Volejbalové ukončení ZS 2017/2018 turnajem KPMG Fit Cup

3. prosince
2017

Možností pro studentské volejbalové kolektivy byla v konci semestru účast na turnaji KPMG Fit Cup. V sobotu 25.11.2017 byl pořádán ve sportovní hale VŠE na Třebešíně turnaj smíšených týmů v kategorii nižší i vyšší výkonnosti a tím završena sezona volejbalových aktivit zimního semestru.

I vzhledem k termínu konání turnaje v období plnění studijních povinností závěru semestru, využilo zúčastnit se turnaje patnáct studentských kolektivů nižší výkonnosti a sedm kolektivů vyšší výkonnosti. Účastníkem turnaje je již tradičně ve vyšší výkonnosti i tým sponzora turnaje. Na turnaji byla evidentní příjemná atmosféra vytvářena všemi týmy se snahou dosáhnout co nejlepšího sportovního výsledku ale i užít si jak sportovní, tak i společenský dosah akce.

Turnaj je pořádán za podpory společnosti KPMG Česká republika, která zajišťuje občerstvení v průběhu turnaje. Studentům byla věnována trička s logem KPMG Fit cup. Při vyhlašování výsledků zástupce společnosti slečna Tereza Macháčková předala studentům prvních třech týmů v obou kategoriích věcné ceny. Tímto společnosti KPMG Česká republika děkujeme za podporu volejbalových aktivit studentů školy.

Studentům děkujeme za účast a přejeme úspěšné zvládnutí studijních povinností zkouškového období.

J. Boštička, CTVS VŠE

Výsledky turnaje

O turnaji z pohledu vítězů kategorie nižší výkonnosti:

Za tým „Třicet čtyři padesát“ Monika Charousková (FMV)

V sobotu, 25. 11. 2017, se již tradičně konal volejbalový turnaj KPMG Fit Cup. Formálnosti na úrovni předchozí věty je pro popis této akce škoda – atmosféra byla parádně přátelská a uvolněná. I když se týmy samozřejmě snažily o co nejlepší výsledky, v popředí zůstala fair play a radost ze hry.

Pohoda prostupovala celým dnem. Možná právě proto byla účast v nižší výkonnosti opět rekordní. Své síly změřilo 15 týmů. Hrálo se ve třech skupinách na dva sety do 15 a následně první tři týmy ze skupiny postoupily do zápasů o konečné umístění.

Náš tým měl to štěstí, že se po souboji ve skupině s týmem Legendy z Ugandy o velmi těsný rozdíl prosmečoval až do klání o první příčku. Nutno říci, že naši legendární soupeři ve skupině hráli skvěle a zápasy jsme si neskutečně užili.

V boji o první místo se nakonec setkaly tři týmy. I když byla úroveň velmi vyrovnaná, nakonec jsme vyhráli my, tým Třicet čtyři padesát. Radost ze hry ale byla na prvním místě snad pro všechny. To je, dle mého názoru, vítězstvím této akce.

Závěrem bychom chtěli poděkovat za chutné bagety a sponzoring společnosti KPMG, za opět perfektní organizaci panu PaedDr. Jaroslavu Boštičkovi a za skvělý den všem bezvadným kamarádům a soupeřům. Doufáme, že i napřesrok to vyjde a opět se se společně setkáme v třebešínské hale!

O turnaji z pohledu vítězů kategorie vyšší výkonnosti:

Za tým „Malý s velkýma“ Ivana Kaňková (FFÚ)

25. listopadu se ve sportovní hale na Třebešíně konal volejbalový turnaj smíšených družstvech KPMG Fit Cup. Do nižší výkonnosti bylo přihlášeno 15 týmu, což také oddálilo začátek vyšší výkonnosti, kam bylo přihlášeno jen 8 týmu, tak bylo třeba nahradit kvantitu kvalitou.

Družstva byla rozdělena do dvou vyrovnaných skupin po čtyřech týmech, ve kterém se utkala systémem každý s každým. A první dva týmy z obou skupin si zahrály o postup do finále, kde Malý s velkýma porazili tým Lana Drahrepus. A výběr KPMG porazil Legendárně sjeté opičky, takže opravdu bylo na co koukat.

Zápas o 3. místo přinesl opět kvalitní volejbal z obou stran, ale tým Lana Drahrepus ukázal, že má navrch a vybojoval si v turnaji krásné třetí místo.

Ve finále se tedy zaslouženě potkal tým KPMG a Malý s velkýma. Po napínavém boji tak Malý s velkýma poráží tým KPMG a vyhrávají celý turnaj bez ztráty setu.

Děkujeme KPMG za podporu turnaje. Doufáme, že další ročník přinese stejně kvalitní volejbal a větší množství týmu.