Reprezentační týmy fakult školy v 5. ročníku Volejbalové ligy VŠE

25. června
2017

Sportovní hala Na Třebešíně se stala i v letošním akademickém roce svědkem soubojů fakultních volejbalových týmů děvčat i mužů ve Volejbalové lize VŠE. Studenti, v dresech barvy svých fakult, se snažili bojovnými výkony o co nejlepší výsledky a přispět tak k úspěšné reprezentaci fakulty. V letošním ročníku obhájili vítězství týmy studentek i studentů fakulty financí a účetnictví.

Úspěšnou sportovní reprezentaci ocenil děkan fakulty doc. Ing. L. Mejzlík, Ph.D.. Studenty pozval na společenské setkání s předáním upomínkových plaketek. Plakety, jako dar a podporu vysokoškolských sportovních aktivit, poskytla Nadace Preciosa.

Letošní ročník byl ovlivněn problémy několika týmů s hráčským kádrem. Po odchodu studentů z důvodu absolvování studia se nepodařilo týmy doplnit novými hráči. V několika případech selhaly i priority hráček i hráčů, kteří se na zápasy nedostavili. Neodehrané zápasy těchto fakultních týmů byly kontumovány a výsledky fakult nevyhodnocovány. Při zápisech studentů prvního ročníku na ak. rok 2017/2018 nyní probíhá informační akce o soutěži a věřme že pomůže týmům kádr doplnit.

Týmům fakult je nutno poděkovat za aktivní účast ve VL VŠE a přejeme, aby pro následující ročník se podařilo doplnit hráčský kádr a mohlo být navázáno na úspěchy předcházejících ročníků.

J. Boštička – CTVS VŠE

Výsledky 5. ročníku naleznete zde.

O 5. ročníku VL VŠE napsali studenti vítězných týmů:

Za tým děvčat FFÚ – Miriam Morochovičová

Akademický rok 2016/2017 sa opäť niesol nie len v študijnom, ale aj športovom duchu. Pod vedením pána Boštičky sa uskutočnil už 5. ročník volejbalovej ligy VŠE, ktorý je pre nás každoročne príjemným odreagovaním od študijných povinností.

Podzimné kolo volejbalovej ligy sa niesol v dramatickom duchu hlavne pre tímy fakúlt FFÚ a FPH, ktoré bojovali o každý bod, ktorý by im priniesol víťazstvo vo volejbalovej lige. Prvá časť súťaže skončila úspešnejšie pre tím Fakulty podnikohospodárskej, ktorý vyhral nad Fakultou financí a učetníctví v pomere bodov 10:8.

Fakulta financí a učetníctví pod vedením kapitánky Báry Výškovej vstúpila do jarnej časti s o to väčšou motiváciou vyhrať a obhájiť titul z predchádzajúcich rokov. Nedarovala súperkám ani jeden bod a vyhrala všetky odohraté zápasy 3:0, bohužiaľ zápasy s Fakultou informatiky a statistiky a národohospodárskou boli kontumačne zrušené, kvôli nedostatočnému počtu hráčok. Týmto by som chcela vyzvať všetky či už aktívne alebo pasívne volejbalistky zo všetkých fakúlt, príďte si s nami zahrať a odreagovať sa od kníh a práce, je to naozaj príjemne spestrenie študentského života!

Záver volejbalovej ligy sa niesol v znamení odovzdávania cien víťazom. Hráčky FFÚ, ako sa už stalo tradíciou, prijali pozvanie od dekana fakulty pána doc. Mejzlíka a prijali ocenenie za úspešnú reprezentáciu a víťazstvo v ďalšom ročníku. Týmto by som chcela poďakovať pánovi dekanovi za slová plné podpory a motivácie ako aj pánovi Boštičkovi za trpezlivosť pri organizovaní ďalšieho ročníka volejbalovej ligy, z ktorého si opäť odnášame pekné spomienky a zážitky.

Za tým mužů FFÚ – Štěpán Chvosta

Za dosud uplynulé čtyři roky tým mužů z fakulty financí a účetnictví postupně sbíral zkušenosti a zdokonaloval herní činnost, začátky nebyly vůbec jednoduché. V prvním roce to bylo beznadějně poslední, páté místo, ve druhém roce byl tým lehce posílen a dostavilo se zlepšení v podobě konečné čtvrté pozice v tabulce. Ve třetím ročníku tým mužů přeskočil třetí pozici a zakotvil rovnou na pozici druhé, přičemž na celkový triumf nechybělo mnoho, ale ve čtvrtém ročníku již byla dlouholetá naděje a snaha přeměněna ve vytoužené vítězství, za kterým tento tým dlouhodobě směřoval. Cíl pro pátý ročník byl proto jasný – udržet se na vrcholu a pokusit se obhájit loňské prvenství.

Již před začátkem nového ročníku bylo jasné, že tento úkol nebude jednoduchý, protože některé týmy z jiných fakult mírně posílily své kádry, což se projevilo hned v prvním utkání proti Fakultě mezinárodních vztahů, která zvítězila poměrem 2:1 na sety, a mnozí pochybovači začali vznášet své domněnky, že tým financí a účetnictví již pravděpodobně znovu zvítězit nedokáže.

V následujících utkáních však již tým financí a účetnictví svou hru zlepšil a dokázal dvakrát zvítězit, byť vždy se ztrátou setu. Protože tým národohospodářské fakulty nebyl hodnocen, byla v podzimní části soutěže odehrána pouze tři utkání a tabulka byla velmi vyrovnaná, všechny čtyři týmy měly stále šanci na vítězství. Ve druhé polovině soutěže fungoval tým velmi dobře a stabilně, na zápas standardně chodilo kolem 10 hráčů, zatímco ostatní fakulty měly leckdy problém sehnat minimální počet hráčů. Finance a účetnictví dokázaly dvakrát 3:0 a dvakrát 2:1 zvítězit a již před posledním zápasem bylo prakticky jasné, že o celkový triumf je nikdo nepřipraví.

Vzhledem k tomu, že celkové vítězství obhájil i tým žen ze stejné fakulty, oslavily oba týmy znovu po roce vítězný double. Celkový průběh pátého ročníku Volejbalové ligy na VŠE lze hodnotit kladně, neboť letošní ročník přinesl mnoho dramatických utkání a krásných volejbalových momentů, které se vždy nesly v duchu fair play.

Velké poděkování patří hlavnímu promotérovi Volejbalové ligy VŠE, panu PaedDr. Jaroslavu Boštičkovi, který i přes nedostatek hráčů v posledních letech drží ligu pohromadě a celé organizaci věnuje mnoho úsilí a času. Tímto bych chtěl zároveň pozvat ostatní volejbalisty, kteří se dosud Volejbalové ligy neúčastnili, aby neváhali a přihlásili se do jednotlivých týmů rozdělených podle fakult. Volná místa máme momentálně ve všech týmech.

Reprezentační týmy fakult školy v 5. ročníku Volejbalové ligy VŠE