Rektorský sportovní den VŠE 2023 – Beachvolejbalový turnaj

2023

Jednou ze sportovních aktivit Rektorského sportovního dne VŠE 2023 byl 10. ročník beachvolejbalového turnaje smíšených týmů. Turnaj byl uspořádán ve sportovním areálu Beachklub Ládví. Turnaje kategorie smíšené čtyřky se v letošním ročníku zúčastnilo 5 týmů a kategorie mixů se zúčastnilo 16 týmů.

Výsledky beachvolejbalového turnaje – smíšené čtyřky
Výsledky beachvolejbalového turnaje – mixy

O turnaji napsali vítězové kategorie smíšené čtyřky

Dňa 26.4.2023 sa pri príležitosti 70. výročia školy a rektorského dňa konal plážový volejbalový turnaj. Turnaj sa uskutočnil na volejbalových kurtoch na Ládví a aj napriek striedaniu dažďa, slnka a snehu sa podarilo vytvoriť skvelý turnaj s úžasnou atmosférou. Tradične sa súťažilo v dvoch kategóriách. Tímy vyššej kategórie odohrali klasický „mixový turnaj“, zložený z jedného dievčaťa a chlapca. Tímy v nižšej kategórii boli zložené z dvoch dievčat a dvoch chlapcov.

V nižšej kategórii sa malo zúčastniť pôvodne 9 družstiev, no napriek nepriaznivému počasiu sa pri zápise družstiev objavilo 5 tímov. Keďže nás bolo menej, tak sme odohrali zápasy metódou „každý s každým“ a po odohraní a spočítaní výhier sme si určili víťazov. K dispozícii sme mali dva kurty, čo znamená, že jeden tím mal stále voľno.

Po úvodnej prezentácii tímov a rozdelení skupín sme teda začali náš prvý zápas. Keďže sme boli poriadne vymrznutí, tak sme nedali dopustiť na poctivú rozcvičku. Prvý zápas bol celkom náročný, keďže nám bola všetkým zima, no postupne sme sa zahriali a hra už taktiež vyzerala lepšie. Postupne sme odohrali všetky naše zápasy a všetky boli veľmi vyrovnané, a tak sme si zahrali kvalitný volejbal. Posledný zápas sme odohrali s družstvom, ktoré sa umiestnilo na druhom mieste, takže tento zápas bol také „malé finále“. Zápas sme dotiahli do víťazného konca, čo nás veľmi potešilo.

Samozrejme, nechýbali ani ceny pre víťazov, ktoré nás veľmi príjemne prekvapili.

Radi by sme na záver poďakovali nielen za náš tím, ale aj za všetkých hráčov a hráčky pánovi Boštičkovi za organizáciu celého turnaja. Ďalej by sme chceli poďakovať vedeniu VŠE za organizáciu celého športového dňa a dúfame, že táto akcia bude naďalej pokračovať a budeme mať príležitosť športovať a stretávať sa spolu čo najčastejšie.

Tím „Bolo už aj horšie“

O turnaji napsali vítězové kategorie mixy

Součástí rektorského sportovního dne byl i turnaj v plážovém volejbalu. Díky velké popularitě volejbalu u studentů byla kapacita turnaje smíšených dvojic brzy obsazena. Představilo se 16 týmů. Organizátor turnaje se rozhodl pro velice přísný systém soutěže v režimu pavouka s jednou opravou tak, aby se co nejdříve oddělilo zrno od plevele. Jednotlivé zápasy probíhaly dle olympijských pravidel na dva vítězné sety.

Začátek soutěže byl naplánován na 8. hodinu ranní. Po ránu dosahovala teplota celých 4 °C, takže se všichni museli zabalit od hlavy až k patě. Nejvíce nás ovšem neštípal mráz, ale byl to kvalitní volejbalový míč alias Beach Master, který byl jak polepený malými žiletkami. V České republice i nadále přetrvávalo aprílové počasí, a tak jsme si během jediného dne prošli vším. Občas vykouklo slunce, a tak to chvílemi vypadalo na okraji Prahy jako na rozpálených píscích na Copacabaně. Dvakrát nás dokonce překvapily kroupy, ale zima nám nikdy nebyla, protože přátelství ve vzduchu nás všechny dokonale zahřívalo. Bohužel kvůli zimě vlezl z písku Tomínovi křeček do nohy, a tak se hlavní favorit musel vzdát myšlenky na vítězství a měl sbaleno už před obědem.

Volejbalová úroveň turnaje byla vysoká, protože všichni účastníci celý rok pilně trénují na tělocviku a každý týden zápolí na VŠE lize. Na kurtech bylo možné pozorovat nejen tvrdé smeče až za plot, ale i technické „kaťáky“ těsně za síť. Jelikož jsme měli zamluvenou spoustu kurtů, tak i po vypadnutí ze soutěže si každý mohl zahrát jen tak pro lásku k volejbalu.

Volejbal na VŠE ovšem není jenom o volejbale, ale i o dalších společně prožitých okamžicích. V letošním roce VŠE slavila 70. výročí, které se konalo mezi kolejemi na Jarově. Většina účastníků se tedy rozhodla navštívit i tuto akci. Dopolední urputné boje pod vysokou sítí byly zapomenuty, všichni se společně zasmáli výkonům a probrali strategie na další turnaje.

Za vítězství potrestáni,

Nikola Křišťanová a Jiří Míka