Reportáž z utkání mužů Volejbalové ligy VŠE – NF vs. FFÚ

15. října
2018

Vážení sportovní přátelé a přítelkyně, museli jsme čekat dlouhých 5 měsíců, než opět nastoupí mistrovský tým posledních třech vítězných sezon, tým z FFÚ. Čekání to bylo dlouhé zvlášť pro permanentkáře, kterým se již tato sezonní vstupenka z nedočkavosti tavila v ruce. Ale dočkali se, a to rovnou toho, proč si tuto vstupenku koupili – parádního a napínavého výkonu.

První zápas borce z FFÚ čekal proti nažhaveným osadníkům fakulty páté – NF. Ti během soutěžního volna rozprostřeli sítě a dali se na nábor. Což hned tedy vedlo k historickému okamžiku, kdy na daný zápas se sešlo víc borců z jiné fakulty než z FFÚ. To nebylo zvykem. Dokonce tato situace měla takovou hloubku, že začátek tohoto zápasu museli hosté z FFÚ odehrát v pěti lidech, jelikož HR oddělení klubu nestihlo včas všem hráčům nabídnout prodloužení smlouvy a šestý hráč se hnal po dé desítce minimálně 130 km/hod. Vše již bylo připraveno, předehrávka druhého kola mohla začít.

První set začal tedy v počtu pěti proti šesti, a tak se čekalo, že NF se bude tlačit za senzačními body či alespoň bodem. Tuto šanci nechtěli ponechat náhodě a chtěli dostat FFÚ pod tlak. Pět statečných bojovníků z FFÚ (jmenovitě – Kříž, Němčanský, Chvosta, Molčák, Smutný) se ale bránili jako o život, obětavost byla na světové úrovni a rvali se jako Sparťani u Thermopyl. Celou dobu drželi se soupeřem krok a za vyrovnaného stavu 13:13 dorazil žolík posledních zápasů – Ondřej Bajusz a od té chvíle nebylo pochyb, kdo ovládne první set. První set skončil poměrem 25:23 pro FFÚ a nadšení permanentkáři věděli, že vlastní cenný poklad na celou sezonu.

FFÚ se výhrou v prvním setu, která překvapila všechny tipéry i sázkové kanceláře, dostala na koně a již po celý zbytek zápasu vládla prostoru sto šedesáti dvěma metrům čtverečných krát 3,5 metru. Druhý set skončil poměrem 25:19 a třetí set 25:18. 3:0 pro FFÚ, není co řešit. Ono by se dalo říci, že se vlastně nestalo nic zvláštního, jelikož oslňující výkon se od FFÚ čeká každý zápas, ale to, co předvedli dnes, se již opravdu dlouho zase nebude jen tak opakovat. Byl to výkon plný sebezapření a maximální koncentrace v jediný vzdálený cíl – výhru. Tým NF odevzdal velmi svědomitý výkon, ale od druhého setu již odešla přesnost, začaly se kupit chyby a LIVE kurzy na vítezství FFÚ se již blížili hyperbolicky k jedné.

Příští zápas obhájci titulu budou hrát 1.11., v den, kdy má svátek Felix. Bude se jednat o velmi prestižní duel proti FPH a válečníci z FFÚ budou určitě potřebovat maximální podporu od svých fanoušků, pro které se VL hraje. Dnes jsme byli svědky opět něčeho výjimečného, a tak doufám, že tento svůj lesk a standart celá VL a FFÚ zvlášť, neztratí.

Za mistry z FFÚ
Vojtěch Němčanský