Reprezentační týmy fakult školy v 1. ročníku Volejbalové ligy VŠE

17. června
2013

V letošním akademickém roce Centrum tělesné výchovy a sportu připravilo pro studenty školy sportovní zájmovou aktivitu s možností reprezentovat své fakulty.  Byl vypsán 1. ročník Volejbalové ligy VŠE. Po zveřejnění a propagaci soutěže následný zájem studentů naplnil očekávání organizátorů a v krátké době se soupisky fakultních týmů dívek i mužů začaly plnit zájemci.

Se zahájením zimního semestru se týmy stabilizovaly a před zahájením soutěžních utkání si organizovaly i vlastní přípravné tréninky. Zájem a aktivní přístup studentů reprezentovat své fakulty předurčil založení nové tradice volejbalové aktivity na škole. Zájmem o soutěž byl umocněn studenty, kteří jako fanoušci přišli podpořit své reprezentanty fakult na většinu utkání. V průběhu soutěže přišli podpořit při utkáních své studenty i akademičtí funkcionáři fakult.

K úspěšnému zahájení soutěže napomohla též podpora ze strany děkanů fakult. Pro týmy dívek i mužů svých fakult poskytli finanční prostředky na nákup dresů. Reprezentační dresy byly pořízeny ve škále oficiálních barev jednotlivých fakult s potiskem loga a názvu fakulty.
Vlastní soutěž probíhala ve Sportovní hale VŠE Na Třebešíně a byla dle očekávání velmi vyrovnaná a bojovná. Všechny fakultní týmy dívek i mužů se snažily o co nejlepší výsledek a tím i bodových zisků pro svůj tým do výsledkové tabulky.

Ukončený 1. ročník Volejbalové ligy VŠE ukázal, že na VŠE studují studenti volejbalisté, kteří v souběhu se svými studijními povinnostmi jsou ochotni svým volejbalovým umem přispět ke kvalitní týmové reprezentaci a dobrému jménu své fakulty i na sportovním kolbišti.

Toto ocenili i děkani fakult, kteří po ukončení soutěže pozvali své vítězné týmy obou kategorií ke slavnostnímu ocenění s předáním upomínkových plaket. Plakety k ocenění poskytla Nadace Preciosa, jako dar škole.

Věříme, že tento projekt sportovní zájmové aktivity přispěje vedle vzdělávacího procesu a dalších aktivit k naplnění kréda studentského života na Vysoké školy ekonomické v Praze. Příznivé hodnocení studentů 1. ročníku Volejbalové ligy VŠE je závazkem pro organizátory a výzvou pro organizování ročníků dalších.

J. Boštička – CTVS VŠE

Výsledky 1. ročníku naleznete zde.

Po ukončení 1. ročníku VL VŠE napsali studenti vítězných týmů

Za dívky Petra Pištěková (FFÚ)

První ročník Volejbalové ligy VŠE je za námi!

Akademický rok 2012/2013 se stal historicky prvním rokem, ve kterém se pod volejbalovou sítí poprvé proti sobě postavili zástupci jednotlivých fakult Vysoké školy ekonomické v Praze. Událost, která nemá na naší škole obdoby, byla premiérově zkušební a mnoho z nás nevědělo co od ní očekávat, ale povedla se na jedničku! Zájemců o tento druh kolektivního sportování se přihlásilo dostatek, úroveň ligy byla velice dobrá a celkově akce sklidila velký úspěch. Volejbalová liga VŠE však nebyla jen o hře, při zpestření semestru na hřišti jsme se také seznámili s novými tvářemi ze své fakulty a utvořili dobré kolektivy. Velké díky za všechny účastníky patří iniciátorovi celé sportovní akce PaedDr. Jaroslavu Boštičkovi, za skvělé a velmi propracované zorganizování. 

A jak vše vlastně probíhalo na hřišti? Ženské části ligy již od začátku vévodily hráčky z Fakulty financí a účetnictví, které po podzimní části obsadily s přehledem první místo tabulky, pouze s jedním prohraným setem. Průběžné pořadí před Vánoční pauzou: 2.místo družstvo z Fakulty podnikohospodářské, 3. místo Fakulta mezinárodních vztahů a o 4.-5. pozici se dělila děvčata stejným počtem bodů z Fakulty informatiky a statistiky a Národohospodářské fakulty.

S novým semestrem se všechna družstva těšila na odvetnou jarní část celé ligy. Mírná rivalita mezi fakultami dodala soutěži ten pravý náboj a chuť vyhrávat. Avšak pořád zde převládala přátelská atmosféra ve znamení hesla: „není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.“  Utkání byla velmi vyrovnaná, dokonce i FFÚ ztratila svou prozatím stoprocentní úspěšnost a při zaváhání prohrála s FPH svůj jediný zápas sezóny. Ale i přesto byl výkon fakulty přesvědčivý a děvčata se mohou radovat z historicky prvního titulu z bojů mezi fakultami VŠE. Ostatní utkání jarní části nabízela divákům znovu velmi napínavá střetnutí, ze kterých v této části nakonec vybojovaly tři týmy stejný počet bodů, jednalo se o FMV, FPH a FIS.

