XXII. ročník turnaje smíšených družstev KPMG Fit Cup – Meteor

21. června
2015

Program volejbalové výuky v akademickém roce 2014/2015 byl zakončen volejbalovými údery na turnaji smíšených týmů – KPMG Fit Cup. Turnajového klání se zúčastnili studenti v kategorii vyšší výkonnosti a nižší výkonnosti. Studenti zde měli možnost zúročit celoroční přípravu z výukových hodin.

Turnaj byl uspořádán v areálu volejbalových kurtů SK Meteor Praha, který se svými osmi kurty poskytuje odpovídající prostor pro pořádání takto rozsáhlého turnaje.
Společnost KPMG Česká republika, jako partner školy, se finančně podílela na pronájmu areálu a zajištění občerstvení v průběhu turnaje. Při vyhlašování výsledků zástupkyně společnosti slečna

Lenka Dědková předala studentům prvních třech týmů v obou kategoriích věcné ceny. Tímto společnosti KPMG Česká republika děkujeme za podporu sportovních aktivit studentů školy.

Studentům děkujeme, kdy si pro účast na turnaji našli prostor ve svých studijních povinnostech a přejeme hodně vítězných setů při dalších volejbalových aktivitách.

J. Boštička, CTVS VŠE

Výsledky – nižší výkonnost
Výsledky – vyšší výkonnost

Hodnocení turnaje z pohledu vítězů kategorie nižší výkonnosti:

V neděli 21. 6. 2015 se ve sportovním areálu SK Meteor Praha odehrál již 22. ročník tradičního volejbalového turnaje KPMG Fit Cup. Navzdory ne zrovna letnímu počasí a stále probíhajícímu zkouškovému období se i letos sešlo dostatek týmů, aby se mohl turnaj odehrát, nicméně klesající zájem ze strany studentů o tento sportovní a kulturní zážitek je dlouhodobě viditelný a proto bych rád touto cestou apeloval především na nové studenty, aby se nebáli těchto aktivit účastnit. Nebudou litovat!

Samotného turnaje se v nižší kategorii nakonec zúčastnilo 5 vyrovnaných týmů, kdy každý tým odehrál 4 zápasy. Jelikož se hrálo na dvou hřištích, nebylo moc času na odpočinek, a tak se pořád hrálo. Z vítězství se nakonec po 4 vyhraných zápasech radoval tým Pozdní sběr, složený jak ze současných studentů, tak z absolventů, v současné době zaměstnanců KPMG, který celý turnaj sponzoroval nejen oblíbenými bagetami, ale i věcnými cenami pro týmy, které se umístily takříkajíc „na bedně“. Celý turnaj probíhal v přátelské a pohodové atmosféře, která k těmto akcím pod taktovkou pana Boštičky neodmyslitelně patří.

Na závěr nezbývá než všem zúčastněním poděkovat za skvělou hru a těšíme se na dalším ročníku KPMG Fit Cup. Volejbalu zdar!

Patrik Labant – FIS – vítězný tým – „Pozdní sběr“

Hodnocení turnaje z pohledu vítězů kategorie vyšší výkonnosti:

Tradiční turnaj KPMG je každoročně vyvrcholením volejbalové sezóny na VŠE. Díky příznivému termínu na konci zkouškového období a po skončení všech možných volejbalových soutěží má tento turnaj zejména v kategorii vyšší výkonnosti vždy vynikající úroveň. Nejinak tomu bylo i letos v 22. ročníku tohoto dnes již legendárního turnaje, a tak na turnaji byly k vidění výkony několika extraligových a prvoligových hráčů a hráček. Na tento významný turnaj se letos dokonce sjeli i hráči doslova z celé Evropy, když tři z členů vítězného týmu byli čerství navrátilci ze zahraničního studijního pobytu. To jen dokumentuje, jak je tento turnaj i přes čím dál tím větší časové vytížení studentů Vysoké školy ekonomické, vlivem školních a pracovních povinností, stále velmi populární.

Do samotné vyšší výkonnosti se nakonec přihlásilo sedm kvalitních týmu, které mezi sebou svedly nelítostné boje, avšak jak již je na palubovce/antuce či písku, kde se potkávají volejbalisté VŠE zvykem, vše probíhalo v rámci fair play a hráči si jednotlivá utkání rozhodovali sami přímo ze hřiště. Nicméně o přátelskou rivalitu mezi hráči není nouze, a tak všichni hráli naplno a k vidění byla velká spousta krásných volejbalových momentů i emocí.

O celkové vítězství v turnaji si to nakonec mezi sebou rozdaly týmy složené z tradičních účastníků tohoto turnaje. Turnaj byl velmi vyrovnaný a až do posledního hvizdu respektive úderu nebylo jasné, kdo se stane celkovým vítězem. První tři týmy v pořadí se porazily navzájem a díky rovnosti setů, o kterou se v posledním utkání celého turnaje postaral tým „Poslední štace“, se opět po roce na tomto turnaji musely počítat body z jednotlivých utkání. Vítězným týmem se tak nakonec díky nejlepšímu skóre, stal tým CHLEBA!, který tak navázal na své tři roky staré vítězství ze stejného areálu.

Děkuji všem organizátorům, sponzorům a účastníkům, že pomohli znovu uspořádat tento skvělý turnaj a pomáhají nám tak na Vysoké škole ekonomické utvářet kolem volejbalu něco úžasného, co nemá na žádné jiné vysoké škole v České republice a pravděpodobně ani v zahraničí obdoby. Nezbývá než doufat, že se na VŠE najdou další studenti, kteří se do našeho výborného volejbalového kolektivu na VŠE zapojí.

Martin Bárta, FIS – vítězný tým CHLEBA!

XXII. ročník turnaje smíšených družstev KPMG Fit Cup – Meteor