Studentky vybojovaly 1. místo v Pražské vysokoškolské volejbalové lize

25. července
2018

Pražská vysokoškolská volejbalová liga je soutěží, při které mezi sebou soupeří týmy jednotlivých pražských škol během zimního i letního semestru. Ženský tým VŠE se soutěže zúčastňuje už několik let a tradičně obsazuje ty nejvyšší příčky. Letošní ročník nebyl výjimkou a my obsadily ten nejvyšší stupínek!

Hned pod námi se umístila 2. lékařská fakulta, která nám ve vzájemných zápasech silně vzdorovala. Soutěže se zúčastnily celkem 4 školy – VŠE, UK, ČVUT a VŠCHT. Za Univerzitu Karlovu se postavila 2. lékařská fakulta a filosofická fakulta, ČVUT reprezentovala fakulta stavební a za VŠCHT nastoupil výběr fakult. My se nenechaly zastrašit množstvím týmů a vybojovaly si vítězství. Nutno říct, že někdy nám značně teklo do bot a šestá hráčka přibíhala v půlce prvního setu, aby výsledek zvrátila. Na téměř každý zápas jsme sestavily jinou šestici a tak první sety byly často seznamovací. Po pár výměnách jsme se již rozkoukaly a začaly předvádět kvalitnější volejbal, díky kterému jsme se mohly na konci radovat z vybojovaného vítězství. Jako největšími držáky celé soutěže se ukázala Reg Lukačovičová, která urputně naháněla hráčky před každým zápasem. Bez ní bychom se často nejen nesešly, ale ani netrefily do tělocvičny, kde jsme měly hrát. Dalšími nepostradatelnými dušemi byla Klára Pošmurová, naše nejmenší blokařka na VŠE, a Kája Hynštová, jejíž úsměv dokázal zvrátit sympatie fanoušků na naši stranu.

Tým VŠE: Regína Lukačovičová, Klára Pošmurová, Ivana Kaňková, Karolína Hynštová, Marta Hnízdová, Tereza Michalcová, Šárka Tvrdíková, Veronika Písková, Dominika Slavíková, Aneta Macková, Viktorie Renžina, Kateřina Gavlasová, Kateřina Kleslová, Anna Iarovitsyna, Kateřina Pokorná

Pořadí  VŠ, fak     Sety      Míče   Body
    1.    VŠE     26 : 6   775 : 650     26
    2.   2.LF    20 : 12   755 : 674     20
    3.    FF    17 : 15   700 : 712     17
    4.   VŠCHT    13 : 19   698 : 706     13
    5.   Fsv      6 : 26   602 : 775      6

Chci poděkovat všem slečnám, které s námi ligu hrály. Zároveň nám začíná nový akademický rok a tak budeme rády, když se k nám přidáš i TY! ?

Za tým VŠE,

Kateřina Pokorná

Studentky vybojovaly 1. místo v Pražské vysokoškolské volejbalové lize