dokonalosti a soupeře dvakrát porazili. Ze skupiny se nám tak podařilo postoupit z prvního místa. Roli favorita jsme potvrdili jak ve čtvrtfinále, tak i v semifinále, kdy jsme v obou zápasech zvítězili a mohli se tak těšit na finále, kde jsme opět narazili na tým Topinek, se kterým jsme sehráli úvodní vyrovnané utkání. Stejně dramatické bylo i finále, kdy musel o našem vítězství rozhodnout až tiebreak. Na třetím místě se umístil tým Nonames a na čtvrtém Rakeťáci.

V rámci rektorského sportovního dne probíhal program i v areálu kolejí VŠE na Jarově. Zde probíhaly různé souboje fakult a také závěrečné vyhlášení výsledků všech sportovních aktivit.

Rádi bychom závěrem poděkovali nejen za náš tým, ale i za všechny hráče a hráčky panu Boštičkovi za organizaci celého turnaje. Dále bychom chtěli poděkovat vedení VŠE za organizaci celého sportovního dne a doufáme, že tato akce zůstane tradicí a budeme mít příležitost sportovat a potkávat se co nejčastěji.

Za tým Zbíječky Ondřej Růžička

O turnaji napsali vítězové kategorie mixy

Ve středu 27.4. se konal sportovní rektorský den, a proto bylo na výběr hned několik sportů, kterých se dalo v týmech účastnit. Mezi těmito sporty samozřejmě nesměl chybět ani beach volejbal, a to konkrétně turnaj smíšených dvojic v beachklubu Ládví.

Do kategorie mixových dvojic se přihlásilo 16 párů. Ráno se však ukázalo už jen 14 párů. Přestože se jednalo o turnaj mixů, měli jsme zde možnost vidět i jeden odvážný pár složený jen z dívek.

Celý den se nesl ve veselém duchu, čemuž napomáhalo i sluníčko, které nám svítilo hned od rána. Všichni jsme byli nadšení, že neprší a počasí nám vyšlo na jedničku. Nadšení většiny však opadlo, když jsme se večer sešli na vyhlášení nejlepších párů a hned na první pohled bylo vidět, kdo si byl zahrát beach volejbal. Naše spálené, červené obličeje, u pár z nás i spolu s opálenými brýlemi, svítily už na dálku.

Přestože byl turnaj nabitý týmy, které podávaly skvělé výkony. Na stupně vítězů se však mohly postavit pouze 3 páry. Vítězi se stali Michal Dvořáček a Denisa Bozsokiová, kteří turnajem prošli bez jediného prohraného zápasu. Ve finále se s nimi utkali a v tiebreaku podlehli Dominik Joza a Klára Šotolová, kteří se do finále probojovali přes pavouka oprav. A na poslední stupeň pro třetí místo vystoupali Daniel Kolouch a Barbora Bobková.