XXVI. ročník turnaje smíšených družstev – Meteor

16. června
2019

Zakončením akademického roku pro volejbalové kolektivy studentů VŠE byla možnost zúčastnit se turnaje smíšených týmů, který byl uspořádán již tradičně na antukových kurtech Meteoru Praha. Volba termínu konání v závěru zkouškového období a nabídka možnosti se turnaje zúčastnit však určitou část studentů, volejbalistů neoslovila. V tomto roce se zúčastnil historicky nejmenší počet studentských kolektivů, celkem osm. Zúčastněné týmy i přes částečně nepříznivé počasí v podobě dešťové přeháňky, předváděly bojovné sportovní výkony. Poděkujme jim za účast a přejme příjemné volejbalové zážitky v prázdninovém období.

J. Boštička, CTVS VŠE

Výsledky – nižší výkonnost
Výsledky – vyšší výkonnost

Hodnocení turnaje z pohledu vítězů kategorie vyšší výkonnosti:

Za tým „Jedno dětský“ – Ondra Hovorka, FPH

V neděli 16. června jsme se již tradičně sešli u příležitosti 26. ročníku turnaje smíšených družstev ve sportovním areálu SK Meteor Praha. Bohužel kvalitě turnaje vůbec nepřálo počasí, takže jsme se museli většinu času vypořádávat nejen se soupeřem, ale hlavně velmi nepříjemným deštěm.

Co ještě méně přálo turnaji, byl počet účastníků. Ve vyšší výkonnosti se sešly pouze 4 týmy, takže nás čekaly zápasy každý s každým. První dva zápasy pro nás byli spíše zahřívací, jelikož někteří soupeři trochu přepálili večerní přípravu na turnaj. Na poslední zápas se velmi zhoršilo počasí a podmáčené hřiště ve spojení s mokrým balonem rozhodně nepřidávalo kvalitě hry. Po počátečním zaváhání v první setu jsme se srovnali s podmínkami během zápasu a začali hrát mnohem lépe. Díky tomu jsme si připsali druhý set a do tiebreaku vstupovali v pohodové náladě. I ten jsme nakonec získali nejtěsnějším možným rozdílem a získali tak první místo.

Pro další ročník by to chtělo větší účast, která by kvalitě turnaje určitě prospěla a snad bude i počasí přát o něco více, než letos. Tak zas za rok.

Hodnocení turnaje z pohledu vítězů kategorie nižší výkonnosti:

Za tým „Za pět dvanáct“ – Tereza Pajgrtová, FIS

Rok s rokem se sešel a ve sportovním areálu Meteor v neděli 16. června 2019 se konal již 26. ročník volejbalového turnaje smíšených teamů pod záštitou Centra tělesné výchovy a sportu VŠE v Praze. I přes záludné nástrahy zkouškového období se do kategorie nižší výkonnosti přihlásily 4 odvážné teamy, které mezi sebou svedly napínavé souboje plné volejbalových kreací.

Kaskadérské kousky, ale i kvalitní volejbal se odehrával na antukovém povrchu. Přátelská atmosféra a nepravidelné přeháňky, kterých jsme se samozřejmě nezalekli a hrdinně v nich hráli, doprovázely zúčastněné po celý den.

O tom, že déšť přináší štěstí, ví něco i team za 5 minut 12. Jak napovídá jeho název, jednotliví hráči se doopravdy dali dohromady na poslední chvíli. Za proměnlivého počasí – pod tropickým sluncem, ale i za bouřlivého deště se týmu podařilo udolat některé soupeře a tím dosáhnout prvního místa v turnaji. Ačkoliv jedinými podmínkami na turnaji nižší výkonosti byla dobrá nálada, fešné nákoleníky a team skládající se z 3 chlapců a 3 dívek, účast byla i přesto mizivá. Tímto bychom chtěli na studenty apelovat, aby nebrali školu tak vážně a nebáli se příští rok poměřit své volejbalové síly právě v areálu Meteor.

XXVI. ročník turnaje smíšených družstev – Meteor