Reprezentační týmy fakult školy ve 4. ročníku Volejbalové ligy VŠE

25. června
2016

Palubovka Sportovní haly na Třebešíně v akademickém roce 2015/2016 opět poznala tvrdost smečů reprezentantů fakult ve 4. ročníku Volejbalové ligy VŠE. Snaha jednotlivých fakultních týmů o co nejúspěšnější reprezentaci byla patrna při každém utkání a probíhala v duchu fair play. Je nutno ocenit studenty volejbalisty, kteří vedle studijních povinností jsou ochotni svým volejbalovým umem přispět k týmové reprezentaci a dobrému jménu své fakulty ve sportovní oblasti.

Letošní ročník se stal doménou obou týmů fakulty financí a účetnictví. Vítězství dívek FFÚ v tomto ročníku je již čtvrté za sebou a mužům se podařilo zvítězit poprvé. Vítězství studentů ocenil doc. Ing. L. Mejzlík, Ph.D., děkan fakulty. Studenty pozval na společenské setkání spojené s vyslovením poděkování za úspěšnou reprezentaci fakulty a předáním pamětních plaketek. Plakety, jako dar a podporu vysokoškolských studentů, poskytuje Nadace Preciosa.

Vítězné týmy jednotlivých zápasů dokumentují průběh soutěže v reportážích z utkání. Reprezentačním týmům fakult je nutno poděkovat za účast ve VL VŠE a přejeme, aby v příštím ročníku navázaly na dosavadní úspěchy.

J. Boštička – CTVS VŠE

Výsledky 4. ročníku naleznete zde.

O 4. ročníku VL VŠE napsali studenti vítězných týmů

Za ženy FFÚ – Šárka Dostálová

V průběhu akademického roku 2015/2016 fakulty Vysoké školy ekonomické odehrály již 4. ročník volejbalové ligy. Dívky z fakulty financí a účetnictví získaly během roku nejvíce bodů a obhájily titul. Setkání s děkanem FFÚ doc. Ing. L. Mejzlíkem, Ph.D. mohlo tudíž proběhnout již počtvrté. Letos ale kluci nezůstali pozadu a také získali titul pro FFÚ, takže jsme se mohli sejít na předání křišťálových plaketek v celkem velkém počtu.

Sestava hráček se letos velmi obměnila. Některé již ukončily studium, jiné vyrazily na Erasmus do zahraničí, tudíž bylo potřeba nabrat nové posily. To se nám podařilo a tak se nás na první zápas sešlo hned 15. Na naší fakultě je ochota reprezentovat fakultu opravdu veliká. To máme štěstí, protože na ostatních fakultách tomu tak není. Proto chci pozvat dívky, které volejbal hrají, ať se do příštího ročníku přihlásí, aby úroveň ligy zůstala na vysoké úrovni, jako tomu bylo v minulých letech, a nemusely jsme zápasy skrečovat kvůli malému počtu hraček.

Podzimní kolo ligy bylo velmi vyrovnané. S fakultou podnikohospodářskou jsme se dostaly na stejný počet bodů, avšak my jsme měly lepší poměr setů, takže jsme opustily podzimní část a ,,přezimovaly“ na prvním místě.

Jarní kolo jsme opět bojovaly hlavně s podnikohospodářskou fakultou o první místo. Rozhodovalo se ve vzájemném zápase. Ten se nám podařilo vyhrát 2:1, a tak jsme si udělaly náskok a ten již udržely až do skončení volejbalového ročníku a mohly slavit úspěch v dalším ročníku volejbalové ligy VŠE.

V neposlední řadě děkujeme za organizování celé volejbalové ligy panu PaedDr. Boštičkovi, bez kterého by se toto celé vůbec neuskutečnilo a také za podporu ze strany fakulty financí a účetnictví.

Za muže FFÚ – Matěj Drahokoupil

Do letošního ročníku Volejbalové ligy VŠE nastupovala Fakulta financí a účetnictví s jasným cílem celou soutěž ovládnout. Navíc děvčata z FFÚ obhajovala mistrovský titul a proto byla motivace o to větší, aby týmy FFÚ kompletně ovládly volejbal na VŠE. Nic ale nebylo předem jasné, kvalitně obsazená družstva jednotlivých fakult slibovali těžké zápasy poměrně kvalitního volejbalu.

Do prvních zápasů jsme vlétli s nadšením a dvě nekompromisní vítězství nás poslali na první místo podzimní části. A i když kvalitní týmu FMV a FPH bojovali na rozjetý válec FFÚ to nestačilo. Zbylé zápasy už nebyly tak jednoznačné, ale i tak skončily všechny vítězně pro muže z FFÚ. Tím pádem jsme přes Vánoční pauzu okupovali první místo a už se pomalu těšili na jarní část s vidinou celkového vítězství.

Jarní část ale přinesla několik zvratů.  Nám se nepodařilo jasně válcovat soupeře, jak tomu bylo v zimní části a zápasy proti FMV a NF skončili vždy pouze dvoubodovým vítězství. Chuť jsme si zpravili s podnikohospodáři, nicméně borci z Fakulty informatiky nás začali velice těsně dotahovat. Svou zásluhu na tom měly i skrečovaná utkání NF.  Rozhodnout měl tedy poslední zápas mezi námi a informatiky.

Poslední zápas se ještě shodou okolností hrál po beachvolejbalovém turnaji VŠE, takže byli po celodenní snažení všichni hráči natěšení na hru. Nám stačilo uhrát pouze set a borci z informatiky museli vyhrát jasně 3:0, aby celou soutěž vyhráli. První set jsme vyhráli my, takže jsme mohli začít slavit a i když jsme s informatiky nakonec slehli 2:1, což byla první prohra v sezoně, náladu nám to nezkazilo a mohli jsme se těšit na setkání s panem děkanem a trofejemi od Preciosi.

Volejbalová liga na VŠE má si dovolím říci kvalitu mezinárodních utkání a pravděpodobně díky tomu chodí stabilně plná tribuna diváků slovy 5-10. Utkání to letos byla těžká a vítezství pro nás zasloužené. Naše dívky svou soutěž také vyhrály, a proto jsme oslavili double.

Příští rok se soutěž rozjede na novo a už teď je otázka zda své tituly FFÚ obhájí, nebo je někdo z trůnu sesadí.  Přijďte proto podpořit týmy svých fakult do haly Na Třebešíně a dohnat je k vítězství. O autogramiádu s hráči v přilehlých restauračních zařízeních není po zápasech Volejbalové ligy nikdy nouze.

Vítězné týmy 4. ročníku Volejbalové ligy VŠE