Volejbalisté VŠE se zúčastnili univerzitní soutěže Euromilano 2010 v Miláně

21. listopadu
2010

Studentky a studenti VŠE v Praze se zúčastnili 17. – 21. 11. 2010 sportovního mezinárodního univerzitního turnaje v evropské metropoli Milano. Jubilejní desátý ročník turnaje Euromilano přilákal účastníky univerzit z celé Evropy. Studentky a studenti soutěžili ve volejbale, basketbale, tenise, futsalu a jako závěrečná soutěž proběhlo klání týmů roztleskávaček. Bodové ohodnocení všech výsledků univerzity v jednotlivých soutěžích určilo vítěze turnaje. Celkový počet účastníků se vyšplhal na číslo blížící se 1500 studentů a jejich profesorů.

Mezi tolika sportovci se naše dva volejbalové týmy neztratily a po boji obsadili 5. – 8. místo, děvčata ze 13 a chlapci z 16 účastníků.

Děvčata vkročila do čtyřčlenné skupiny čtvrtečním hladkým vítězstvím nad outsidery z Paříže, druhý den pak pokračovala ve stabilním výkonu a trpělivou hrou si poradila i s domácím italským týmem. Na závěr skupiny se utkala o vítězství v základní části s favorizovanými Bulharkami, ve kterém 2:0 podlehla. Postoupila z druhého místa a mohla se těšit na sobotní boje.

Tým mužů nečekal na úvod turnaje v jejich čtyřčlenné skupině snadný soupeř, loňský bronzový tým z Bělehradu (fakulta přírodních věd) byl nad jejich síly, ale se ctí prohráli ve třetím setu a ve druhém měli match ball. Druhým soupeřem byli doslova chlapci z Monaka, jasná výhra 2:0 a očekávání před večerní rozhodující bitvou s Univerzitou Komenského z Bratislavy rostla. Nabitá hala, skvělá atmosféra a výborné výkony všech hráčů ukázaly na závěr dne asi nejpovedenější zápas a po těsné výhře v koncovkách náš tým mohl slavit druhé místo ve skupině a postup do soboty, stejně jako děvčata.

V sobotu už se našim týmům ale vyhrát nepodařilo. Děvčata nastoupila proti týmu z Bratislavy, který nám vrátil vyřazení mužského týmu. Děvčata bojovala, ale proti dobře organizované obraně nastřádaly až příliš chyb. Mužský tým pak nastoupil proti dalšímu Bělehradskému celku, tentokráte z fakulty tělesné výchovy a sportu. Do utkání náš tým určitě nevstupoval jako favorit, ale po prohraném, nicméně vyrovnaném prvním setu se dal ještě čekat boj. Ve druhém setu se ale bohužel nic nedařilo a i muži svůj boj o semifinále prohráli. Pro oba týmy tedy pěkné 5. – 8. místo.

Druhou participující univerzitou z ČR byli obhájci celkového vítězství Euromilano z roku 2009 z ČVUT. Ti společně s našimi studenty a zástupci dvou slovenských univerzit vytvořili výbornou partu a naše vzájemné zápasy doprovázené mohutným fanděním a vzájemnými potlesky v duchu fair play patřily mezi nejkrásnější sportovní okamžiky celého turnaje.

Mimo samotné sportovní aktivity organizátoři zajišťovali i večerní party, byla zde i možnost navštívit San Siro na zápas AC Milán – Fiorentina nebo obdivovat krásu italské módy v centru Milána.

Celá akce byla italskými pořadateli výborně organizována, vše šlapalo jak na drátkách a tak pár šedivých kaněk (turecké záchody, zranění naší smečařky a nečekaně i značné množství odcizeného sportovního vybavení mezi účastníky turnaje, naší výpravu nevyjímaje) zanechalo nepatrný stín na celé akci.

Celý turnaj byl pro všechny účastníky jednoznačně přínosem a již nyní se těšíme na příští ročník, ve kterém by se studenti VŠE mohli zapojit do více sportovních odvětví a bojovat o celkové vítězství.

Účastníci EuroMilano 2010: Fischerová Kristýna, Skoková Radka, Staňková Lucie, Váchová Kateřina, Pecková Zdenka, Šteflová Šárka, Dvořáková Kateřina, Lorencová Zuzana, Pešek Miroslav Vaněk Petr, Novotný Ondra, Beneš Jaroslav, Černý Dan, Chroboček Jakub

Bc. Kristýna Fischerová, Bc. Miroslav Pešek

Volejbalisté VŠE se zúčastnili univerzitní soutěže Euromilano 2010 v Miláně