XXV. ročník turnaje smíšených družstev – Meteor

23. června
2018

V sobotu 23.6.2018 volejbalové kolektivy VŠE zakončily sezonu akademického roku turnajem smíšených týmů v kategorii nižší i vyšší výkonnosti. Termín konání turnaje je tradičně vybírán po ukončeném období plnění studijních povinností závěru semestru. Uvolněná atmosféra po zkouškovém období se odrážela v příjemné atmosféře celého turnaje. Byly k vidění bojovné sportovní výkony doplněné snahou o co nejlepší předvedení volejbalových dovedností.

Zápolení zúčastněných týmů probíhalo v rámci pravidel fair play vysokoškolského kolektivu. Škoda jenom že letošního turnaje se zúčastnil menší počet týmů oproti předcházejícím ročníkům.
Studentům děkujeme za účast a přejeme hodně vítězných setů při prázdninových volejbalových aktivitách.

J. Boštička, CTVS VŠE

Výsledky – nižší výkonnost
Výsledky – vyšší výkonnost

Hodnocení turnaje z pohledu vítězů kategorie vyšší výkonnosti:

Za tým VICHR Z HOR – Kateřina Gavlasová (FPH)

V sobotu 23.6.2018 se ve sportovním areálu SK Meteor Praha sešli studenti i absolventi VŠE na tradiční již 25. ročník Turnaje smíšených družstev ve volejbale. I přes nepříznivou předpověď počasí jsme zvládli celý turnaj odehrát v suchu i když některé zápasy byly ovšem ovlivněny silným větrem, ale aspoň měli hráči na co svádět své chyby.

Ve vyšší výkonnosti se sešlo celkem 7 kvalitních týmů rozdělených do 2 skupin. Naší tříčlennou skupinou jsme prošli bez větších problému a tak jsme se mohli po chvíli těšit na semifinále s týmem, který se umístil na 2. místě ve druhé skupině. Zapás jsme začali v dobrém tempu a hned od začátku si udělali velký náskok, který nás na hřišti trochu uspal, ale i přesto jsme zápas dotáhli do vítězného konce. Finálový zápas jsme naopak začali ve stejném tempu, v jakém jsme skončili semifinále a soupeř si hned vytvořil slibný náskok. V koncovce jsme prohrávali 18:20 a už to vypadalo, že set připadne soupeři. Avšak v krizovou chvíli se projevily letité zkušenosti našich absolventů, set jsme otočili a vedli 1:0. Druhý set ale probíhal podobně, jako ten první a v koncovce jsme prohrávali větším rozdílem 18:22, ale vůle po vítězství byla silnější (stejně jako nechuť hrát tiebreak), z Vichru z hor se stal Hurikán z hor a dvěma neskutečnými bloky celý zápas ukončil a turnaj ovládl.

Hodnocení turnaje z pohledu vítězů kategorie nižší výkonnosti:

Za tým ZA PĚT DVANÁCT – Barbora Hermanová (FFÚ)

Centrum tělesné výchovy a sportu Vysoké školy ekonomické v Praze pořádalo v sobotu 23. června 2018 turnaj smíšených družstev ve sportovním areálu SK Meteor Praha. Turnaj byl rozdělen do dvou kategorií a jako kapitánka vítězného mužstva v nižší výkonosti jsem byla požádána napsat pár slov k tomuto turnaji.

Nižší kategorie byla složená ze tří mužů a tří žen a účastnila se pouze tři mužstva, a to Humři Kudrnáčci, Teď to vyhrajem a Za pět dvanáct. Z důvodu malého počtu týmů bylo rozhodnuto, že se zápasy budou hrát na 3 vítězné sety a zúčastněným týmům, aby byl dán dostatečný prostor ke sportovnímu vyžití.

V prvním zápase proti sobě nastoupila mužstva Humři Kudrnáčci a Za pět dvanáct. Turnaj byl velmi vyrovnaný, a nakonec skončil s výsledkem 1:3 pro výhru Za pět dvanáct. Následující zápas byl proti Za pět dvanáct a Teď to vyhrajem. Zápas nakonec skončil 3:0 pro výhru Za pět dvanáct. Poslední zápas byl mezi družstvy Humři Kudrnáčci a Teď to vyhrajemHumři Kudrnáčci nakonec zápas vyhráli 3:1.

Po sečtení výsledků vyhrálo mužstvo Za pět dvanáct.

Následně byl sehrán ještě zápas posledního týmu z vyšší výkonnosti proti složenému týmu ze všech hráčů nižší výkonnosti. Zápas skončil 2:0 pro tým z vyšší výkonnosti.

Celý turnaj probíhal bez problémů, a nakonec i bez předpokládaného deště. Tímto bych chtěla poděkovat CTVS a organizátoru turnaje PaedDr. Jaroslavovi Boštičkovi za organizaci a příjemnou atmosféru turnaje. Škoda jen že možnosti zahrát si volejbal nevyužilo více studentských týmů jako v předcházejících letech. Zápasy mohly být vyrovnanější a dravější. Lze předpokládat, že nezúčastněné týmy se zřejmě dostávali z náročného zkouškového období.

XXV. ročník turnaje smíšených družstev – Meteor