Volejbalová reprezentace VŠE přivezla z Říma dvě medaile!

29. listopadu
2012

Již malou tradicí se stal výjezd volejbalistů a volejbalistek Vysoké školy ekonomické do Itálie na mezinárodní turnaj. V posledních dvou letech se turnaj konal v severoitalském Miláně, letos se organizátoři rozhodli turnaj přejmenovat, rozšířit a především přemístit, a to do hlavního města Itálie – památkami proslaveného Říma.

Pro mezinárodní sportovní událost EUROROMA 2012 Vysoká škola ekonomická sestavila celkem tři reprezentační volejbalové týmy  – dva dívčí a jeden mužský. Výprava čítající přes dvacet osob se po částech letecky vydala do italské metropole s odhodláním a především velkým očekáváním, co římský turnaj přinese.

Hned po příletu však bylo znát, že se problémům účastnické týmy nevyhnou. Na omluvu pořadatelům je třeba zmínit, že Řím postihly těsně před konáním turnaje záplavy a rozvodněná Tibera zatopila mimo jiné i tělocvičnu, ve které měla výprava VŠE nocovat. Po strastiplné cestě na druhý okraj města mohli nakonec v pozdních večerních všichni hráči ulehnout ke spánku v malé školní tělocvičně a druhý den brzy ráno již čekal pořadatelský autobus, který mohl týmy odvést na místo prvních utkání. V malém sportovním areálu však došlo hned ráno k dalším organizačním problémům, když bylo dívčímu týmu VŠE I. oznámeno, že jejich rozpis byl na poslední chvíli změněn a mají hrát v hale na druhé straně města, což by vzhledem k plánovanému začátku utkání znamenalo skreč v neprospěch našich děvčat. Většina z ostatní týmů o změnách ale také nebyla informována, podařilo se tedy vyjednat změnu v časovém plánu zápasů, a děvčata z týmu VŠE I. se mohla přemístit a připravit na své zápasy. V tom čase už ale začaly svádět své boje dívky z týmu VŠE II. a také mužská reprezentace.

I přes organizační trable byl první herní den pro celou výpravu pozitivní – všem třem týmům z VŠE se podařilo z nelehkých skupin postoupit do čtvrtfinále a při pohledu na rozpis se záhy ukázalo, že minimálně jeden tým bude určitě hrát o medaile, jelikož los svedl oba dva dívčí týmy do jednoho čtvrtfinálového utkání.

Muže ve čtvrtfinále čekal tým složený z organizátorů předchozích ročníků – Euromilano a byl to vůbec první zápas druhého dne, který po úvodní nervozitě kluci zvládli a zajistili si tak postup do bojů o medaile, což už samo o sobě znamenalo historický úspěch. V semifinále pak hochy čekal silný soupeř z Rakouska (Univesity of Innsbruck), což potvrdil první prohraný set. Ve druhém setu však začala dominovat kvalitní obrana nad sítí a především skvělý výkon smečaře Chrobočka, což znamenalo obrat v utkání, který byl dokonán v rozhodující zkrácené hře. „Je to táááám“ znělo halou v obrovské euforii. Velmi náročný semifinálový zápas však hráče obrovsky vyčerpal, a tak ve finále po prohraném prvním setu proti reprezentantům rumunské univerzity (Universitatea Politehnica din Bucuresti) již k obratu nedošlo. Nutno podotknout, že hráči rumunského celku byli na velmi vysoké úrovni, která byla korunována i jednoznačnou výškovou převahou. „Stříbro? O tom se nám ani nezdálo…“ shodovali se hráči po finále.

Současně s mužskými utkáními probíhaly ve vedlejší hale boje dívčích týmů. Čtvrtfinále v přímém souboji obou týmu z VŠE uspěl tým I. V semifinále pak naše děvčata zažila opačný průběh než muži – začala dobře – vítězstvím v prvním setu, pak se ale favoritky celého turnaje z Univerzity Komenského v Bratislavě začaly prosazovat a na naše dívky nakonec recept našly. V boji o bronz čekal naše děvčata další nelehký soupeř, taktéž tým ze Slovenska z konkurenční univerzity – Ekonomická univerzita v Bratislavě. Po velmi vyrovnaném boji však vítězné gesto předvedly dívky z VŠE a přidali k mužské stříbrné medaili neméně cennou, skvělou bronzovou.

Vzhledem k velké konkurenci byly medaile spíš v říši snů, ale i přes náročné a nepříjemné dopady organizačních problémů na výpravu z VŠE, se hráči dokázali ve svých utkáních semknout a žádný z týmů nepropadl – druhé, třetí a páté místo mluví za VŠE 🙂 Na závěr je určitě na místě poděkovat p. Boštičkovi potažmo Centru tělesné výchovy a sportu Vysoké školy ekonomické v Praze za nemalou podporu celé výpravě.

Vysokou školu ekonomickou v Praze reprezentovali následující hráči:

Tým mužů: Tomáš Cejnar (FPH), Daniel Černý (FPH), Ondřej Novotný (FPH), Jiří Hricko (FPH), Petr Vaněk (FIS), Josef Vencovský (FIS), Petr Jassa (NF), Jakub Chroboček (FMV)

Tým děvčat I: Radka Skoková (FFÚ), Iveta Přívratská (FFÚ), Petra Pišťěková (FFÚ), Pavla Valková (FMV), Silvia Poszmiková (FMV), Markéta Hrubá (FMV), Lucie Pecháčková (FMV)

Tým děvčat II: Michaela Kysilková (FFÚ), Andrea Bulušková (FFÚ), Daniela Kubizsová (FMV), Zuzana Tomčová (FMV), Petra Křivová (FMV), Martina Pohanková (FMV), Eliška Vomočilová (FPH), Andrea Petrovičová (FIS)

Daniel Černý, FPH

Volejbalová reprezentace VŠE přivezla z Říma dvě medaile!