XXIV. ročník turnaje smíšených družstev KPMG Fit Cup

24. června
2017

Sobota 24.6.2017 ve sportovním areálu SK Meteor Praha byla dnem, kdy studentské volejbalové kolektivy měly příležitost ukončit volejbalovou sezonu akademického roku turnajem smíšených týmů v kategorii nižší i vyšší výkonnosti. Zvolený termín konání turnaje, po ukončeném období plnění studijních povinností v závěru semestru, využilo třináct studentských týmů. Uvolněná atmosféra po zkouškovém období se odrážela v celkově příjemné atmosféře celého turnaje. Předváděné sportovní zápolení týmů i s několika nepředvídatelnými sportovními zákroky probíhalo v rámci pravidel fair play vysokoškolského kolektivu.

Tradičně je turnaj pořádán za podpory společnosti KPMG Česká republika, která finančně kryje pronájem areálu a zajišťuje občerstvení v průběhu turnaje. Studentům byla věnována trička s logem KPMG Fit cup. Při vyhlašování výsledků zástupce společnosti slečna Tereza Chrudinová předala studentům prvních třech týmů v obou kategoriích věcné ceny. Tímto společnosti KPMG Česká republika děkujeme za podporu volejbalových aktivit studentů školy.

Studentům děkujeme za účast a přejeme hodně vítězných setů při prázdninových volejbalových aktivitách.

J. Boštička, CTVS VŠE

Výsledky – nižší výkonnost
Výsledky – vyšší výkonnost

Hodnocení turnaje z pohledu vítězů kategorie vyšší výkonnosti:

Za tým „Vesmír“ Jakub Jarošík (FMV)

V sobotu 24. června 2017 se ve sportovním areálu SK Meteor Praha uskutečnil 24. ročník Turnaje smíšených družstev ve volejbale KPMG Fit Cup. Ve vyšší výkonnosti se tentokrát sešlo po odhlášení některých účastníků pouze 5 týmů, avšak při pohledu na sestavy bylo jasné, že se můžeme těšit na kvalitní volejbal. Turnaj se odehrál na dvou kurtech, a tak i přes menší počet zúčastněných byl fyzicky náročný, neboť hráčům nebylo dopřáno příliš času na odpočinek mezi jednotlivými zápasy. Počasí nám přálo, a tak se lehce po deváté hodině začalo prvními zápasy. Hned první zápas turnaje svedl proti sobě dva odvěké rivaly Vesmír a Vichr z hor. Celý zápas se hrál ve vysokém tempu a byly k vidění výborné výměny i obětavé zákroky (za zmínku stojí Turyho rybička, kterou on sám odnesl vyraženým dechem a kurt, na kterém se hrálo, menšími nerovnostmi u postranní lajny). Šťastnějším týmem byl nakonec Vesmír, který i přes nepříznivý stav ve druhém setu (11:18) otočil nakonec výsledek ve svůj prospěch a vyhrál tento zápas 2:0. Toto vítězství bylo pro hráče Vesmíru pomyslným odrazovým můstkem k vítězství v celém turnaji, neboť si i s ostatními soupeři (A teď přečtu názvy týmů, Lenochod, KPMG) poradili shodně 2:0 a celý turnaj tak ovládli bez ztráty setu. Druhé místo nakonec vybojoval tým Vichr z hor a na třetím místě se umístil tým s názvem Lenochod. Za všechny hráče bych rád poděkoval firmě KPMG za skvělé ceny a občerstvení během turnaje a v neposlední řadě také panu Boštičkovi, bez kterého by volejbal na VŠE už dávno nebyl.

Hodnocení turnaje z pohledu vítězů kategorie nižší výkonnosti:

Za tým LANA DRAHREPUS – Vojtěch Dluhoš (FMV)

Od chvíle, kdy jsme za sebou zavřeli dveře místnosti po splnění poslední zkoušky, jsme všichni měli v mysli pouze jedno jediné číslo – 24. Čtyřiadvacátého června se totiž konal již čtyřiadvacátý ročník turnaje smíšených týmů VŠE ve volejbale, známého jako KPMG Fit Cup.

Těšili jsme se na tuto událost, tuto možnost si naposledy před letními prázdninami s přáteli zahrát kvalitní volejbal, tak moc, že nám náladu nemohl zkazit ani fakt, že se od brzkých ranních hodin sluníčko plnou silou opíralo o naše hlavní město, a mraky tomu jen nečinně přihlížely. Organizační záležitosti proběhly bez větších prodlev a všech devět týmů přihlášených do nižší výkonnosti se tak rozuteklo po areálu SK Meteor a začalo se rozehrávat.

Přibližně s úderem deváté hodiny se začaly areálem rozléhat první zvuky píšťalek a zápolení bylo zahájeno. Souboje probíhaly ve dvou skupinách systémem každý s každým. Přestože by měla být papírově úroveň zápasů nižší než u našich zkušenějších kolegů z vyšší výkonnosti, nikdo ani jednomu z týmů nemůže upřít bojovnost, odhodlání a chuť po vítězství. Ze základní skupiny náš tým nakonec vyšel vítězně pouze s jednou ztracenou sadou, je však nutno říci, že nám soupeři nic nedali zadarmo, bojovalo se o každý míč a k vidění byly velice hezké výměny.

Jelikož byla druhá skupina malinko početnější, na našeho finálového oponenta jsme si museli nějakou tu dobu počkat. To nám však vůbec nevadilo – díky možnosti sledovat ostatní zápasy, okoukávat taktiky, kochat se krásnými souhrami ostatních družstev a při tom si ve stínu stromů, které zakrývali skromnou tribunu, pochutnávat na občerstvení zajištěné firmou KPMG, jsme se ani zdaleka nenudili. Kolem druhé hodiny odpolední se dohrály poslední zápasy skupin a bylo jasné, které týmy proti sobě nastoupí v závěrečných bojí o umístění.

Na druhou stranu sítě se proti nám nakonec postavil tým Dodatočne. Byli jsme si vědomi jejich kvalit a za žádnou cenu jsme protihráče nemínili podcenit. Díky povedenému startu jsme se však dostali do slušného vedení, které jsme pak po zbytek sady kontrolovali a ujali se vedení po výhře 25:13. V druhém setu již bylo zřejmé, že se soupeř plně rozehrál, a o každý míč bude veden litý boj. Přestože jsme téměř po celou dobu drželi mírný náskok, soupeř v závěru zabral a přemohl nás těsným rozdílem 23:25. Ve třetím setu, při kterém nás slunce ani trošku nešetřilo, už všem sportovcům docházely síly, nicméně oba celky toužily po vítězství a byly odhodlány se o něj rvát až do samotného konce. Za vyrovnaného stavu 15:15 se však na podání postavila naše nahrávačka a vynikající sérií 7 míčů v řadě jsme se značně přiblížili vítězství. I přes závěrečný odpor soupeře se nám povedlo uhrát poslední výměny a po výsledku 25:20 jsme se stali šampiony KPMG Fit Cup 2017 a bujaré oslavy mohly začít.

Na závěr bychom chtěli poděkovat především všem zúčastněným za skvělé výkony, protože díky nim má sport na VŠE pořád velmi dobrou úroveň, a doufáme, že to tak zůstane i nadále. Náš dík patří také panu Boštičkovi a společnosti KPMG za to, že společnými silami zajistili možnost pro nás, studenty, udělat něco pro své zdraví a poslední červnový víkend si užít se sportem, který milujeme. Již nyní se nemůžeme dočkat dalších podobných sportovních událostí a pevně věřím, že se tam opět uvidíme s každým příznivcem volejbalu z naší školy.