Vítězi 11. ročníku Volejbalové ligy VŠE jsou týmy mužů i žen FPH

2024

V letošním 11. ročníku Volejbalové ligy VŠE se přiklonilo sportovní štěstí k týmům Fakulty podnikohospodářské. Vítězstvím týmů mužů i žen FPH byla přerušena dominance týmů FFÚ. Tým žen prošel soutěží v zimním semestru se dvěma a v letním semestru se čtyřmi vítězstvími. Tým mužů byl úspěšnější v zimním semestru, kdy vyhrál všechny čtyři utkání a v letním semestru vyhrál dvě utkání. Oba týmy v celém ročníku shodně získali po sedmnácti bodech. Blahopřejeme týmům podnikohospodářské fakulty k vítězství. Do dalších ročníků přejeme hráčkám i hráčům všech fakult pokračování souběhu úspěšného studia a společensko-sportovních aktivit.

Výsledky 11. ročníku naleznete zde.

Za tým žen – Pavlína Vrabcová (FPH):

I letos proběhla tradiční Volejbalová liga VŠE, kde se proti sobě ve vzájemných zápasech utkalo všech 5 fakult
Volejbalová liga VŠE se hraje přes zimní i letní semestr. V září každá fakulta do svého týmu přivítá nově nastoupené hračky, které doplní nejen fakultní týmy, ale také celý volejbalový kolektiv. Zápasy se odehrávají podle rozpisu ve sportovním areálů Třebešín VŠE. V zimním semestru se nejvíce dařilo týmu fakulty Národohospodářské, která pouze s jednou prohrou obsadila průběžné první místo. Těsně za ní skočila fakulta Podnikohospodářská a na průběžném třetím místě fakulta Financí a účetnictví.

Po zvládnutém zkouškovém období liga s lehce obměněnými sestavami pokračovala dál. Část hráček se totiž před ligou loučí a vyráží za dobrodružstvím na zahraniční výjezd Erasmus +, stejně tak se některé hráčky z Erasmu vrací. Na výhru měla po vyrovnaném závěru první části šanci každá z fakult. Napětí o prvenství tak pokračovalo i v letním semestru, který byl stejně vyrovnaný jako ten zimní. Nakonec bez jediné prohry vyhrála fakulta Podnikohospodářská, která tak v celkovém pořadí o krok předstihla Národohospodářskou fakultu. Třetí místo obsadila fakulta Financí a účetnictví.

Volejbalová liga není pouhou soutěží a bojem o konečné umístění, ale hlavně místem navazování přátelství a sdílení skvělých momentů na hřišti. Velké díky tak patří panu Boštičkovi za organizaci ligy!

Za tým mužů – Daniel Rokl (FPH):

Volejbalová liga na VŠE: Podnikohospodáři triumfují!
Semestr se semestrem sešel a studenti VŠE opět úspěšně a bez vážných zranění ukončili další kapitolu oblíbené Volejbalové ligy mezi fakultami. Takto úspěšnému průběhu této soutěže vděčíme především panu doktoru Jaroslavu Boštičkovi, který zajistil více než geniální organizaci. I tento semestr přinesl krásné volejbalové momenty. Během každého zápasu se hala naplňovala nejen napínavou atmosférou a výbušnou energií, ale také smíchem a radostí z každého úspěšného bodu.

Studenti hrají za své fakulty srdcem, i to je důvodem skvělých volejbalových akcí a projevů vůle a odhodlání, které bylo možno v rámci soutěže vidět. Bez ohledu na to, zda hráli za Fakultu národohospodářskou, informatiky a statistiky, mezinárodních vztahů, financí a účetnictví nebo podnikohospodářskou, všichni se snažili předvést to nejlepší ze sebe a svých týmů.

Titulem vítězů se pyšní studenti podnikohospodářské fakulty, jejichž útoky byly precizní jako podnikatelské plány a obranné strategie tak efektivní jako manažerské rozhodnutí. Volejbalové hřiště se pro ně stalo pódiem, na kterém excelovali v týmové spolupráci. Jejich vítězství nebylo jen o bodové převaze, ale o jejich duchu a odhodlání, které přenesli ze svých studijních programů na palubovku. Samozřejmě nastaly také situace, kde se tvářili, že hrají podle plánu, ovšem jejich strategie skončila jako nevydařený start-up. I přesto je volejbalová liga stále otevřená kniha. Každý zápas přináší nová překvapení a příběhy o odhodlanosti a síle. A kdo ví, co přinese příští semestr?

Volejbalová liga mezi fakultami je o sportu, komunitě, smíchu a nečekaných momentech, které dávají smysl tomu, proč se studenti každý týden s radostí vracejí na palubovku Třebešína. Takže, ať už jste na straně vítězů, poražených, nebo těch, kteří volejbal sledují z tribuny s pytlíkem popcornu, jedna věc je jistá: volejbalová liga na VŠE mezi fakultami je nejen o sportu, ale o sdílené vášni, soutěživosti a přátelství. Ať žije volejbal na VŠE!

Vítězi 11. ročníku Volejbalové ligy VŠE jsou týmy mužů i žen FPH