Volejbal v ZS 2015/2016 zakončil turnaj smíšených týmů KPMG Fit Cup

28. listopadu
2015

Dne 28. 11. 2015 se konal ve sportovní hale na Třebešíně tradiční turnaj smíšených družstev ve volejbale. Tento turnaj probíhá již 23 let a vždy se těší vysoké oblibě a úrovni hry. Jako každý rok, i letos se družstva mohla přihlašovat do dvou různých kategorií – nižší a vyšší výkonnosti. Navzdory blížícímu se neoblíbenému třináctému týdnu výuky se turnaj těšil hojné účasti. V kategorii nižší výkonnosti se mezi sebou utkalo celkem dvanáct týmů, k vyšší výkonnosti bylo přihlášeno týmů osm.

Hned z počátku turnaje musel hlavní organizátor doktor Boštička řešit nemalý problém, když „Mimoni“, hodni svému názvu, pravděpodobně zabloudili někde na cestě na Třebešín, a tak místo plánovaných osmi týmů bylo k dispozici mančaftů jen sedm.

Vytvořeny byly dvě skupiny po třech a čtyřech týmech, ve kterých se družstva utkala systémem každý s každým.

V tříčlenné skupině figuroval hlavní favorit turnaje a obhájce prvenství z meteorských hřišť „CHLEBA!“, dále černý kůň turnaje „Bábätká“ a „Bylo nás pět“. „CHLEBA!“ se své role nezalekl a od počátku naplňoval očekávání, která do něj jeho věrní fanoušci vkládali. V prvním zápase si bez větších problémů poradil s „Bylo nás pět“ 2:0 a v druhém duelu v podobném duchu zvítězil i nad „Bábätkami“.

Ve druhé skupině se dal očekávat jasný postup týmu „KPMG“, jenže z důvodu neúčasti některých opor narazil hned v prvním zápase proti dobře organizovanému a obětavě hrajícímu družstvu „Hakuna Matata“. „Hakuna Matata“, s jehož složitým názvem se doktor Boštička pral velice statečně po téměř celý den, drtivým způsobem přejel tým Špatně přihlášených a nezaváhal ani ve svém závěrečném skupinovém představení proti „Fifinkám“.

Do čtyřčlenné finálové skupiny tak postoupili „CHLEBA!“ s „Bábätkami“ a „Hakuna Matata“ s „KPMG“. Zatímco „CHLEBA!“ se překvapivě natrápil proti „KPMG“, „Bábätká“ porazila 2:0 „Hakuna Matata“. Z úvodních zápasů finále bylo jasné, že se bude rozhodovat mezi „CHLEBEM!“ a „Bábätkami“ a o bronz si to rozdají „Hakuna Matata“ s „KMPG“, což se nakonec v přímých soubojích o tato umístění i stalo. „CHLEBA!“ mohl ve složení Barbora Falcmanová, Aneta Borovská, Martin Bárta, Adam Ptáček, Jiří Rajl (který na poslední chvíli nahradil zraněnou hvězdu Tomáše Janouška) a Ondřej Rédl slavit obhajobu. V souboji o bronz zvítězili i „Hakuna Matata“ nad „KPMG“ a po přepočítání poměru setů nakonec mohli slavit i se šampaňským v ruce.

Poděkování patří bezpochyby organizátorům tohoto turnaje, zejména panu doktoru Boštičkovi, pod jehož křídly získal turnaj skutečný věhlas, stejně jako jeho sponzorovi společnosti KPMG, která do turnaje věnovala i krásné věcné ceny.

Inu co dodat, zápasy byly napínavé, výměny byly krásné, trička byla velká a bagety jako obvykle vynikající a myslím si, že nejen za tým CHLEBA! Mohu konstatovat, že se každý z nás již třese na srdcervoucí souboje tentokrát opět na meteorských dvorcích.

Turnaj vyšší výkonnosti zdokumentovala Barbora Falcmanová, FMV

 

Informaci za turnaj nižší výkonnost poskytli Matěj Brandejs (FPH) a Veronika Bartošová (FMV)

V sobotu 28. 11. 2015 se ve Sportovním areálu Třebešín uskutečnil již tradiční turnaj KPMG Fit Cup. Účast na turnaji byla více než uspokojivá, kapacita turnaje byla naplněna. Turnaje se dohromady zúčastnilo 12 týmů, které byly rozděleny do tří skupin. Každý tým odehrál minimálně tři zápasy, postupující hráli zápasů pět. V turnaji po lítém boji zvítězil tým Pozdní sběr. Celou akci skvěle zorganizoval, zaštítil a naplnil pohodovou atmosférou garant volejbalu na VŠE, náš skvělý PaedDr. Jaroslav Boštička. Zápasy byly napínavé a vyrovnané. Celý turnaj proběhl pod záštitou společnosti KPMG, která dodala jednak věcné ceny pro výherce, občerstvení a trička pro všechny zúčastněné.

Již teď se těšíme na příští ročník tohoto turnaje s dobrou atmosférou, skvělými bagetami a kvalitním volejbalem.

Výsledky turnaje