Volejbalisté VŠE obhájili vítězství na turnaji Euromasters 2016

26. listopadu
2016

Konečně, přesně tohle mi proběhlo hlavou, když jsme v 5 hodin ráno přijeli před halu Conlog Arena v německém městečku Koblenz. Konečně především proto, že po 5 letech mého působení na Vysoké škole ekonomické v Praze jsem se dostala na tento vysněný turnaj. Slyšela jsem o něm mnohé, výborná atmosféra, skvělá organizace a parádní volejbal. Ve všem se mé očekávání naplnilo, ale nechci předbíhat, pěkně popořadě.

První den byl neskutečně nabitý. Do volejbalového turnaje se přihlásilo 19 týmů z ekonomicky zaměřených škol z celé Evropy, konkurence byla tedy až nečekaně vysoká. Organizátoři nás rozdělili do 4 skupin po 5 týmech. Herní systém byl na poměry turnajů docela zvláštní. Ve skupinách se hrálo na jeden vítězný set, a to pouze do 15 bodů. Náš tým byl pěkně nabušený na poslední chvíli se po několika zraněních a omluvenkách poskládal z prvoligových a druholigových hráčů a hráček. Zápasy ve skupině jsme poměrně s přehledem zvládli. Dokonce jsme si zahráli i jeden zápas naruby, kdy si kluci vyměnili místo s holkami a ujali se role nahrávaček. První místo ve skupině jsme tedy měli zajištěno.

O další program se postarali organizátoři. Každá škola má za úkol si připravit nástup, kde udělá jakousi sebeprezentaci. VŠE má v tomto ohledu trošku nevýhodu. Bohužel na většinu turnajů jezdí pouze volejbalový tým, a tudíž nás bylo jenom 8 statečných. V porovnání s minimálně 40člennými výpravami ostatních škol. My jsme se toho ale nebáli a vymysleli vtipnou scénku, kde jsme si jako holky vyměnili s kluky role a střetli se v dance battle. Večerní zábava pak probíhala v podobně přátelském duchu, a hlavně ve stylizaci sněhového království. Bylo k vidění několik sněhových královen, sněhových vloček, vánočních stromečků, a dokonce i Santa Claus se ukázal.

Druhý den už byl poněkud náročnější. Unaveni z předchozího dne a večera jsme za úžasné a bojovné atmosféry, kterou nám vytvořili ostatní týmy, nastoupili k nejdůležitějšímu zápasu – čtvrtfinále. Když se ohlédnu zpětně, byl to asi nejtěžší zápas celého turnaje. Soupeřem nám byl velmi kvalitní celek z Německa. Štěstí ani síla nás však neopustili a ve dvou setech, tentokrát do 21 bodů jsme zápas dotáhli do vítězného konce. Semifinále pak byla procházka růžovou zahradou. Kluci excelovali na smeči a bloku, holky drtily soupeře svými dělovými podáními a podporovaly smečaře přesnými nahrávkami. Tímto výkonem jsme si zajistili postup do finále a jen se těšili na pořádnou bitvu. Za podpory fanoušků ze všech koutů Evropy jsme se pustili do hry proti Nordakademii. Zápas to nebyl lehký, ale větší štěstí a bojovnost byla na naší straně. Titul Euromasters 2016 tedy patří Vysoké škole ekonomické. Na tomto turnaji se mi nejvíce líbí přátelský duch, ve kterém celý turnaj probíhá. Po našem finálovém zápase nám soupeři přišli pogratulovat, a dokonce si s námi zatančili vítězný tanec.

Po akrobatických vystoupení cheerleaders nám byl předán nádherný pohár a my už jsme se jen mohli těšit z vítězného pocitu. Večer nás čekala ještě tradiční zábava, a to tentokrát ve stylu Římského božstva.

Z turnaje odjíždím plná energie a s nádherným pocitem vítězství!

Tímto bych chtěla ještě vyzvat všechny studenty, kteří mají možnost jet na některý z turnajů, ať neváhají a jedou, je to nezapomenutelná zkušenost na celý život. Chtěla bych ještě poděkovat sekci volejbalu CTVS, že nám tyto nevšední zážitky pomáhá zprostředkovávat.

Za vítěze Euromasters 2016

Barbora Výšková

Účastníci turnaje: Kateřina Kleslová (FPH), Kateřina Gavlasová (FPH), Barbora Výšková (FFU), Honza Vojta (FPH), Šimon Pokorný (FPH), Josef Kotyza a Daniela Kubiszová

Volejbalová reprezentace - Euromasters 2016