Účast volejbalových týmů školy v kvalifikaci na ČAH 2014

6. května
2014

Účast na Českých akademických her se pro volejbalové týmy naší školy stala i v letošním roce nedostupná. Pro tým děvčat i mužů byly soupeři z ostatních pražských vysokých škol při oblastní kvalifikaci nad jejich síly. I přes obětavou snahu zůstalo jediné postupové místo v každé kategorii vyhrazené pro pražské školy v říši snů. Budeme tak věřit, že při dalších ročnících se oběma týmům bude dařit lépe.

Odhodlání i snaha mužského týmu a následné zklamání je vyjádřeno v informaci hráče týmu:

Po minuloročnom neúspešnom pokuse kvalifikovať sa na Akademické hry ČR, sa mužská volejbalová reprezentácia VŠE, dňa 6.5. 2014 v hale na Střešovicíh pokúsila o reparát. Okrem VŠE sa na Akademické hry ČR chceli prebojovať aj iné vysoké školy – UK, ČVUT a ČZU. Pripravili sme tím bez výraznejšich mien a skúseností z extraligy (ktoré, naopak, nechýbali našim súperom) no zato s chuťou pobiť sa s favoritmi v maximálnom nasadení. Našimi silnými stránkami mal byť týmový duch, obetavosť v poli a srdiečko. Taký bol plán.

Na otvárací zápas dňa sme nastúpili proti mužstvu UK. Od začiatku bolo jasné že sme súpera podcenili, hráči UK boli dôslednejší vo všetkých herných činnostiach – hlavne na prihrávke. Ako náš libero skonštatoval, servis UK nebol náročný, lenže aj tak sme ho nedokázali prihrať z čoho vyplývala sťažená pozícia pre nahrávača a z toho zas problémy v útoku. Prvý set UK kontrolovala a vyhrala ho s prehľadom. Druhý set sme začali v pozmenenom zložení, prihrávka sa zlepšila a my sme začínali preberať iniciatívu v zápase. Bohužiaľ to nestačilo na zmazanie náskoku súpera a UK po našom nervóznom výkone vyhrala prvý zápas 2:0 na sety.

Naši hráči jasne cítili že majú na viac, po bojovej porade a zásahu trénera D. Kohlmanna nastúpili proti ČVUT s novým odhodlaním. Naši hráči zrazu predvádzali akcie ako z ríše snov, smečovali si to kade-tade, na druhej strane všetko zablokovali a v dobrej nálade ovládli prvý set 25:10. Nutno podotknúť že ČVUT vyhralo 2:1 nad ČZU a bolo teda hlavným favoritom turnaja. Druhý set už bol vyrovnanejší, začali sa množiť chyby na našej strane a to si odniesla psychika hráčov. Do koncovky sme vstupovali ešte s náskokom a siahali sme na senzačné víťazstvo 2:0 ale potom prišiel zlý príjem a 2 chyby v útoku – smeč do autu a hneď na to do spodnej pásky, čo znamenalo vyrovnanie stavu na 1:1. V tajbrejku sme si počínali výborne a mali sme 2 mečbaly lenže súper sa blysol podareným jednoblokom, následne sme opakovane útočili iba do autu, súper využil svoj hneď prvý mečbal a my sme mali hlavy v smútku pretože všetko bolo stratené.

Posledný zápas sme odohrali s tímom ČZU. Opäť sme obmenili zostavu, súpera zatlačili podaním, predvádzali oku lahodiacu hru a prvý set získali s prehľadom v pomere 25:14. V druhom sete sa šťastie od nás odklonilo – našou vinou. Začali sme sa flákať na prihrávke, pokazili sme 8 podaní – čo dvojmetroví hráči na druhej strane využili a dráma bola na svete – išlo sa do tajbrejku. Tu sme si povedali že musíme zlomiť naše prekliatie a vyhrať aspoň jeden zápas čo sa nakoniec podarilo – vyhrali sme nad ČZU 2:1.

Kvalifikácia sa nám i napriek obetavej bojovnosti nevydarila a na akademické hry sa budeme dívať iba doma v televízii.