Reprezentace školy v Pražské vysokoškolské volejbalové lize

20. května
2014

V květnu skončil další ročník Pražské vysokoškolské volejbalové ligy. Této dlouhodobé soutěže, hrané ve všedních dnech zimního a letního semestru, se zúčastňují týmy pražských vysokých škol, jednotlivých fakult a týmy vysokoškolských sportovních klubů. Soutěže v dívčí kategorii se pravidelně zúčastňují týmy VŠCHT, Stavební fakulty ČVUT, Filozofické fakulty UK, 2. lékařské fakulty UK a týmy naší školy.

Vysokou školu ekonomickou pravidelně reprezentují dva týmy děvčat VŠE „A“ a VŠE „B“. Tyto týmy jsou tvořeny studentkami z výukových hodin, které tak mají možnost zažít atmosféru soutěžních utkání.

Tým mužů VŠE se také pravidelně přihlašuje, ale již druhým rokem je jediným zájemcem o sportovní setkání na volejbalovém hřišti se studenty ostatních pražských škol.

Oběma týmům děvčat se v letošním ročníku dařilo, kdy skončily na druhém a třetím místě – zde můžete zhlédnout výsledky soutěže.

Reportáž z posledního utkání soutěže jedné hráčky týmu VŠE B ukazuje jednak zodpovědný přístup k reprezentaci školy a také pozitivní náhled na možnost na vysoké škole sportovat.

Oběma dívčím týmům děkujeme za reprezentaci školy a mužům přejeme, aby se do dalšího ročníku přihlásily i týmy dalších vysokých škol a mohli opět prožívat atmosféru vysokoškolského sportovního zápolení.

Reportáž z utkání 2. – 3. lékařská fakulta UK vs. VŠE „B“

Dne 14. dubna se konal zápas ve volejbalové soutěži žen vysokých škol. Zápas se konal v hale UK na Hostivaři. Hráčky už několikrát s UK hrály v minulých kolech soutěže a věděly, že je nečeká lehký úkol. V předchozích kolech to vždy byl boj o každý míč. Proto se hráčky VŠE pečlivě připravovaly na zápas: rozběhat, protáhnout, rozcvičit, pinkat, skákat, smečovat, podávat a šlo se na hru.

První set hráčky VŠE překvapivě vyhrály s náskokem o několik bodů, což nebylo samozřejmostí. Ve druhém setu soupeřky z UK sebraly síly a daly do hry všechno. Hráčkám z VŠE se přestalo dařit. Špatné pole, samé auty, slabé podání. Toto všechno napomohlo soupeřkám z UK ujmout se vedení. Téměř měly vítězství v kapse za stavu 18:23, v tom ale hráčky z VŠE začaly vzdorovat nátlaku soupeřek. K vítězství hráček z UK chyběly pouze dva body. Nastal zlomový okamžik, kdy soupeřky z UK daly další bod. Stav byl 18:24, téměř nemožná výhra pro hráčky z VŠE. V tu chvíli přišla poslední šance na vyrovnání. Nastala 100% soustředěnost hráček z VŠE. Bod za bodem a stav byl 24:24. Ano opravdu vyrovnaly, velice napjatá situace. Při posledním bodu se na tvářích hráček vykouzlil úsměv a jásot. Daly dvacátý pátý bod a vyhráli další set.

Třetí a čtvrtý set už byla hračička. Soupeřky z UK byly v rozkladu, z náhlého obratu. Hráčky z VŠE vyhrály opět jako v prvním setu s nemalým náskokem.

Všechna děvčata jsme ze zápasu odešly unaveny ale potěšeny z napínavé hry. Opět se potvrdilo, že naděje umírá poslední. Jako hráčka vítám tuto příležitost, pokračování ve sportu i na vysoké škole a jsem ráda, že jsem součástí skvělého volejbalového kolektivu.