Volejbalisté se zúčastnili turnaje v německém Koblenz – Euromasters 2014

18. listopadu
2014

Je listopad roku 2014 a na řadu opět přichází již pověstný turnaj Euromasters 2014, který se hraje ve smíšených týmech. Tento turnaj se každoročně koná v německém městě Koblenz, pod záštitou univerzity WHU (Otto Beisheim School of Management Vallendar). Není vyjímkou, že po zkušenostech z minulých let, jezdí volejbalisti a volejbalistky z naší školy na tento turnaj velice rádi a to nejenom kvůli herním výkonům, ale také kvůli atmosféře, která celý turnaj provází.

Po zkušenostech z minulých let se poskládal tým, který měl ambice jet na tento turnaj obhájit první příčku z minulého roku. Byl poskládán zkušený tým ve složení: Iveta Přívratská, Lujza Pecháčková, Markéta Hrubá, Petra Pištěková, Josef Kotyza, Jan Vojta, Adam Ptáček a Martin Turský. Dalšími členy výpravy byli absolventi školy Jaroslav Beneš a Petr Vaněk, kteří s námi jeli jako realizační tým.

Byl čtvrtek těsně před půlnocí a my vyráželi směr Koblenz, který byl vzdálený 7 hodin cesty a přibližně 650 km. Po příjezdu jsme zažili opět atmosféru, kterou některé hráče přivítal Koblenz již minulý rok. Hlasitá hudba, fanoušci skandovali slogany a zpívali chorály jejich univerzit. Již od první chvíle bylo patrné, že jsme na správném místě.

Jelikož jsme po příjezdu ještě někteří spali a odpočívali, někdo si začal uvědomovat, že asi v Praze na balkóně nechal boty. To byl problém, kterému se teď s odstupem času musíme jenom smát, ale naštěstí realizační tým nezklamal a boty si vzal, takže se celý problém podařilo velmi rychle vyřešit.

V základní pětičlenné skupině jsme nastoupili postupem času k 3 zápasům. Všechny tři jsme po psychické stránce zvládli. Jednalo se o slabší soupeře, takže spíše než na volejbalový výkon, jsme se spíše museli soustředit na hru a nepodcenit to, jinak by bylo velmi možné, že bychom i s takovými hráči mohli prohrát. To se naštěstí nestalo. Podařilo se nám dokonce porazit tým z Mannheimu, o kterém jsme se postupem času dozvěděli, že je to takové německé FTVS, a že je tam velmi motivují stipendii za sport. Po těchto výkonech jsme tedy byli první ve skupině a zajistili jsme si postup do druhého dne, kde se odehrávalo semifinále a finále.

V semifinále jsme vyzvali borce z Belgie (univerzita Solvay v Bruselu), kde jsme ve vypjaté koncovce zvítězili a mohli se radovat z postupu do finále turnaje. Na druhém hřišti se zatím odehrával zápas mezi domácím WHU a Mannheimem, kde nakonec domácí reprezentanti prohráli a tedy o soupeři bylo rozhodnuto.

Již finálová rozcvička zaručovala kvalitní a velmi fanouškovsky atraktivní sport. Na jednu stranu kurtu se postavili fanoušci/studenti univerzity v Mannheimu a na naší stranu se postupem času nabalili fanoušci různých univerzit z Francie, Španělska, Něměcka. V prvním setu jsme na soupeře, jak se říká, vlítli. Dostali jsme se do vypjaté koncovky, kde nakonec zvítězila naše zkušenost a set jsme dotáhli do zdárného konce. O dalších dvou setech bychom mohli mluvit, jako o noci. Všichni jsme najednou výkonnostně spadli, přestalo se nám dařit na zatím kvalitním útoku a za celé dva sety jsme nebyli schopni zablokovat, nebo přijmout balón. To se na výsledku velmi podepsalo a finále jsme prohráli 1:2. Ale i tak myslíme, že druhé místo je v konkurenci 20 evropských business school velmi krásný výsledek.

Závěrem bych chtěl za celý tým poděkovat za podporu při reprezentaci naší školy. Byl to opravdu silný zážitek pro všechny hráče i hráčky a už se těšíme na příští rok, až budeme moci reprezentovat opět naší školu na WHU Euromasters 2015.

Za všechny účastníky

Josef Kotyza, FIS