Volejbalisté VŠE reprezentovali na mezinárodním turnaji univerzit v Miláně

2019

V termínu od 25.4. do 29.4. se volejbalová reprezentace naší školy zúčastnila dalšího mezinárodního turnaje univerzit, který se odehrával v Miláně. Tentokrát se dokázaly poskládat dokonce tři velmi kvalitní týmy, kde každý z hráčů věděl, že předvede jen to nejlepší. Z toho jeden mužský tým a dva ženské týmy. A nemůžeme také zapomenout na naše kvalitní beachové páry, které už od začátku cílily na bednu vítězů.

Sraz jsme měli v brzkých hodinách ranních na letišti Václava Havla. Celá repre úspěšně nastoupila do letadla a mohli jsme vyrazit. Po příletu a následném dopravení do města jsme měli ještě spoustu času před tím, než nám přidělili ubytování. Část týmu se tedy rozhodla, že půjde objevovat krásy Milána, zatímco druhá část volný čas strávila kvalitním posezením v restauraci. Po přidělení pokoje jsme se všichni už těšili na zítřejší zápasy a doufali v to nejlepší.

PÁTEK

Naše působení na turnaji zahájil ženský tým VŠE 2, kde holky bohužel nestacily na výkon žen z Kosovské Prištinské univerzity. Ty ale hned pomstil náš druhý ženský tým VŠE 1, kde přímo “sesekal” jejich soupeřky z Madridu. Na vítězné vlně se bohužel netáhly, jelikož následně prohrály v tie breaku a univerzitou AUgent, kde naše holky bohužel nedokázaly využít podstatný náskok. Ale následně je vyrovnal druhý ženský tým VŠE 2, kde holky suverénně porazili téměř domácí Řím.

Následoval první mužský zápas. Věděli jsme, že nás čeká silný soupeř z univerzity z Plovdivu. Bojovali jsme co se dalo, ale bohužel nám oba sety utekli jen o pár bodů. My ale chtěli víc. A to se ukázalo v dalším zápase proti našim známým z Plzně. Po obrovském boji s atmosférou, za kterou vděčíme hlavně našim děvčatům, za kterou by se nemusel stydět ani extraligový zápas, jsme dokázali soupeře porazit s výsledkem 2:0 a začala euforie. Dokonce jeden z našich hráčů Matěj “Mateo” Drahokoupil předvedl tak dobrý výkon, že dostal nabídku stipendia v Kataru. Jeho týmový duch mu ale nedovolil odejít z našeho týmu.

Náš druhý ženský tým ale bohužel nedokázal následovat klučičí vítězství a i přes skvělý výkon podlehly holkám z Plzně, jež byly od začátku favoritky turnaje, stavem 0:2. Tým VŠE 2 nezvládl ani poslední zapás proti také velmi kvalitním soupeřkám z Moskvy a znovu prohrál 0:2. Na druhou stranu holky z VŠE 1 se mohly radovat z jejich výhry po solidním výkonu nad výběrem z Alžírska. Poslední zápas dne čekal nás, kluky proti favoritovi turnaje, Bělehradu. Věděli jsme že nás čeká soupeř nejvyšší kvality, ale I přes adekvátní přípravu nás přehráli ve všech směrech. Ale s výsledky a výkony jsme byli všichni do jisté míry spokojeni a po pravé italské večeři jsme se vrátili na ubytování.

SOBOTA

Jelikož v pátek počasí venkovním sportům úplně nepřálo, musely se všechny beachové zápasy přeložit na sobotu. Tudíž sobotní ráno bylo ve znaku písku. A také ve znaku skvělých výsledků, hlavně pro naše mužské dvojice. Výkonnostně byli oba naše týmy Jarošík – Kraus a Drahokoupil – Dvořáček jasně na špici turnaje. Bohužel z důvodu chyby organizátorů se utkali proti sobě už v semifinále, a proto musel jeden tým vypadnout. Po skvěle odehraném zápase z obou stran se stal vítězem k poměrnému překvapení tým Drahokoupil – Dvořáček. Obě strany ale ukázali skvělý boj a kvalitní beachvolejbal. A naštěstí oba týmy své finálové zápasy zvládly. A s velkou radostí obsadil tým Jarošík – Kraus bronzové 3. místo a Drahokoupil – Dvořáček úžasné 1. místo! Teď už jen zbývala placka z šestkového volejbalu.

Holky bohužel nestačily na výkony kluků a ani jeden tým nepostoupil ani ze skupiny.

A šlo se na šestky. Sobotní šestkový turnaj rozsekly holky VŠE 2 čtvrtfinálovým zápasem proti soupeřkám z AUgentu. Tento soupeř se ale ukázal jako moc tvrdý oříšek a podlehly jim s výsledkem 0:2 a tímto pro ně turnaj končil. Mohly ale dál fandit! Ale ani to nepomohlo v našem druhém čtvrrfinále žen VŠE 1 proti Plzni. Holky také prohrály a to znamenalo další konec ve čvtrtfinále.

Poslední nadějí na medaile tedy zbývala chlapcům. A zahájili jsme naší cestu skvělě. Roznesli jsme na kopytech naše České bratry,  tým Karlovy Univerzity z Karlových Varů. V semifinále nás čekal známý soupeř. Naši úplně první soupeři turnaje, Plovdiv. I když jsme soupeře znali, znovu nám jen o pár bodů utekla výhra. Což nás dost mrzelo, protože jsme se na finále těšili. Ale nedalo se nic dělat. Teď jsme se mohli jen připravit na dalšího známého soupeře. Chlapy z Bělehradu. Věděli jsme že je soupeř silný, ale naše chuť na 3. Misto taky. Dali jsme do zapasu co se přes sílící únavu dalo, ale nestačilo to. Soupeřovi jsme znovu podlehli 2:0. A tímto pro nás skončila cesta turnajem. Na 4. místě.

Trochu zklamání, ale presto velmi spokojení s výsledky a výkony, čekali jsme už pouze na vyhlášení. Na kterém jsme hrdě obsadili 2. sdílené misto za beachvolejbal a 4. místo mužů za šestkový volejbal. Večer jsme úspechy oslavili a po celonedělní procházce se vrátili domů.

SOUPISKY

VŠE – M: Jakub Jarošík (FMV), Tomáš Dvořáček (FPH), Štěpán Hlaváček (FPH), Čestmír Kříž (FFÚ), Vojtěch Křempek (FFÚ), Matěj Drahokoupil (FFÚ), Jakub Kraus (FPH), Jan Petrů (FPH), Matúš Malina (FPH)

VŠE – Ž1: Nikola Bračíková (FMV), Nikola Pavlíková (FFÚ), Nikola Křišťanová (FFÚ), Kamila Pavlíková (FFÚ), Šárka Dostálová (FFÚ), Tereza Francová (FMV), Barbora Layerová (FIS)

VŠE – Ž2: Ivana Kaňková (FFÚ), Anna Iarovitsyna (FMV), Eliška Hronková (FMV), Erika Žarnovská (FIS), Karolína Hynštová (NF), Natálie Mordavská (FMV), Tereza Michalcová (NF)