Tým žen FFÚ je podzimním vítězem 7. ročníku Volejbalové ligy VŠE

22. prosince
2018

Tým žen FFÚ po podzimním kole 7. ročníku VL VŠE bude přezimovat na prvním místě. Výsledky všech fakult naleznete v tabulkách výsledků. Úspěchy týmů v jarních zápasech můžete shlédnout při utkáních.

#

Léto uteklo jako voda a po několika měsících nám odstartovala volejbalová liga na Třebešíně. Jak již bývá nepsanou tradicí, my volejbalistky z fakulty financí a účetnictví si držíme vrchní pozici zuby nehty, a proto i v tomto semestru jsme vynaložily veškeré síly, aby výsledek byl stejný jako v minulých ročnících.

Pokud se zaměříme na obsazenost týmu, najdeme hráčky, které známe již z minulých semestrů, ale zásadní věcí je, že se v tomto semestru přidalo i pár nových hráček z prvního ročníku. Tyto hráčky jsou pro tým posilou nejen početní, ale také herní a to se ukázalo hned v prvním zápase.

Zápas připadl na 19.9.2018, kdy společně s fakultou mezinárodních vztahů jsme mohly otevřít prvním utkáním 7. ročník VL VŠE v nadcházejícím semestru. Do toho zápasu jsme vstupovaly, jako jednoznačné favoritky, protože loňské umístění našich soupeřek bylo našemu prvnímu místu vzdálené hned o několik míst. Do zápasu jsme vstoupily se značným elánem a i přesto, že první set byl vyrovnaný, jsme dotáhly zápas do vítězného konce. Čímž jsme si mohly připsat první výhru v novém semestru 3:0 a poznat naše nové spoluhráčky.

Další zápas jsme porovnávaly síly s děvčaty z národohospodářské fakulty. Tento zápas jsme se rozhodly ukončit rychle, a proto bylo o zcela jasném výsledku, rozhodnuto doslova dříve než bys řekl švec, protože v každém setu jsme soupeřkám utekly o několik bodů, tudíž jsme hrály s klidem a čistou hlavou.

Při třetím zápase jsme narazily na naše největší soupeřky z loňských ročníků. A těmi jsou dívky z fakulty podnikohospodářské. Již v minulém ročníku jsme hrávaly velmi vyrovnané zápasy, které až do poslední chvíle byly napínavé. V tomto semestru jsme naše soupeřky podcenily a také jsme nebyly správně koncentrované. To se projevilo hned v začátku zápasu, kdy nás v první koncovce soupeřky porážejí a berou si tak náskok 1:0. Poté jsme po drobné úpravě pozic v sestavě a týmové poradě nasadily jasný cíl. Cílem bylo vyhrát za každou cenu a to se nám povedlo. Další dva sety byly v náš prospěch s deseti bodovými náskoky.

V posledním zápase jsme se v třebešínské hale utkaly s děvčaty fakulty statistiky a informatiky. Již jsme byly zaslepené vítězstvím, a proto přístup k zápasu nebyl 100%. A naše neúplné soustředění se projevilo hned prvních dvou setech. Oba sety jsme se dostaly do problémových postavení a soupeřky z FISu značně přitvrdily na servisu a tím nás zahnaly do úskalí a získaly několika bodový náskok. Proto koncovky prvních dvou setů byly napínavé, vyrovnané a velmi bojovné.  Naštěstí jsme obě koncovky i přes nápor tlaku ustály a dovedly k vítězství. Ke třetímu setu jsme přistoupily o něco rozumněji než k setům předchozím a soupeřkám jsme nedaly žádnou příležitost na to, aby nám set sebraly. Tím jsme si připsaly čtvrtou výhru v řadě.

Tím pro nás v zimním semestru volejbalová liga končí, všem našim fanouškům, děkujeme za podporu a přejeme úspěšné složení zkoušek. Uvidíme se zase v letním semestru, do kterého máme jasný cíl. Jasným cílem je udržet první místo v tabulce a obhájit tak loňský titul, ale především hrát hezký volejbal.