Volejbalový turnaj zimní KPMG FIT CUP 2012

1. prosince
2012

Už od rána v tělocvičně na Třebešíně bylo pořádně živo, když už od 8 ráno se na hřištích začal odehrávat tradiční turnaj KPMG, který se mezi studenty těší velké oblibě a tomu nasvědčuje i každoroční plná účast.

Od odpoledních hodin přichází na řadu vyšší volejbalová šarže a proto od 12h se do tělocvičny začínají scházet známé volejbalové tváře, které potkáte většinou jen párkrát do roka vždy na akci, pořádané volejbalovou sekcí VŠE. Po pozdravení všech starých známých, rozebrání grantu v podobě baget a lehkého občerstvení se nastupuje k zápasům, kde už začíná nelítostný boj mezi skupinkami volejbalistů, rozdělené většinou po 6 lidech o co nejlepší umístění a vítěznou fotografii s pohárem tohoto tradičního klání. Turnaj měl jednoduchý systém, kdo všechno vyhraje, vyhrál! Po odehrání skupin bylo jasné, že pohár si přebere jeden ze tří týmů, mezi které patřil i následný vítěz a to tým Gumkáči. Finálová skupina předvedla pěkný sport i přes značnou únavu všech zúčastněných, která byla jen důkazem toho, že tady se vítězství nedává zadarmo.

Z pohledu vítěze se turnaji samozřejmě nedá nic vytknout a všichni byli určitě rádi za jakékoliv umístění, kterého při této konkurenci dosáhli. Bohužel se turnaj neobešel bez zranění, ale snad to nebude nic vážného s tím, že se všichni určitě těšíme na další sportovně společenskou akci, kde se objevíme zase plní sil a odhodlání poprat se o další dobrý výsledek.

Petr Jassa, NF, tým Gumkáči

Turnaj očima vítězného týmu v kategorii nižší výkonnosti:

Nastal první prosincový den a venku začal padat sníh. Do Sportovní haly Na Třebešíně se začali sjíždět nedočkaví sportovci s touhou vyhrát sobotní dopolední turnaj smíšených volejbalových družstev nižší kategorie – KPMG Fit Cup 2012.

Konkurence byla veliká. Přihlásilo se 12 družstev, která byla na začátku turnaje rozdělena do tří skupin. Každý tým se utkal tváří v tvář dalším třem týmům a bojovaly tak o postup ze základní skupiny. Souboje byly velmi napínavé, hráči statečně bojovali o každý míč. Na základě jejich výsledků se postupovalo dále. Nejlepší týmy z každé skupiny se utkaly o konečné první až třetí místo na turnaji. Týmy na druhém místě o čtvrté až šesté místo a týmy, které skončily na třetím místě o konečné sedmé až deváté místo.

Do finálové skupiny postoupila družstva: Patrikův harém, Taneční škola a Trhlíci. Sledování těchto zápasů bralo divákům dech. Každý bod byl prolit potem. O vítězství týmu rozhodoval až samotný tie-break. Úroveň týmů byla tak vyrovnaná, že o absolutního vítěze celého turnaje nižší kategorie musel rozhodnout počet bodů. Pouhé dva body dělily příčku prvního a druhého místa. A tak se ze „zlata“ mohla radovat Taneční škola, Patrikův harém obsadil krásné druhé místo a třetími se stali Trhlíci.

Na místě je poděkování společnosti KMPG bez které by síly týmů byly jistě oslabeny. Štědrým pohoštěním formou pití, bagety, ovoce a tyčinky pro každého jistě pomohla všem zúčastněným doplnit síly v jejich cestě za vítězstvím. Ačkoliv bylo na poli mnoho poražených, nikdo neodcházel zklamaný. Vyhlídka na další turnaj v letním semestru přinášela úsměv na tváři.

Kristýna Marková – FFÚ, ve spolupráci s týmem Taneční škola

Volejbalový turnaj zimní KPMG FIT CUP 2012