Úspěšně proběhl již 19. ročník volejbalového maratónu

11. dubna
2014

Opět po roce se konala tradiční volejbalová událost, Volejbalový maratón – 24 hodin volejbalu. Již 19. ročník potvrzuje nejen obrovskou tradici, ale také zájem o volejbal na VŠE. I letos proti sobě nastoupily dva týmy s osvědčenými názvy – Sluníčka a Hvězdičky.

Celý volejbalový maratón odstartoval v pátek 11. 4. v 16:00 tradiční smečí pana Boštičky a následovala již řada třísetových klání až do sobotního odpoledne.

Herní systém byl stejně jako minulý rok kromě tradičních mixů doplněn o zajímavá utkání 3+3 (3 dívky + 3 kluci). Po půlnoci a po poledni proběhla utkání čistě dívčí, což okořenilo program celého maratónu, jelikož šlo o velmi pohledný volejbal na vysoké úrovni.

V celkovém hodnocení letos Hvězdičky oplatily loňskou krutou porážku Sluníčkům – tentokrát v poměru 30:21 pro Hvezdičky. Upravené mixy 3+3 vyhrály 7:5 taktéž Hvězdičky. Dívčí utkání ovládla děvčata z týmu Sluníček, avšak průběh zápasů byl velmi vyrovnaný. Oba zápasy skončily 2:1 pro Sluníčka. Nejvíce odehraných setů měli na svém kontě Kuba Chroboček a Pepa Kotyza, kteří patřili k oporám svých týmů a vydali se na kurtu opravdu ze všech sil.

Mnoho setů končilo vyrovnanou koncovkou, ale štěstí se o něco více přiklonilo k týmu Hvězdiček a musíme sportovně přiznat, že často i zaslouženě. Obecně lze říci, že letošní maratón měl velmi vysokou herní úroveň – mnoho účastníků nastupuje v první či druhé lize. Jsme velice rádi, že se tito hráči zapojují do volejbalových aktivit na VŠE.

Ke štěstí všech zúčastněných se letošní maratón obešel bez vážnějších zranění, což bylo jedno z největších přání organizátorů. Dále je třeba vzdát hold všem účastníkům za výdrž a poděkovat za předvedenou hru.

Závěrem je na místě poděkovat všem fanouškům, panu Boštičkovi i CTVS a v neposlední řadě také České spořitelně a.s. za poskytnutí finančních prostředků v rámci grantu rektora VŠE a České spořitelny.

Organizační tým – Daniel Černý, Tomáš Cejnar a Kateřina Kleslová

Soupisky týmů Sluníček a Hvězdiček

Úspěšně proběhl již 19. ročník volejbalového maratónu