Volejbalistky školy v Pražské vysokoškolské volejbalové lize – tým VŠE ženy B

16. prosince
2013

Po krátké letní odmlce započala i tento rok 2013/2014 Pražská vysokoškolská volejbalová liga žen. Dívky tvořící tým VŠE B, které vede jako každý rok PaedDr. Jaroslav Boštička, se pro letošek sešly v téměř stejné sestavě jako pro rok loňský jen s pár obměnami, takže věděly, co jedna od druhé může ve hře čekat a boj o titul mezi vysokými školami ve volejbale tak mohl započít.

První utkání, které čekalo dívky z VŠE B, bylo derby s děvčaty z týmu VŠE A. Obě družstva nastupovala se zápalem zápas vyhrát. Průběh všech setů byl téměř vyrovnaný a bojovalo se o každý bod. Konečný stav tak byl na sety nerozhodně 2:2 jako po celou dobu utkání.

Dalším soupeřem byly dívky z VŠCHT, které už od začátku napínaly, jak celý zápas bude vypadat, jelikož už natáhnout sako bylo dosti časově náročné. Dočkaly jsme se i hry a po prvním setu, který vyhrály dívky z VŠE B se stavem 25:4, se trochu objasnilo, proč se soupeřkám do hry moc nechtělo.  Na průběhu utkání se nic nezměnilo, i když VŠE B vystřídala všechny hráčky a různě kombinovala posty, výsledek zápasu byl 4:0 pro VŠE B. (Dokonce vzniklo i výtvarné dílo, zřejmě z dlouhé chvíle.)

Třetím soupeřem v letošní sezóně byly děvčata z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. VŠE B nastoupila v dobré náladě se opět poprat o výsledek a odnést si vítězství. První set téměř s přehledem také vyhrály, ale tím zápas neskončil. Další set se neobešel bez rozepří mezi hráčkami VŠE B a trenérem soupeřek, který představoval i rozhodčího. „To je jasný, že chcete, aby to byl aut!“ bylo nezapomenutelné a otázkou zda k smíchu, či k naštvání, protože si někdo spletl čáry, na které se hrálo. Tým z Ekonomky se snažil oklepat z výroků rozhodčího, ale dva následující sety se nedokázaly vzpamatovat a soupeřkám podlehly. Že to ale ještě nechtějí vzdát, daly znát v posledním setu, který opět vyhrály a tak za nerozhodného stavu setů 2:2 odjížděly domů i s poctivě získaným zápisem skóre (které vlastně nebylo vůbec důležité, ale nechat do něj jen nahlídnout byl jaksi problém).

Předposlední tým, který na děvčata z VŠE B čekal, byly soupeřky ze Stavební fakulty ČVUT. První utkání na domácí půdě ve známý čas a tudíž i výhoda známého prostředí, ale dívkám příliš nepomohla. Sešly se ve velice hojném počtu a prostřídat a nakombinovat sestavu, která by sedla a děvčatům se hrálo dobře né a né nalézt. Výsledný stav zápasu, ale nakonec nebyl tak tragický jako průběh všech setů, kdy se dívky evidentně trápily a utkání završily stavem 2:2.

Poslední soupeř v zimní části ligy byla Lékařská fakulta. Tohoto týmu se děvčata bála, jelikož si ještě živě pamatovaly prohru v minulém ročníku, kde je Lékařská doslova vyklepla. Odevzdaně s pocitem prohry, ale do utkání nenastupovaly a rozhodně jim nechtěly nic ulehčit. Praly se o každý balón a hra byla po celou dobu dosti vyrovnaná. VŠE B byla více technická, ale lékařky je doslova přepinkaly a přeplácaly. Už se schylovalo k tomu, že jim nakonec podlehnou 4:0, ale v posledním setu napnuly všechny síly a jeden set urvaly pro sebe. Konečný stav byl tak 1:3.

Zhodnocení zimní části soutěže je tak kladné a má pěknou předzvěst pro letní část soutěže, kdy se děvčata mohou pohybovat na stupních vítězů. Držme jim tedy palce, ať se jim daří ještě více a lépe než teď a odnesou si třeba i konečné zlato!