Volejbalová reprezentace školy na Euromasters 2013

10. listopadu
2013

Po roční pauze Vysoká škola ekonomická v Praze opět vypravila své zástupce na mezinárodní turnaj Euromasters. Akce, konající se v německém městě Koblenz, byla již 16. ročníkem největšího turnaje ekonomických univerzit z celé Evropy soutěžících v 6 sportech. VŠE vyslala sportovce pouze z volejbalového oddílu, avšak i takto málo početná výprava v konkurenci dalších 21 evropských vysokých škol byla velmi úspěšná.

Ještě v nočních hodinách dne 8. 11. 2013 zasedly posádky do aut a po dlouhé 7 hodinové jízdě se všichni účastníci dostali na místo konání. Ačkoli členové týmu se již několika univerzitních mezinárodních turnajů zúčastnili, hned od prvních minut kvitovali zdejší jedinečnou atmosférou. Perfektně zvládnutá organizace, dokonalé zázemí, ale především velmi sympatická fanouškovská oddanost všech účastnících se univerzit dodávala turnaji nezapomenutelného týmového ducha.

V den příjezdu naše smíšené družstvo mělo na programu především odehrát základní skupinu volejbalového turnaje. První v pořadí jsme se postavili proti soupeři ze Solvay business school z Bruselu, utkání pro VŠE skončilo ve výsledku 15:13. Následovali dva lehčí zápasy proti univerzitě z Maastrichtu a proti Bartelsmann, jejichž poměr bodů byl pro pražský tým o dost příznivější, a to 15:4. V závěru dne jsme bohužel utrpěli porážku s HSBA Hamburg v poměru 13:15, ale i tak postupové šance byly stále reálné. Nakonec druhé místo ve skupině znamenalo, že sobotní den byl ve znamení boje o ta nejlepší umístění v celém turnaji. Tento den jsme již nenechali nic náhodě a po výhrách nad univerzitou Mannheim a opětovně nad Solvay z Bruselu, jsme hladce postupovali až do finálového zápasu. Za značné ohlušující (místy až zfanatizované) fanouškovské podpory ostatních univerzit byl boj proti domácímu celku WHU (Otto Beisheim School of Management  Vallendar) velmi vyrovnaný. V závěru se jako lepší ukázal náš tým a s obrovskou radostí jsme záhy přebírali pro VŠE zlatý pohár!

Vítězství však není všechno, z Koblenz si vezeme především spoustu zážitků a nezapomenutelných chvil. Celá akce měla výbornou organizaci s velmi propracovaným doprovodným programem, při kterém došlo k dokonalému spojení sportu a zábavy. Zlatá medaile byla jen pomyslnou třešničkou na dortu, díky které se ještě více těšíme na další ročník, na obhajobu titulu! Náš velký dík patří panu PaedDr. Boštičkovi z CTVS za umožnění reprezentovat a být součástí Euromasters 2013.

Za všechny účastníky

Bc. Petra Pištěková, FFÚ