Volejbalový turnaj zimní KPMG Fit Cup 2014

29. listopadu
2014

Dne 29. 11. se nám dostalo té cti zúčastnit se prestižního volejbalového KPMG Fit Cupu 2014 na Třebešíně. Kolem čtrnácté hodiny se začali v oné hale scházet účastníci vyšší kategorie, kteří se mohli duševně připravovat na své výkony hledíce na třaskavé vyvrcholení turnaje nižší kategorie.

Navzdory stupňujícímu se náboji finálového utkání se mnoho očí obracelo na dveře místnosti s legendárními bagetami od tradičního sponzora turnaje, společnosti KPMG. Poté, co všechny týmy doplnily zásoby občerstvení, nebránilo nic zahájení volejbalové smršti. Turnaje se zúčastnilo 11 týmů, které byly rozděleny do tří skupin, z nichž umístění na třetím místě bojovali o celkové 7. až 9. místo, umístění na druhém místě, bojovali o celkové 4. až. 6 místo a první ze skupin šli do finálových bojů, kde se utkali každý s každým.

Z úvodního šoku kvůli nedostatku roastbeefových baget se náš tým Aperolníků (s rolníky nemáme opravdu nic společného) rychle oklepal a tříčlennou skupinou prošel bez ztráty setu. Do finálových bojů dále postoupil tým zkušených borců z KPMG a ambiciózní favorit turnaje CHLEBA! V třízápasové finálové skupině byla k vidění celá řada zákeřných servisů, nekompromisních smečí a neprůstřelných bloků. V prvním finálovém utkání si tým Aperolníků poradil s Chlebem navzdory jeho výškové převaze a nezaváhal ani v následném zápase s bojovným manšaftem KMPG.

Turnaj se obešel bez zranění, a všichni si tak mohli po zásluze užít závěrečný ceremoniál. Tradiční proslov pana profesora Boštičky vykouzlil na několika tvářích nostalgické úsměvy, neboť si tyto tváře uvědomily, že éra KPMG turnajů je pro ně u konce. Chtěli bychom všem zúčastněným hráčům poděkovat za předvedené výkony, panu Boštičkovi za bezchybnou organizaci a společnosti KPMG za catering a věcné dary.

Šábovi 🙂 za tým Aperolníci

Turnaj očima vítězů nižší výkonnosti

V sobotu 29.11.2014 se ve sportovní hale na Třebešíně konal volejbalový turnaj smíšených družstev KPMG Fit cup 2014. Jako každý rok byla družstva rozdělena do 2 kategorií, na nižší a vyšší výkonnost, dle herních schopností nebo pocitů členů družstev. V nižší kategorii se angažovalo 13 týmů, které spolu nejdřív hrály zápasy v rozlosovaných skupinách a dle výsledků bojovaly o umístění v celkovém hodnocení s týmy z ostatních skupin.

Na pravém kurtu se sešla skupina 4 slušně hrajících týmů, kde se v prvním zápase střetl tým Kočkodanů a Kladivounů. Po tomto zápase nastoupili na hřiště hráči z týmu Metršede (příznačný název podle výškového průměru hráčů) s týmem z předchozího zápasu – Kladivouny. Metršede se již po tomto zápase stal favoritem na vítěze skupiny, protože bez větších prodlev vyhrál nad Kladivouny 2:0. Nejinak tomu bylo i v dalším zápase s týmem N2N, ve kterém hráči předvedli, k nelibosti hlavního článku celé organizace turnaje – pana Boštičky, který nesouhlasil se zařazením týmu Metršede do nižší výkonnosti, své volejbalové schopnosti, týmového ducha a taktické myšlení. Jediný set, který tým Metršede prohrál, byl s týmem Kočkodanů, ale to jedině kvůli vlastním chybám, podceněním soupeře a malé vítězné vůli.

Po tomto výkonu už by se hráči Metršede rádi viděli na 1.místě, ovšem chybělo jim k tomu porazit ještě 2 týmy – vítěze z jiných skupin. To už nebyla procházka růžovým sadem jako v případě skupinových soupeřů a týmy v této skupině spolu dokonce hrály i tie-breaky. Ovšem štěstí bylo nakloněno týmu Metršede, který nakonec opravdu vystoupal na nejvyšší stupeň “bedny”. Všichni členové se radovali z možnosti potěžkat si putovní pohár a z výhry – papírové tašky od sponzorů turnaje KPMG, ale úplně největší radost měli z 1,5 litrového šampaňského. Toto vítězství hráčům Metršede zajistilo povinnou účast v příštím roce výhradně ve vyšší lize, protože dle ostatních (a hlavně pana Boštičky) už do nižší ligy nepatří. Budeme se na jejich výkony těšit a uvidíme, jestli dokáží titul obhájit i proti silnějším a hlavně vyšším soupeřům.

Děkujeme všem za účast, podporu, fandění, organizaci, catering a těšíme se v dalších letech na opakovanou hojnou účast v tomto oblíbeném turnaji.

Karolina Škvařilová, FFÚ

Výsledky turnaje