Studenti strávili 24 hodin nepřetržitým hraním volejbalu

2016

Rok se s rokem sešel a znovu se uskutečnil Volejbalový maraton. Tato tradiční a velmi oblíbená sportovní událost letos oslavila již své 21. narozeniny. Toto číslo potvrzuje oblíbenost této sportovní akce, ke které je kromě volejbalového umu potřeba i fyzická výdrž a vytrvalost. Proti sobě stály opět dva týmy s již zažitými názvy: Sluníčka a Hvězdičky. Oba týmy byly složeny ze sedmi dívek a jedenácti chlapců.

Celá akce odstartovala v pátek 1. dubna v 16:00. Samozřejmě nemohlo to začít nijak jinak než smečí pana Boštičky. Takže příjem, náhra, hřebík, který se odrazil kousek pod strop, a šlo se na věc. Systém jednotlivých zápasů byl zachován, takže stejně jako v minulých letech se hrálo ve složení 4+2, 4+2 a 3+3. Hned první zápas ukázal, že letošní maraton bude mít vysokou herní úroveň. V zahajovacím utkání vyhrál tým hvězdiček 2:1, ale všechno to byly vyrovnané bitvy, které se rozhodly až v koncovkách jednotlivých setů. Další zápasy se nesly v podobném duchu, tým hvězdiček lépe zvládal vyrovnané koncovky setů. Až v šestém utkání se povedlo Sluníčkům smůlu prorazit a rozdrtily Hvězdičky jasným rozdílem 3:0. Program byl jako tradičně okořeněn zápasem ryze ženským, které potěšilo nejen dívky, které si mohly kromě nahrávání i zasmečovat ale samozřejmě i pánské publikum. V půlnoci vyhráli Hvězdičky 3:0, v poledním utkání ač to vypadalo celý třetí set na výhru Sluníček, Hvězdičky však dohnaly manko a koncovku strhly na svou stranu. I když oba zápasy vyhrály Hvězdičky, šlo o pěkný volejbal s krásnými výměnami.

Celkové skóre nakonec dopadlo lépe pro tým hvězdiček, takže jim vyšla odveta za loňskou porážku. V týmu Sluníček se jako největší vytrvalci ukázali Katka Pokorná s celkem odehranými 27 sety a Tom Herda, který zvládl setů 24. Na druhé straně odehrála 30 setů, tedy nejvíce ze všech, Katka Kleslová, z kluku Šimon Böhm (24 setů). Ale uznání si zaslouží všichni účastníci za předvedené výkony a vytrvalost.

Závěrem se sluší poděkovat panu Boštičkovi a CTVS VŠE, kteří umožnili konání akce. Volejbalový maraton byl pořádán ve spolupráci se studentskou organizací Sport.VSE.cz a za finanční podpory z Grantu rektora VŠE a České spořitelny, kterým tímto za tuto podporu děkujeme.

Za celý organizační tým

Martin Turský, FFÚ

Organizační tým: Šárka Dostálova, Katka Kleslová, Martin Bárta, Martin Turský a Honza Vojta.

Studenti strávili 24 hodin nepřetržitým hraním volejbalu