Studenti VŠE poprvé na Univerzitní volejbalové lize

20. října
2023

Ve středu 20. října se poprvé v historii vydal tým mužů VŠE na 1. kolo Univerzitní volejbalové ligy. Po důkladném scoutingu hlavní trenér Martin Fikar, učitel volejbalu CTVS, sestavil soupisku těch nejostřílenějších borců – Radim Stehno (FFÚ), Jaroslav Kostelník (FIS), Tomáš Urban (FPH), Tomáš Dvořáček (FPH), Daniel Rokl (FPH), Jiří Míka (FFÚ), Ondřej Mach (FIS), Vašek Parcl (FFÚ) a Lukáš Tichý (FMV), kteří společně změřili síly proti UPCE, ČVUT a TUL na půdě obydlené zatáčky u Hradce Králové.

Po brzkém příjezdu, důkladném rozcvičení i analýze soupeře jsme v 9:00 započali první zápas proti UPCE. Již od počátku zápasu byla patrná nervozita z naší strany. Zápas měl tedy bohužel jednoznačný průběh. Konečná skóre 19:25 a 18:25 zcela jasně dokazovala lepší znalost domácího prostředí a možná i podcenění soupeře z naší strany.

Před druhým zápasem jsme tedy vyčistili hlavy a vrhli se na kluky z ČVUT. První set začal skvěle. Nedělali jsme téměř žádné chyby a od začátku až do konce jsme dirigovali tempo hry. Druhý set měl ale úplně jiný průběh. Soupeři změnili sestavu, čímž nás zcela zaskočili a ve druhém setu zvítězili. Do tiebreaku nám zkušený Martin Fikar dal mnoho důležitých rad, které jsme přetvořili v cenné body a tiebreak tak bez problémů vyhráli 18:16.

Poslední zápas jsme odehráli proti TUL. Bylo vidět, že jsme se mezi sebou seznamovali v průběhu celého turnaje více a více a třetí zápas jsme jasně vyhráli 2:0.

Turnaj bych zhodnotil jako velmi povedený. Podařilo se nám získat 5 bodů do tabulky a tím pádem nám patří průběžné 2. místo. Další kolo proběhne 22. 11. v Liberci.