Reprezentační volejbalové týmy školy na kvalifikačním turnaji pro ČAH 2018

15. května
2018

Na volejbalové kvalifikaci oblasti Praha se v letošním roce akademické reprezentaci školy, týmu děvčat ani týmu mužů nepodařilo na ČAH probojovat. I přes bojovnost a velkou snahu našich týmů byli soupeři ze zúčastněných pražských vysokých škol nad jejich síly.

Přesto jejich vystoupení lze hodnotit pozitivně, neboť jsou to týmy, kdy jejich složení je předurčuje k umístění s postupovými ambicemi na ČAH. Po získání dalších zkušeností a větší sehranosti, v příštích kvalifikacích přejme oběma týmům postupová umístění. Za letošní vystoupení patří týmům poděkování za bojovnost a snahu co nejúspěšněji školu reprezentovat. Jak viděli své působení sami hráči se můžete seznámit v článcích dále:

Za dívčí tým Kateřina Gavlasová (FPH)

V úterý 15.5.2018 se v hale ČVUT na pražské Julisce konala kvalifikace na České akademické hry 2018. Kvalifikace se zúčastnilo celkem 5 ženských družstev – VŠE, ČVUT, ČZU, UK a VŠCHT. Na tento prestižní turnaj pražských vysokých škol jsou vždy nominovány ty nejlepší volejbalistky z každé školy, o čemž svědčí i velmi vysoká úroveň tohoto turnaje.

Los k nám byl nemilosrdný, a proto jsme hrály hned první zápas proti soupeřkám z ČZU. Ranní únava na nás ze začátku byla znát, a tak první set připadl ČZU. Ve druhém setu jsme se již dokázaly probrat a set vyhrály, a tak šel zápas do tiebreaku. V tom jsme již od začátku byly lepším týmem a měly v kapse první výhru turnaje.

Ve druhém zápase jsme narazily na favoritky z ČVUT, které měly v kádru i dvě extraligové hráčky. První set byl velmi vyrovnaný, avšak v koncovce se projevily větší zkušenosti těchto dvou hráček a ČVUT se radovalo z výhry prvního setu. Druhý set jsme byly jasně lepším týmem, dokázaly jsme jejich nejlepší hráčky rozhodit kvalitním blokem a dělovým servisem a vyhrály s poměrně velkým rozdílem. V tiebreaku se bojovalo a každý bod a žádný míč nespadl na zem zadarmo. Bohužel v koncovce se opět projevila kvalita našich protihráček, a tak tiebreak skončil nejtěsnějším možným rozdílem 18:16 pro naše soupeřky.

Na třetí zápas proti UK jsme šly hned po náročném zápase s ČVUT, což bylo znát i na prvním setu, který připadl holkám z UK. O druhý set jsme však bojovaly až do konce a v napínavé koncovce zvítězily 33:31, a tak nás ani ve třetím zápase tiebreak neminul. Na hráčkách z UK byla znát frustrace z prohrané koncovky druhého setu, a tak jsme si již na začátku tiebreaku zvládly udělat náskok, který jsme s přehledem udržely až do konce.

Poslední zápas proti VŠCHT se odehrál v téměř prázdné hale, jelikož to byl i poslední zápas kvalifikace a většina týmu již dávno dohrála a jela domů. Naštěstí uspávací atmosféra více dolehla na naše soupeřky a my konečně nehrály tiebreak a vyhrály s přehledem 2:0.

Bohužel nás prohraný tiebreak z ČVUT stál prvenství v kvalifikaci, a tak jsme se musely spokojit s těsným druhým místem. Děkuji panu trenérovi Librovi a všem spoluhráčkám za skvěle odehraný turnaj, příště se na nás snad štěstí usměje víc.

Za mužský tým Matěj Martinák (FPH)

V úterý 15.5.2018 se ve sportovním areálu ČVUT v Praze uskutečnila kvalifikace na České akademické hry ve volejbale. Družstvo mužů reprezentující Vysokou školu ekonomickou v Praze se postupně utkalo se soupeři z ČZU, ČVUT, VŠCHT, Univerzity Karlovy.

V prvním zápase proti ČZU si hned z kraje prvního setu hráči VŠE vytvořili mírný náskok a ten vydržel i do konce setu. Ve druhém setu se hráči soupeře trochu zvedli a vyronali tak stav na 1:1, muselo se tedy do tie-breaku. Střídání stran uprostřed setu probíhalo za velmi těsného stavu. Hráči VŠE však v koncovce prokázali pevnější nervy a dokráčeli tak k vítězství 2:1.

V druhém zápase byl soupeřem domácí tým ČVUT. Hned od prvních balónů ukazovali domácí svou kvalitu na příjmu a při obraně v poli. I přes neustálý nápor hráčů VŠE dokázali domácí zvítězit 2:0.

Následoval třetí zápas proti VŠCHT. VŠE v lehce pozměněné sestavě vyhrála v poklidu první set. Ve druhém setu však přišla ztráta koncentrace a soupeř vyrovnal. Muselo se tedy znovu do tie-breaku, kde VŠE s přehledem zvítězila.

Poslední zápas se sehrál proti Univerzitě Karlově. Soupeř byl jasným favoritem, což prokázal v prvním setu, kdy vyhrál výrazným rozdílem. V druhém setu však prokázali hráči VŠE neskutečnou bojovnost a dotáhli set do vyrovnané koncovky. Soupeř měl v závěru trochu více štěstí a dokázal vyhrát i druhý set.

Tým VŠE tedy obsadil konečné třetí místo a bohužel nepostoupil do celostátního finále. Chtěl bych poděkovat všem hráčům za odhodlané výkony a panu Boštičkovi za skvělý trenérský výkon.