 Konečné pořadí 1. ročníku VL VŠE, počítáno za oba semestry dohromady, nakonec do čela tabulky vyhouplo Fakultu financí a účetnictví, druhé místo zaslouženě patřilo Fakultě podnikohospodářské, pomyslný bronz si odnášejí děvčata z Fakulty mezinárodních vztahů, čtvrtou příčku vybojovala Fakulta informatiky a statistiky a na těsném pátém místě je družstvo ženy z Národohospodářské fakulty.

Při tomto malém ohlédnutí za celou první úspěšnou sezónou Volejbalové ligy VŠE se již moc těšíme na další pokračování, kdy znovu oblékneme dresy v barvě našich fakult a vydáme se do boje. Tímto také lákáme nové zájemce do našich řad. Zda si někdo chce okusit atmosféru této soutěže a zapojit se do skvělých kolektivů a celkového volejbalového dění na škole, neváhejte! Budete vítáni! Volná místa jsou k dispozici a již v dalším semestru můžete i Vy pomoci své fakultě k reprezentaci.

Za muže Tomáš Cejnar (FPH)

Letošní ročník Volejbalové ligy VŠE je za námi.  Hráči hájili po celý akademický rok barvy své fakulty a snažili se získat co nejvyšší počet setů, aby se jejich fakulta stala vítězem prvního ročníku Volejbalové ligy VŠE. Soutěž byla rozdělena na podzimní a jarní kolo, takže každá fakulta odehrála 8 utkání. Hrálo se systémem každý s každým a za každý vyhraný set získala fakulta 1 bod do tabulky.

Po podzimní části byla soutěž mužů velmi vyrovnaná. O vyrovnanosti svědčí i to, že první čtyři fakulty byly naskládány v rozmezí 2 bodů.  Vedla Fakulta informatiky a statistiky (FIS), ale pouze o skóre před Fakultou podnikohospodářskou (FPH). Na zaváhání vedoucího dua čekala Fakulta mezinárodních vztahů (FMV), která musela odvracet útok Národohospodářské fakulty (NF). Již větší bodovou ztrátu nabrala Fakulta financí a účetnictví (FFÚ).  

Ve druhém výukovém týdnu se rozběhlo jarní kolo, které mělo definitivně rozhodnout, kdo se stane historicky prvním vítězem Volejbalové ligy VŠE. Los ligy byl velmi neúprosný a hned v prvním kole svedl proti sobě vedoucí duo. Tento zápas zvládla lépe FIS v poměru 2:1, čímž oplatila hráčům FPH podzimní prohru, a odskočila soupeři v tabulce o 1 bod, který mohl být v konečném účtování velmi důležitý. Tomu nahrával i fakt, že hráči FPH nebyli schopni vyhrát za 3 body. Jenže hráči FIS také poztráceli nějaké body, ale neustále si udržovali mírné vedení.  Bylo jasné, že o konečném pořadí se rozhodne až v posledním zápase jednotlivých týmů. Jako první odehráli svůj poslední zápas hráči FPH, kteří porazili hráče NF hladce 3:0 a předstihli hráče FIS ve vedení. Jenže FIS měla ještě zápas k dobru a pohled na tabulku byl jasný. Pokud hráči FIS jakkoliv zvítězí, stanou se vítězi, naopak pokud jakkoliv prohrají, z vítězství se budou radovat hráči FPH. Poslední zápas FIS byl jako na houpačce. První set jasně ovládli hráči FFÚ, ve druhém setu se hráči FIS vzpamatovali a zničili hráče FFÚ. O vítězi utkání a koneckonců i o konečném pořadí rozhodl rozhodující třetí set. Ten zvládli lépe volejbalisté FFÚ a radovali se z vůbec prvního vítězství v sezóně. Kromě nich se samozřejmě radovali i hráči FPH, kteří se tak stali vítězi prvního ročníku Volejbalové ligy VŠE.

Na tomto místě je třeba poděkovat organizátorovi soutěže panu Boštičkovi (CTVS) za důkladnou přípravu a koordinaci hladkého průběhu soutěže. Dále je třeba poděkovat všem hráčům, kteří se zúčastnili letošního ročníku a sehráli velmi kvalitní utkání. Další ročník vypukne opět se začátkem nového semestru.

Reprezentační týmy fakult školy v 1. ročníku Volejbalové ligy VŠE