Volejbalový reprezentační tým děvčat VŠE na ČAH 2022

18. června
2022

Po úspěšném absolvování pražské kvalifikace nás 17. – 18. června čekal finálový turnaj Českých akademických her v Českých Budějovicích. Sešlo se zde šest týmů z celé republiky, které byly rozděleny do dvou tříčlenných skupin. VŠE ve skupině doplnila Technická univerzita v Liberci a Univerzita Palackého v Olomouci. Vzhledem k systému turnaje, tedy první ze skupiny postupuje do finálového utkání a druhý do boje o třetí místo, bylo jasné, že do obou zápasů budeme muset nastoupit s plným nasazením a bojovat o každý bod. První set s libereckou univerzitou pro nás však ve sluníčkem vyhřáté hale byl ledovou sprchou. Na začátku setu jsme neměly přesný příjem a dělaly jsme spoustu vlastních chyb. Tato počáteční ztráta se nám v průběhu setu nepodařila dohnat a Liberec první set jasně ovládl. Do druhého setu jsme se však srovnaly, přihrávka se nám zlepšila, tlačily jsme na soupeřky podáním a do druhé půlky setu jsme šly s poměrně příjemným vedením. Nakonec se set přehoupl do velmi vyrovnané koncovky, ve které nás nakonec liberecké soupeřky přehrály nejmenším možným rozdílem dvou bodů. Věděly jsme, že v dalším zápase budeme muset zabrat. Vzhledem k výsledku zápasu mezi TUL a UPOL bylo jasné, že pokud chceme pomýšlet na zápas o třetí místo, musíme vyhrát proti olomoucké univerzitě 2:0. S tímto jsme také do zápasu nastoupily a bojovaly o každý míč. Vyrovnaná koncovka prvního setu však zase přinesla více radosti soupeři a náš druhý těsně prohnaný set znamenal i konec nadějí na medailové boje. Nakonec si tedy z Českých Budějovic odvážíme páté místo.  Naše soupeřky ze skupiny nakonec obsadily druhé (TUL) a třetí (UPOL) místo. Titul si odvezla Masarykova univerzita.

Sestava: Eliška Trunečková (U), Ivka Kaňková (S), Kamča Pavlíková (B), Nikča Bračíková (B), Terka Perušičová (N), Majda Pavlíková (S), Klára Šotolová (B), Nikča Faistaverová (S), Viky Rossí (S), Naty Smolová (L)