Studentky VŠE získaly titul Akademických mistryň České republiky ve volejbale

5. září
2023

Vítězstvím v květnové pražské kvalifikaci šestkového volejbalu si studentky školy zajistily účast ve finále Českých akademických her, které se konalo 4. – 5. 9. 2023 v Olomouci. Část týmu odjížděla v neděli rovnou z nabitého programu ze Svojšína do Olomouce. Druhá část nabrala síly v Praze a vyrazila druhý den ráno.

V pondělí jsme odehrály 2 zápasy. První proti domácí Olomouci, na kterou jsme nastoupily hned od začátku, a zápas dotáhly do vítězného konce. Druhý zápas, který jsme také vyhrály, se uskutečnil hned odpoledne proti VUT z Brna. Díky naší bojovnosti jsme skupinu ovládly a poctivě se připravovaly na semifinále proti Pardubicím. Tímto ale náš boj nekončil, jelikož část výpravy, která dorazila později, musela použít svůj šarm, aby na ní zbyly volné postele na ubytování. Večer jsme se posilnily olomouckými burgery a šly objevovat krásy Olomouce, jak po památkové stránce, tak i po kulturní. Jedna hráčka, která se bohužel nemohla zúčastnit denního programu, vzala večerní program za nás za všechny a hrdě reprezentovala VŠE.

V úterý nás čekal zápas hned v 10:30 proti Pardubicím. Výsledek zápasu 2:0 v náš prospěch! Finále jsme si zahrály opět proti Olomouci a vyvrátily rčení “s jedním soupeřem dvakrát neprohraješ (v našem případě nevyhraješ)”, jelikož jsme domácí univerzitu porazily bez ztráty setu. Kvůli prestiži tohoto finále, jsme celý zápas streamovaly našim věrným fanouškům a díky velkému zájmu byla kapacita streamu naplněna a na některé se bohužel nedostalo. I tak vám ale moc děkujeme a příště se opět máte na co těšit.

Soupiska hráček: Marie Miková, Eliška Trunečková, Ivana Kaňková, Nikola Křišťanová, Lucie Růžičková, Nikola Bračíková, Magda Pavlíková, Natálie Smolová, Nikola Faistaverová, Tereza Krausová, Viktorie Rossí

Za celý tým Marie Miková

Výsledky turnaje naleznete zde.

Studentky VŠE získaly titul Akademických mistryň České republiky ve volejbale