Třetí kolo Univerzitní volejbalové ligy doma v Praze

7. března
2024

V štvrtok 7.3.2024 sa študenti VŠE vydali na tretie kolo univerzitnej volejbalovej ligy do športovnej haly Pod Juliskou v Prahe 6. Tréner Martin Fikar postavil na tento turnaj nasledovnú súpisku: Jaroslav Kostelník (FIS), Lukáš Tichý (FMV), Roland Magera (FIS), Tomáš Dvořáček (FPH), Michal Dvořáček (FIS), Tomáš Holý (FMV), Tomáš Urban (FPH), Adam Waber (FFÚ), Jiři Mika (FFÚ), Martin Bárta (FIS). Do športovej haly ČVUT sme prišli ráno o 9 a na programe sme mali 3 zápasy proti ČVUT, UPCE a TUL. V hale boli, rovnako ako v Liberci, stiesnené podmienky na servis, ale na to sme už boli pripravení.

Prvý zápas sme začínali proti domácim hráčom z ČVUT. Zápas sa vývíjal od začiatku v náš prospech a prvý set sme zvládli viac-menej bez veľkých chýb. V druhom sete sme povolili na príjme, servise a celkovo nám klesla presnosť od začiatku setu v porovnaní s prvým. Ten sme nezvládli a museli sme odohrať tiebreak, kde to bolo vyrovnané na oboch stranách, no nakoniec so šťastnejším koncom pre hráčov ČVUT, ktorí ho zvládli 15:13.

Do druhého zápasu proti TUL sme išli s jasným cieľom vyhrať. Zmenili sme zostavu a trochu sme sa prvý set trápili, no nakoniec sme ho s malými komplikáciami uhrali 30:28. V druhom sete sme si už viac verili a zvládli aj ten.

V poslednom zápase proti UPCE sme nastúpili v oslabenej zostave, no napriek tomu sme prvý set hrali až do koncovky veľmi odvážne. Prvý set sme prehrali tesne 25:22 a v druhom sete sa už ukázala sila favorita UPCE a ten sme prehrali vysokým rozdielom 25:13.

Celkové hodnotenie turnaja je neutrálne. Získali sme 4 body do tabuľky a budeme sa snažiť dosiahnuť viac v ďalšom kole.

PS. Rád bych poděkoval studentům VŠE, kteří přišli zafandit a povzbudit kluky k lepším výkonům.