Volejbalová reprezentace VŠE v Miláně podruhé!

2. prosince
2011

Studenti a studentky Vysoké školy ekonomické se i letos účastnili mezinárodní univerzitní sportovní události v italském Miláně – Euromilano 2011. Poučeni z předešlého ročníku, kdy si naše škola odbyla svou premiéru, jsme letos na prodloužený víkend do Itálie vyrazili již o mnoho zkušenější a připravenější. Tentokrát jsme byli vybaveni i novými školními dresy a mikinami, díky nimž byla reprezentace VŠE na té nejvyšší úrovni.

Stejně jako minulý rok naší školu reprezentovaly týmy volejbalistů a volejbalistek a oproti minulému ročníku se naše výprava rozrostla ještě o jedno dívčí družstvo. V dalších sportech (basketbalu, tenisu, fotbalu či futsalu), jejichž výsledky se započítávají do celkového hodnocení univerzit, jsme zastoupení neměli a naším vysněným cílem tak byly pouze poháry pro vítěze volejbalové soutěže.

Avšak ani letos se žádnému družstvu naší školy nepodařilo překonat brány čtvrtfinále, které naše aktivní volejbalové působení v Miláně i letos ukončilo. O to více jsme potom podporovali dalšího českého zástupce, České vysoké učení technické, jehož volejbalisté svou soutěž ovládli a volejbalistky skončily na krásném druhém místě za obhajujícími Ruskami. Pohár pro vítěznou univerzitu celého letošního Euromilana po započítání výsledků ze všech sportů opět putoval na Slovensko. Celkové prvenství totiž obhájila Univerzita Jana Amose Komenského v Bratislavě, která vyslala přes 120 studentů Fakulty tělesné výchovy a sportu.

Poslední milánský večer jsme se rozdělili na dvě skupiny: jedna zůstala v hale a sledovala slavnostní vyhlašování a soutěž roztleskávaček, druhá vyrazila na fotbalový zápas Inter Milan – Cagliari na slavný stadion San Siro. Na sport jsme tak nezanevřeli ani ve volném čase.

A příští rok? Podle zákulisních informací se celá akce možná přesune do Říma, takže třeba příští rok už budeme psát o zážitcích z Euroroma…

Naší univerzitu v Miláně jmenovitě reprezentovali:

Za tým mužů: Miroslav Pešek (FMV), Daniel Černý (FPH), Ondřej Novotný (FPH), Petr Vaněk (FIS), Tomáš Cejnar (FPH), Petr Jassa (NF), Jakub Chroboček (FMV), Josef Vencovský (FIS) a Jiří Hricko (FPH).

Za tým žen VŠE 1: Radka Skoková (FFÚ), Petra Pištěková (FFÚ), Iveta Přívratná (FFÚ), Markéta Hrubá (FMV), Lucie Pecháčková (FMV), Tereza Punčochová (NF), Petra Jagošová (FMV) a Kristýna Fischerová (FPH).

Za tým žen VŠE 2: Michaela Kysilková (FFÚ), Zuzana Lorencová (FMV), Šárka Šteflová (FMV), Andrea Bulušková (FFÚ), Petra Křivová (FMV), Zuzana Tomčová (FMV), Martina Pohanková (FMV), Zdeňka Laštovičková (FMV), Eliška Vomočilová (FPH) a Veronika Šírková (NF).

Bc. Kristýna Fischerová – FPH

Volejbalová reprezentace VŠE v Miláně podruhé!