Volejbalový turnaj zimní KPMG Fit Cup 2013

30. listopadu
2013

Byla poslední listopadová sobota a ve sportovní hale Na Třebešíně se schylovalo k již tradičnímu volejbalovému turnaji KPMG Fit Cup. Od osmé hodiny ranní započaly svůj turnaj týmy nižší výkonnostní kategorie a zápasy z této kategorie napověděly, že se bude po celý den hrát velmi kvalitní volejbal.

Už během nervy drásajícího finálového utkání nižší kategorie se do haly začali dostavovat hráči, kteří se přihlásili do kategorie vyšší. Jako jeden z takových příchozích můžu potvrdit, že díky probíhajícímu zápasu panovala v hale patřičná sportovní atmosféra.

Ve dvě hodiny byly všechny týmy vyšší výkonnostní kategorie rozděleny do tří skupin a začal lítý boj o co nejlepší umístění. Zápasy ve skupinách probíhaly hladce a bez zbytečných prodlev. Po odehrání všech zápasů ve skupinách se týmy podle umístění rozřadily do skupin, ve kterých již bojovaly o konečné umístění. Skupina, ve které se bojovalo o nejlepší tři umístění, byla jedna z nejvyrovnanějších a k vidění byl volejbal na špičkové úrovni. Tento fakt dokládá nejenom rozhodnutí každého zápasu až ve zkrácené hře, ale i to, že k rozuzlení hádanky o vítězi celého turnaje došlo až ve večerních hodinách. Tím se nakonec stal tým Nulová šance.

Co dodat? Určitě poděkování organizátorům turnaje – panu PaedDr. Boštičkovi a společnosti KPMG za sponzorování turnaje. Dojem z turnaje měl každý určitě velice dobrý. Nedošlo k žádným vážnějším zraněním, bylo na co se dívat a všichni účastníci turnaje měli příležitost opět se potkat se svými starými i novými přáteli.

Pevně věřím, že i při dalším setkání pod volejbalovou sítí při příležitosti KPMG Fit Cup dorazí nejenom staří známí, ale i nové tváře a bude panovat stejně skvělá atmosféra, jež vévodila ve sportovní hale Na Třebešíně 30. listopadu.

Jakub Maixner, FMV, tým Nulová šance

Turnaj očima vítězného týmu v kategorii nižší výkonnosti:

V sobotu 30. listopadu 2013 ve sportovní hale Na Třebešíně u příležitosti 60. výročí založení Vysoké školy ekonomické v Praze se uskutečnil Turnaj smíšených družstev ve volejbale KPMG Fit Cup 2013.

My družstvo Tygři a jejich Radar, jsme se již tradičně přihlásili do nižší úrovně. V nižší úrovni bylo celkem dvanáct týmů rozdělených do třech skupin po čtyřech. Začátek turnaje byl naplánován na 8 hodinu ráno, což je pro většinu týmů velký problém. Sehnat někde v sobotu ráno všech šest lidí, aby se mohlo hrát, patří někdy k těm největším výhrám dne. I nám se tento problém letos nevyhnul a v 8h 10min jsme začínali lehce panikařit, protože jeden člen týmu byl stále nezvěstný a neodpovídal na telefony. Naštěstí jsme se mu za chvilku dovolali a zjistili, že je v hale a jen doháněl to, co ráno nestihl doma.

Turnaj jsme zahájili hned s naším nejtěžším soupeřem Rychlé nohy. Zápas dopadl nerozhodně 1:1, ale my jsme byli celkem spokojeni, protože jsme zjistili, že naše výkony nejsou vůbec špatné a že jsme se snad i od minulého turnaje zlepšili. V naší spokojenosti a dobrém pocitu ze hry nás vytrhl pan Boštička, který nám definitivně zrušil naší tradici v přihlašování se do nižší úrovně. Hold od příštího roku budeme muset zavést tradici novou. Nicméně náš poslední rok v nižší úrovni byl nadmíru úspěšný, po prvním místě ve skupině a následném posilnění bagetami jsme se probojovali až k celkovému prvnímu místu.

Myslím, že turnaj proběhl velmi dobře jak pro nás, tak i pro ostatní týmy, nikdo nebyl nijak vážně zraněn, na všechny zbyla bageta a my jsme si užili pěkné sobotní dopoledne.

Veronika Valková, FFÚ, tým Tygři a jejich Radar

Výsledky turnaje