Vítězství volejbalové reprezentace na turnaji Royals Cup v Maastrichtu

2018

Dne 18.4.2018 vyrazila výprava našich volejbalistů do krásného nizozemského města, Maastrichtu. Doprava byla řešena auty, a proto se již před osmou hodinou ranní sešel tým před nemocnicí Motol, a hurá, jedeme. Protože turnaj vyžadoval taneční kreaci na uvítanou, bylo potřeba nacvičit (samozřejmě před zraky mnoha nechápajících přihlížejících) originální číslo na parkovištích čerpacích stanic. Po pár hodinkách cesty už byli naši reprezentanti na místě. Po rychlém ubytování následovala procházka po městě.

Druhý den ráno jeli borci do sportovní haly, kde proběhlo oficiální zahájení a přivítání ze strany organizátorů. Organizátory byla maastrichtská univerzita SBE. Soutěžit se mohlo v sedmi různých sportech, přičemž ve volejbale bylo čtrnáct družstev z různých koutů Evropy.

Boje ve skupině probíhaly celkem hladce, ukázalo se, že jsou naši hráči skvěle připraveni. Dařilo se jak na servisu, kde ledový klid předvedl především Matěj Martinák, tak i na útoku, kde Kuba Jarošík nekompromisně kraloval nad vysokou sítí. Díky vcelku nevšednímu systému postupoval turnaj celkem rychle. Ze skupiny postoupila tedy naše výprava z prvního místa.

V play-off se v prvním dnu stihlo pouze čtvrtfinále, které naše družstvo ovládlo a zajistilo si tak postup do boje o medaile.

Třetí den museli volejbalisté opět brzy vstávat, semifinále bylo na programu krátce po osmé hodině. Všichni hráči podávali maximální výkony, v už tak málo klimatizované hale bylo proto možné vidět osm orosených hráčů/hráček na naší straně. I díky skvělé taktice Kuby Jarošíka ‚rvi to do holek‘ se proto našemu týmu podařilo pokořit soupeře a po zaslouženém vítězství postoupil do finále!

Ovšem tady na naše hráče čekal úřadující mistr. Naše výprava čítala celkem osm lidí, ta soupeřova zhruba stovku. Takže z pozice fanoušků měl soupeř jasně navrch, ale i český tým měl své zahraniční příznivce. Po nepovedeném úvodu zápasu se při maximální koncentraci povedlo soupeře dohnat. Následovala přetahovaná o každý bod, ztrátovalo se, spory některých hráčů s rozhodčím nebyly výjimkou a dav fanoušků soupeře byl u vytržení. Navzdory tomuto tlaku to však náš tým zvládl a posledním bodem zakončeným přímým bodem z podání se zapsal do historie turnaje Royals Cup Maastricht.

Následovalo vyhlášení a zasloužený odpočinek. Volný čas se dal řešit buď prohlídkou krásného královského města, nebo třeba svlažit tělo ve slepém rameni řeky Mázy, která tudy protéká.

Chtěli bychom tímto poděkovat naší škole, že nám tento výlet umožnila a všem, kteří se podíleli na organizaci.

Tým: Kateřina Pokorná (FPH), Klára Pošmurová (FFÚ), Anna Iarovitsyna (FMV), Matúš Malina, Matěj Martinák (FPH), Jakub Jarošík (FMV), Ivo Polášek (FPH), Adam Mansfeld (FFÚ)

Za naši výpravu A. Mansfeld (FFÚ)

Vítězství volejbalové reprezentace na turnaji Royals Cup v Maastrichtu