Studentky VŠE získaly titul Akademických mistryň Evropy v plážovém volejbale

20. července
2012

Karolina Řeháčková, studentka Fakulty podnikohospodářské a Michala Kvapilová, studentka Fakulty mezinárodních vztahů vybojovaly titul Akademických mistryň Evropy v plážovém volejbale. Studentky školu reprezentovaly na beachvolejbalovém turnaji 1. Evropských univerzitních her, které se konaly ve španělské Cordobě 13. – 18. července 2012.

K významnému sportovnímu úspěchu blahopřejeme.

Den před začátkem soutěže proběhlo lehké drama zapříčiněné organizátory, kteří se rozhodli doslova „přes noc“ vyměnit písek na všech kurtech, jelikož si hráči stěžovali, že původní písek je spíše štěrk, než písek vhodný na plážový volejbal. My jsme sice s Míšou byly připravené na všechno, výměna písku nás ale příjemně překvapila!

V Cordobě bylo velmi teplo, první zápasy začínaly v 8 hod a hrálo se do 13 hod. Odpoledne  byly začátky zápasů v 18 hod. Poslední zápasy v 19.40 hod. Tomuto, pro nás velmi zvláštnímu hernímu systému jsme se velmi rychle přizpůsobily a volné odpoledne se pro nás nesly ve znamení odpočinku.

Ve skupině jsme postupně porazily tým univerzity Zurich, univerzity Zagreb a akademie Katowice, které byly nasazené ve skupině jako jedničky a postoupily jsme do pavouka pro 16 týmu jako nasazené celkové dvojky. V prvním kole jsme dostaly „Bye“ (tedy výhra bez hry), jelikož bylo v Cordobě jen 15 týmů (jeden tým nedorazil). V kole druhém jsme si poradily s rakouským týmem z Vídeňské Univerzity.

Ve třetím kole na nás čekaly první nasazené Polky z Univerzity Varšava, zápas se bohužel ve druhém setu, který jsme prohrály, trochu zdramatizoval a klidu na duši nepřinesl ani naprosto vyrovnaný tie-break, který jsme v koncovce doslova vybojovaly a vyhrály nejtěsnějším možným výsledkem 15:13. Začalo trochu foukat, což nás překvapilo a zároveň donutilo k pár chybám, kterých polky zkušeně využily.

Následující den již v 8 ráno nás čekaly v semifinále Polky z Katowic. Začínalo se hrát už v 8 ráno, to zapříčinilo, že jsme v průběhu 1. setu s Míšou ještě „spaly“, a utápěli se ve vlastních  chybách. Naštěstí již v koncovce prvního setu jsme se probraly a vzaly zápas do vlastních rukou. V tie breaku jsme již nedaly polkám šanci a zvítězily 15:5.

I přesto že turnaj byl dlouhý a již jsme cítily značnou únavu, na finále kam se celkem překvapivě místo domácích Španělek probojovaly Polky z Technické univerzity ve Varšavě, jsme byly natěšené jako malé děti a chtěly jsme předvést co nejlepší výkon, což se nám i povedlo. Ve velmi hezké atmosféře a před diváky jsme předvedly jasně dominující výkon a zvítězily jsme nad Polkami ve dvou setech 21:13 a 21:14.

Navíc Míša Kvapilová byla vyhodnocena nejlepší blokařkou turnaje a neužitečnější (MVP) hráčkou turnaje! Já jsem dostala pochvalu za útok a servis od našeho trenéra a doprovodu Jana Kvapila, kterému bychom chtěly poděkovat za jeho starostlivost, velmi cenné rady a propracované herní taktiky.

K vítězství nám jistě dopomohlo i zdravé povzbuzování a radost z uhraných balonů, která v důležitých momentech turnaje byla dozajista slyšet po celém beachovém areálu. Mimo celé volejbalové klání jsme se ještě stihly podívat do krásné historické Cordoby, nebo poslední večer řádně oslavit vítězství…

Karolína Řeháčková, FPH VŠE

Studentky VŠE získaly titul Akademických mistryň Evropy v plážovém volejbale