Vítězství volejbalové reprezentace školy na turnaji T5B Paříž 2018

2018

Volejbalové výběry mužů i žen z naší školy i letos vyrazily do Paříže reprezentovat svou alma mater. V tomto městě se ve dnech 23.-26.4. konal 39. ročník prestižního turnaje T5B Paris. Ženská část výpravy, spolu s dvěma bodyguardy, vyrazila již dva dny předem na dlouhou cestu autobusem, aby i s krátkou prohlídkou Paříže byli přivítáni jako vůbec první hosté v místě konání. Ještě ten den večer dorazili čtyři kluci autem.

Další den ráno se konal zahajovací ceremoniál, na kterém ještě scházel Ondřej Bajusz, který dorazil letadlem až těsně před začátkem prvního utkání. Tento ceremoniál zahájil skvěle zorganizovaný turnaj napříč pěti sporty. Po celou jeho dobu bylo o hráče skvěle postaráno, ve village probíhal zajímavý doprovodný program a servírovala se chutná jídla.
Teď už k samotnému volejbalu. Turnaje žen se zúčastnily čtyři výběry. Naše děvčata prošla základní skupinou bez ztráty kytičky. Soupeřky ničily svým drtivým servisem, pevnou obranou a nekompromisním útokem. Do finále proti výběru TU Dresden tak nastupovaly jako favoritky. Za mohutné podpory mužské části naší výpravy bez větších problémů získaly první dva sety a zdálo se, že vše půjde hladce. Němky se však vzepřely a ve třetím setu si vypracovaly velký náskok. Naše děvčata se však dokázala opět zkoncentrovat a bod po bodu začaly z náskoku ukrajovat. V koncovce se pak projevila vyšší kvalita a lepší psychická odolnost našich děvčat. I tento set tak dotáhly do vítězného konce a mohly začít slavit.
Z důvodu posunu termínu byla letos na volejbalovém turnaji slabší účast a do mužské kategorie zasáhla pouze tři mužstva. Hrálo se tedy dvakrát každý s každým ve skupině a v poslední den finále. První dvojzápas proti výběru domácí univerzity zvládli naši hoši v tréninkovém tempu. Výběr Mannheimu už se jevil jako mnohem silnější soupeř. I přesto naši kluci po výhrách 2:0 a 2:1 ovládli základní skupinu a o favoritovi finále nebyl pochyb. Obzvláště, když se po jeho prvním setu (hrálo se na 3 vítězné) ujali vedení v zápase. Naši hráči se však, na rozdíl od holek, nechali ukolébat relativně snadným průběhem turnaje a polevili v koncentraci. Němci dostali „přičichnout“ a jejich výkon se zlepšil o 120%. Hráči VŠE se po menší týmové rozepři nedokázali zkoncentrovat a prohráli další dva sety. Až ve čtvrtém dějství se konečně podařilo dohonit rozjetý vlak. I přes zlepšenou hru se bohužel v koncovce nedokázali vyvarovat nevynucených chyb a po vytlučení bloku na 25:23 se radovali naši západní sousedé z vítězství 3:1. Naši chlapci se tak museli spokojit s druhým místem.
Na závěrečném ceremoniálu nám byly předány medaile a pohár a my poděkovali organizátorům za úžasný turnaj. Naše díky také směřují k Centru tělovýchovy a sportu VŠE, jednotlivým fakultám VŠE a panu Boštičkovi. Bez jejich podpory bychom naši školu na T5B nemohli zúčastnit. Reprezentovat naši školu, město a zemi nám bylo nesmírnou ctí a doufáme, že jsme svými výkony nezklamali.

Tým děvčat: Nikola Bračíková (FMV), Kateřina Kleslová (FPH), Nikola Křišťanová (FFÚ), Kateřina Gavlasová (FPH), Barbora Layerová (FIS), Šárka Dostálová (FFÚ), Kamila Pavlíková (FFÚ)

Tým mužů: Matěj Drahokoupil (FFÚ), Jakub Drahokoupil (FFÚ), Vojtěch Křempek (FFÚ), Ondřej Bajusz (FFÚ), Čestmír Kříž (FFÚ), Michael Kuryl (FMV), Filip Komorous

Za celou výpravu V. Křempek FFÚ

Vítězství volejbalové reprezentace školy na turnaji T5B Paříž 2018