Studenti VŠE na 6th World InterUniversities Championships v Římě

14. listopadu
2021

Volejbalový tým Vysoké školy ekonomické se zúčastnil 6. ročníku mezinárodního turnaje v Římě. Tradičně i letos byla celá akce organizovaná studenty. Po minulém úspěchu se toho opět chopila Niky Bračíková, a tentokrát i Nikča Křišťanová a Tomáš Dvořáček. Naše cesta odstartovala ve středu 10. listopadu krátce po 13. hodině, kdy jsme se sešli na letišti Václava Havla. Všichni byli plni sil a energie. Byli jsme moc rádi, že se po takové pauze můžeme zúčastnit. Do deštivého Říma jsme přistáli krátce po páté hodině. Jelikož mezinárodní turnaj nabízí širokou nabídku sportů, už na letišti jsme se potkali se sportovci z jiných univerzit. Turnaj nabízel kromě volejbalu například basketbal, plavání, futsal či fotbal. Na letišti nás vyzvedl domluvený svoz, který nás dopravil na naše ubytování ve Fabulous Village. První večer byl především v duchu seznamování. Všichni jsme svědomitě dělali co se dalo, abychom utužili kolektiv, a abychom byli do prvního
herního dne připraveni v nejlepší formě.

Čtvrtek
Holčičí část výpravy čekalo první utkání ve čtvrtek ráno. Po asi 30minutové cestě smluveným autobusem a následné rozcvičce je čekalo první utkání. Soupeřkami jim byly sousedky ze slovenské Univerzity Komenského v Bratislavě. Na úvod to rozhodně nebyl lehký zápas, ale s kouskem štěstí a burácející tribunou našeho chlapeckého týmu, který dorazil na druhý set, zvládly vyhrát 2:0. S chlapci nás čekal první zápas až před polednem, kde jsme nastoupili proti týmu ze Saint Joseph University of Beirut. Chvilku nám trvalo, než jsme se na hřišti sešli, ale nakonec jsme ukořistili vítězství 2:0. Následovala pauza a rychlý oběd od pořadatelů. Odpoledne holky nastoupily do druhého utkání, tentokrát proti francouzské univerzitě IESEG. V tomto zápase holky předvedly, že dokáží výborně řídit hru a připsaly si další výhru 2:0. Nás čekal v druhém zápase tým ze stejné university jako holky, IESEG Lille. I zde se nám dařilo a hladkou výhrou jsme si zajistili postup do vyřazovací části turnaje. Po odehraných zápasech jsme se rozhodli, že půjdeme společně poznávat krásy Říma. Nasedli jsme na metro, a ani ne za 20 minut jsme byli u nejznámějšího symbolu Říma – Colossea, kde jsme udělali i týmový fotoshooting. Jako další zastávku jsme zvolili tamní pizzerii, kde jsme dobili energii a pokračovali v prohlídce. Fontána di Trevi byla naší cílovou destinací, opět jsme udělali foto, došli si nakoupit sváču na další den a pomalu se přemístili na ubytování.

Pátek
V pátek oba naše týmy čekal už jen jeden zápas. Holky se v něm utkaly s ESSCA Angers. Klidným a přesvědčivým výkonem si došly pro vítězství a tím i pro první místo v tabulce. Chlapci začínali až odpoledne. Měli jsme tedy dost času na řádnou přípravu na zápas o první místo ve skupině. Naším soupeřem byl budoucí vítěz celého turnaje, tým RUDN University. Povedlo se nám jim sebrat první set, ale v třísetové bitvě nás nakonec udolali a tím získali prvenství v naší skupině. Večer pak byla volná zábava, samozřejmě v souladu s protiepidemiologickými nařízeními. Ve skupinkách jsme oslavovali naše úspěchy v základní části a zároveň čerpali sílu na vyřazovací část.

Sobota
Jako první nastoupil do boje o semifinále chlapecký tým. Ve čtvrtfinále jsme se setkali s rodáky z České republiky z VUT Brno. V náročném boji nás bohužel těsně porazili, a tím ukončili naši účast v turnaji. Holky potom nastoupily také proti krajankám, nyní však z ČVUT. Měly poněkud pomalejší start, ale naštěstí se jim utkání povedlo otočit a zvítězily opět 2:0. To znamenalo jediné – postup do semifinále. V semifinále je potom čekal další český soupeř, a to tým ze Západočeské univerzity v Plzni. S chlapci jsme na tribunách dělali maximum a holky na kurtě nechaly všechno, ale bohužel tomu chybělo trošku štěstíčka, a proto soupeřkám nakonec podlehly 0:2. Pak následovala dlouhá pauza a k boji o třetí místo holky nastoupily až k večeru. Soupeřkami jim byla děvčata z VUT v Brně, jejíž chlapecký tým vyřadil i naše hochy. Bohužel ani napodruhé se nepodařilo reprezentanty této university porazit, a tak holky skončily na nepopulárním místě, bramborovém. Nicméně ke sportu patří i prohry, takže místo truchlení šly s hlavou hrdě vztyčenou pro zasloužený pohár za 4. místo. Po převzetí jsme se společně vydali autobusem zpět na ubytování, kde jsme analyzovali výsledky a sdělovali si dojmy
z turnaje.

Neděle
V neděli ráno nás čekal jen úklid a poslední balení věcí. Rozloučili jsme se s kempem a vydali jsme se autobusem na letiště. Po asi dvouhodinovém čekání jsme úspěšně odletěli směr Praha. Tím skončila další nezapomenutelná volejbalová výprava, na kterou budeme všichni rádi vzpomínat.

Týmy:
VŠE M: Tomáš Dvořáček (FPH), Ivo Polášek (FPH), Jan Petrů (FPH), Štěpán Hlaváček (FPH), Václav Parcl (FFÚ), Michal Eisenberger (FIS), Matěj Drahokoupil (FFÚ), Dominik Šimek (FPH), Aleš Zrubecký (NF)
VŠE Ž: Nikola Bračíková (FMV), Nikola Křišťanová (FFÚ), Ivana Kaňková (FFÚ), Anna Štěpánková (FPH), Tereza Kliková (NF), Magda Pavlíková (FFÚ), Eliška Trunečková (FMV)

Aleš Zrubecký a Tereza Kliková

Studenti VŠE na 6th World InterUniversities Championships v Římě