Volejbalová kvalifikace na ČAH 2022 se studentkám školy vydařila.

16. května
2022

Dne 16.5. jsme se sešli na Julisce abychom se utkaly s pražskými vysokými školami (ČZU, ČVUT, VŠCHT, UK). Sraz v 9:00 byl pro někoho sice nepříjemný, ale nakonec jsme se v plné síle sešly (některé později kvůli zkouškám, ale přece jen) a v 10:00 nás čekal první zápas proti ČZU. Zápasy se měly hrát na dva vyhrané sety, takže nám bylo jasné, že musíme hrát od začátku. Během zápasu jsme se ještě rozehřívaly, ale zvládly jsme udržet vedení. Čekala nás příjemná výhra 2:0.

Měly jsme pár minut na oddech, než nás čekal druhý zápas, a to proti holkám z ČVUTu. Věděly jsme, že nám holky nedají nic zadarmo a že nás nečeká lehký zápas. To se podepsalo na prvním setu, který jsme prohrály. Naštěstí jsme se zvládly zvednout a otočily jsme vývoj zápasu, který jsme nakonec s trochou štěstí vyhrály 2:1.

Po dlouhém zápasu jsme hned nastoupily proti VŠCHT. Prostřídaly jsme sestavu a v naději snadné výhry nastoupily do vedlejší haly. Zápas jsme celou dobu vedly, i když ne tak jednoznačně jak jsme doufaly. Nakonec zápas končí další výhrou pro nás 2:0.

Jako poslední nás čekal podle nás nejtěžší soupeř a to s UK. Do zápasu jsme nastoupily s tím, že vydáme všechny zbývající síly a dáme do něj maximum, a to se nám vyplatilo. Holky jsme nenechaly moc rozkoukat a první set jsme jasně vyhrály. K vidění byly napínavé dlouhé výměny a moc hezký volejbal, takže litujeme všechny, kteří se rozhodli o brzký odchod. Druhý set vypadal podobně, avšak průběh byl více napínavý, holky zabraly a snažily se nás dotáhnout. Naštěstí jsme nepovolily a nad UK zvítězily 2:0.

Po vydařeném výkonu jsme se sešli v hospodě na jídlo a pivo, na které jsme se všechny těšily.

Naše čtyři vítězství neznamenají nic jiného než celkové první místo a postup na České akademické hry v Českých Budějovicích (18.6.). Doufáme, že nám budete držet palce a my za to předvedeme co nejlepší výkon.

Sestava: Bračíková, Trunečková, Kaňková, Pavlíková K., Šotolová, Pavlíková M., Miková, Smolová, Perušičová, Rossí

Střižbu o článek prohrála Viktorie Rossí (FPH)

Kvalifikace se zúčastnili i studenti školy, kterým i přes velkou snahu se tolik nedařilo a skončili na třetím místě

Završením volejbalové sezóny akademického roku byla účast na kvalifikačním turnaji pro České akademické hry 2022

Po 24. hodinovém tréninku na Volejbalovém maratónu, mezinárodní reprezentaci v Antverpách a po nervy beroucím vyvrcholení Volejbalové ligy VŠE čekal mužskou volejbalovou reprezentaci VŠE ještě poslední krok sezóny, a to letošní pražská kvalifikace na akademické hry. V pondělí 9.5. jsme se tedy po deváté ranní sešli skoro v plné palbě na palubovce Julisky, odhodlaní ukázat ostatním univerzitám, že VŠE je v Praze přece jenom nejlepší. Na zahřátí jsme sundali pláště borcům z VŠCHT, tím ale naše výherní vlna skončila. Karlovka na nás nastoupila s týmem plného kluků, které občas můžeme vídat v televizi, když se hraje extraliga a bohužel na ně naše taktika nestačila. Už nás čekal pouze poslední zápas s ČVUT, kde jsme museli lehce improvizovat se sestavou, jelikož nás také tlačí studijní povinnosti a klíčoví hráči museli odejít. Tyto změny nám rozházeli strategii a opět jsme pokusili hořkou porážku. No a tým ČZU radši ani nepřišel ze studijních důvodů (podle konspiračních teorií vykonávaných na poli). Obsadili jsme tak krásné třetí místo, kdy nám cíl postupu do republikového turnaje nevyšel, ale mohli jsme alespoň jít podporovat náš tým děvčat.