Tradiční Volejbalový maratón – 20. ročník

20. dubna
2015

Rok se s rokem sešel a už se konala již tradiční volejbalová akce a to Volejbalový maratón – 24 hodin volejbalu. Letos šlo o jubilejní 20. ročník. Zájem v letošním roce nebyl již takový jako v předchozích letech a proto se zúčastnilo i několik absolventů. Přesto se povedlo sestavit vyrovnané týmy s tradičními názvy – Hvězdičky a Sluníčka.

Maratón odstartoval 10. dubna přesně v 16:00 dělovou smečí pana Boštičky. Poté se již rozjela často vyhecovaná utkání hraná na 3 hrané sety. Navázalo se na již zavedený systém posloupnosti utkání. Zápasy 4 muži plus 2 ženy se střídaly se složením 3+3. O půlnoci a v poledne druhého dne se odehrála ryze ženská utkání.

Sluníčkům se dokonale povedla odveta za loňský rok a porazila tým Hvězdiček poměrem 31:26. Průběhy jednotlivých zápasů byly velmi vyrovnané. Ženské zápasy dopadly 1:1, když půlnoční utkání ovládly slečny Hvězdiček 3:0 a polední zápas dámy ze Sluníček 2:1. Obě utkání byla vyrovnaná v prvním ale rozhodla mladická výbušnost a v tom druhém zkušenosti.

Nejvíce setů odehráli v týmu Hvězdiček z mužů Honza Vojta, ze slečen Katka Kleslová a z týmu Sluníček z chlapů Bohouš Urban a z holek Lucka Pecháčková, která odehrála i dohromady nejvíce setů. Všichni si zaslouží uznání za svou výdrž.

Spousta setů končila v koncovkách, často velmi vyhecovaných. Maratónu se zúčastnilo i několik hráčů a hráček hrající nejvyšší soutěže v ČR ale ostatní se nenechali zahanbit a byly k vidění krásné výměny plné chycených míčů v poli a drtivých smečí.

Maratón se naštěstí obešel bez vážnějších zranění. Tím největším byly zřejmě namožené svaly a puchýře na nohou. Je třeba poděkovat všem hráčům a hráčkám, kteří se zúčastnili, za předvedenou hru a výdrž v průběhu celého maratónu.

Dále je na místě poděkovat panu Boštičkovi a CTVS za spolupráci při pořádání akce. Samozřejmě také fanouškům, kteří se přišli podívat.

Již teď se těšíme na další ročník!

Honza Vojta FPH a Martin Turský FFÚ

Tradiční Volejbalový maratón – 20. ročník