Reprezentace volejbalistek VŠE v Pražské vysokoškolské volejbalové lize má za sebou další sezónu

30. června
2019

Během uplynulého akademického roku znovu reprezentovaly studentky VŠE naši školu v rámci Pražské vysokoškolské volejbalové ligy. Tato soutěž probíhá již tradičně v letním i zimním semestru a účastní se jí týmy vysokých škol v Praze. Tento rok se zúčastnily týmy VŠE, VŠCHT, ČVUT a Karlovy Univerzity, která vyslala do soutěže dokonce družstva dvě, a to z fakulty filozofické a 2.&3. lékařské.

Tato soutěž má svá specifická pravidla, která mají výrazný vliv na hru. Pro příklad uvádím některá z nich: hraje se na čtyři hrané sety, set může skončit i rozdílem pouze jednoho bodu a výsledkem zápasu může být remíza, a to na sety i body. Zmíněná pravidla jsou hráčkami přijímány rozdílně a často vyvolávají na hřišti vzrušené diskuze.

Cíl volejbalistek VŠE  byl pro letošní ročník jasný: opět stanout na stupni vítězů a obhájit tak už několikaleté prvenství.

 

Ale „lehko se říká, hůř se dělá“…

 

Většina týmů se oproti loňskému ročníku rozrostla a výrazně posílila. Hra proti nim tak byla náročnější a již po prvních zápasech nám bylo jasné, že bude velmi obtížné vytyčený cíl dosáhnout.

Výraznou výhodou všech soupeřů je totiž fakt, že spolu pravidelně a dlouho trénují, zatímco naše sestava se neustále mění a obtížně se scházíme na pravidelná volejbalová cvičení. I přes to jsme ale dokázaly vytvořit poměrně silný základ a ani jeden set jsme nevzdaly.

Bohužel to ale pro tento volejbalový ročník nestačilo, a tak se VŠE tým umístil na 4. místě a zanechal za sebou na místě posledním tým ČVUT. Přes mírné počáteční zklamání z výsledku letošní ligy jsme se rozhodly v soutěži pokračovat i další rok.

Nesmím opomenout také fakt, že jsme mezi sebe ještě před zahájením sezóny přivítaly nové členky, které do kolektivu dobře zapadly, což se pak prokázalo na nejen na hřišti, ale i když jsme se například jako tým vydaly oslavit vítězství nebo zapít žal po některém z prohraných zápasů.

Na závěr tak děkujeme organizátorovi soutěže panu doktoru Janu Smrčkovi a všem zúčastněným týmům. Velký dík pak patří hlavně panu magistru Librovi, který se stal naším trenérem a provázel nás celou soutěží. Jako poslední děkujeme naší sice malé, ale silné fanouškovské základně, která nám fandila na všech zápasech jak doma, tak venku.

Náš cíl zůstává pro příští sezónu stejný – zase být první…nebo alespoň druhé. ?

 

Za volejbalový tým VŠE

Karolína Hynštová

 

Soupiska: Veronika Bartošová, Šárka Dostálová, Eliška Hronková, Karolína Hynštová, Anna Iarovitsyna, Tereza Kůsová, Regina Lukačovičová, Aneta Macková, Tereza Michalcová, Victoria Ren, Aneta Stanislavová, Šárka Tvrdíková, Anna Valínová, Marie Valínová,

 

Reprezentace volejbalistek VŠE v Pražské vysokoškolské volejbalové lize má za sebou další sezónu