Tým mužů FPH je podzimním vítězem 7. ročníku Volejbalové ligy VŠE

23. prosince
2018

Tým mužů FPH po podzimním kole 7. ročníku VL VŠE bude přezimovat na prvním místě. Výsledky všech fakult naleznete v tabulkách výsledků. Úspěchy týmů v jarních zápasech můžete shlédnout při utkáních.

#

I když jsem nejstarší z nováčků, tak na mě připadlo napsání reportu k našemu vítězství v podzimní části VŠE volejbalové ligy. Nevím, kam se na VŠE ztratilo pravidlo, že podobné věci dělá vždycky nejmladší z týmu, ale pojďme se na to tedy podívat.

Začal bych ale nejdřív trochu jinde. Volejbal na VŠE jsem začal hrát kvůli zraněním až ve druhém ročníku. Nutno uznat, že od prvního tréninku, jsem velmi litoval, že jsem nezačal dřív. Co na VŠE platí stejně jako jinde, volejbal hrají naprosto skvělí lidé, kteří se baví nejen sportem, ale i po něm v okolních barech a hospodách. Takže pokud nevíte, kterému sportu se na VŠE věnovat, volejbal by měl být jasnou volbou.

V týmu, který se letos sešel na fakultě podnikohospodářské, zůstalo kvalitní jádro z předchozích ročníků, které bylo posíleno několika nováčky z prvního a druhého ročníku. Naší hlavní zbraní se v průběhu semestru ukázala výborná týmová hra a dělový servis.

Premiéru si tento našlapaný tým odbyl proti fakultě informatiky a statistiky. Na začátku byla patrná velká nervozita a nesehranost, která se ovšem s každým dalším odehraným setem ztrácela. Pouze první set měl dramatický průběh, po zbytek utkání jsme soupeře jasně převyšovali a odnesli si první vítezství 3:0 na sety.

Druhý zápas se nesl ve velmi podobném duchu. První set začal opět velmi nervózně, jelikož jsme začali s jinou sestavou, než v prvním zápase. V druhé polovině setu se naše hra srovnala a vcelku jasným výsledkem 25:20 jsme uhráli první set. V druhém setu se soupeř naprosto sesypal a nebyl více než polovinu setu schopný vůbec přehrát balon na naši polovinu, čemuž odpovídal drtivý výsledek 25:9. Poslední set, ale nebyl tak jednoznačný, jak by se mohlo čekat. To zas přišly krizové momenty na naši stranu, ale s vypětím všech sil se nám povedlo set v koncovce otočit v náš prospěch.

Nejdůležitějším zápasem byl jednoznačně ten s fakultou financí a účetnictví. Jejich tým je držitelem zlatého hatricku z minulých let. Do zápasu jsme vstupovali s jednoznačným cílem – ukončit jejich rekordně dlouhou sérii vítězství. Do prvního setu však vstoupil o něco lépe soupeř, tempo však neudržel a v druhé polovině setu ztratil vedení a podlehl 25:22. Ve druhém se role obrátily. Hlavně druhá polovina setu se nesla spíše v režii borců z financí, kteří odolali i našemu závěrečnému náporu a uhájili těsné vítezství 25:23. Poslední set byl už ovšem až na drobné klopýtnutí kompletně v naší režii a po celou dobu jsme drželi soupeře pod sebou a vyhráli i třetí zápas poměrem 2:1 na sety.

Závěrečný zápas jsme si chtěli hlavně užít, zároveň jsme nesměli nepodcenit národohospodářskou fakultu. Ta však nebyla schopná vzdorovat ani velmi oslabenému týmu na naší straně a odnesli jsme si jednoznačné vítězství 3:0.

V zimní části jsme tedy vcelku suverénně opanovali první příčku, kterou rozhodně hodláme udržet i v druhé polovině soutěže. Budeme se tedy těšit na příští semestr, ve kterém chceme získat pro fakultu podnikohospodárškou 3. titul z VŠE volejbalové ligy a hlavně ukončit tříletou nadvládu fakulty financí a účetnictví.